SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy ten trening zwiększy moją siłę? - Boks

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2146

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
obwod, 30 sek praca, 30sek odpoczynek

Powtarzam obwód 3 razy, potem robie tą drugą cześć raz

1. skręty tułowia z odważnikiem (5kg)
2. przeskoki obunóż nad odważnikiem
3. ciosy z dołu w miejscu z ciężarkami (1,5kg)
4. ciosy proste z ciężarkami (1,5kg)
5. bieg bokserski z ciężarkami (1,5kg)
6. skręty tułowia z kijem na plecach
7. Pół przysiady ze sztangą 20 kg
8. pajacyki z wyrzutem z przed klatki piersiowej odważnika (5kg)
9. ciosy sierpowe z ciężarkami (1,5kg)

Poza obwodem (muszę robić osobno bo nie skupiam się na tych ćwiczeniach jednocześnie patrząc na stoper)
45 sekund między seriami i ćwiczeniami

1. pompki na pieściach 3x15
2. scyzoryki 3x20
3. skakanie na skakance 3x3 min
4. rzuty piłką tenisową o ścianę z 2 m 5min
5. walka z cieniem 3x2 min

jeszcze chce dodać te ćwiczenia z tego tematu (1 filmik) https://www.sfd.pl/Garda-t831549.html 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
HiDude
czyli rozumiem że od ćwiczeń dynamicznych nie mogę zacząć ? Bo jak już wcześniej pisałem robiłem te fbw

A:

Przysiad 3 serie
Wyciskopodrzut 2 serie
MC (klasyczny) 3 serie
Wyciskanie młotkowo 3 serie
Odwrotne pompki 2 serie
Uginanie ramion ze sztangielkami 2 serie

B

MC (na prostych nogach) 3 serie
High Pull 2 serie
Wiosłowanie 3 serie
Wyciskanie płasko 3 serie
Odwrotne pompki 2 serie
Uginanie ramion młotkowo 2 serie

na małym ciężarze bo nie ma kasy na więcej (tylko 50kg) ewentualnie mogę zebrać całe obciążenie na sztangę i wyjdzie 50 kg ale wtedy nici ze sztangielek, mógłbym sobie przekładać ale to czasochłonne (z 5min to potrwa a przez ten czas ostygnę)

jak już to odpowiadają mi - MC, Wiosłowanie, Odwrotne pompki, Przysiady(ale tylko 30 kg bo nie mam stojaka i muszę sobie sam to na plecy wrzucić ), i ewentualnie wyciskanie ale to tylko sztangielkami bo nie mam stojaka pod ławkę

czy taki trening był by dobry?


Mogę po treningu z takimi ćwiczeniami robić ten obwód co wcześniej napisałem? nie przetrenuje się?

Nie chce kontynuować tego wyżej wymienionego treningu już wole 1 wersje z tymi ćwiczeniami co napisałem + obwód które wkleiłem


I dlaczego w tym temacie mi inaczej radzili ? https://www.sfd.pl/Boks_a_trening_siłowy-t833549.html

Zmieniony przez - HiDude w dniu 2012-02-11 17:14:55



Czy trening dobry to zależy dużo od ciebie nie wiem na jakim jesteś poziomie wytrenowania , nie chcę mi się myśleć i zastanawiać co w tym planie pozmieniać bo troszkę to zajmię , może ci jeszcze ktoś inny pomoże skorygować ten plan , widzę że dałeś ćwiczenia na siłe eksplozywną w sumie możesz je dodać do planu ale nie za dużo minimalnie .

To jak nie masz obciążenia to rób takie ćwiczenai gdzie nie potrzebujesz du żego np przysiady na jednej nodze , forg stand , pompki jednorącz itp itd .

i co do tego że inaczej ci poradzili po prostu może nie wiedzą o takich treningach co ja albo się nie znają .

i Nie możesz robić tego w obwodzie przetrenujesz się no chyba że będziesz robił te ćwiczenia z mniejszym ciężarem ale siła już nie pujdzie!!!!!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
temat podwieszony czytał? https://www.sfd.pl/[ART]_Siłownia_i_siła_fizyczna_w_sportach_walki-t407439.html 

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Czyli do bani rozumiem? Jeden z użytkowników mi polecił trening obwodowy zamiast ćwiczeń siłowych.. Ale czy ten obwód poprawi moją siłę czy nie? Coś jeszcze mi da? Szybkość czy coś w tym stylu?

Chciałem dołączyć kilka ćwiczeń z tego tematu ...
https://www.sfd.pl/Trening_siłowy_w_boksie_&_elementy_siły_ciosu!-t149070.html
Ale nie wiem czy się nie przetrenuje i ile robić powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3063
ja nie widzę w tym treningu nic złego, nie wiem czemu go odsyłasz do czytania :/

NeverGiveUp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 207 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3063
powtórzeń myślę że po 20 starczy na pewno

NeverGiveUp

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
trening zły nie jest, ale obwodowo to sie wytrzymałość buduje, a nie siłę.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
czyli jak dodam z 5 ćwiczeń z małym obciążeniem do tego treningu po tym obwodzie to zwiększę siłę? Oczywiście dynamicznie wykonane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIO M. Cieśliński
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1733 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9689
Ten trening to tak naprawdę praca ciągła.Wytrzymałość siłowa ukierunkowana.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
No to zwiększy to moją siłę ciosu czy nie ? Bo się zgubiłem już
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 177 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1431
sprawdź to przeczytaj moje posty itp https://www.sfd.pl/judo_sila_+_dynamika__plan_do_oceny.-t835846.html i tym się możesz kierować ;) i co do tego planu to tym siły raczej nie zbudujesz wydaję mi się treningiem wytrzymałościowo - kondycyjny . I jak ułożysz odpowiednio obwodowy to siłe możesz oczywiście zbudować można i tak ale są inne raczej skutecznejesze metody choć nie jest to powiedziane że muszą być skuteczniejsze .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 449 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4884
Ale co mogę dodać po tym obwodzie żeby to był trening dodatkowo na siłę (bo chce wyrobić siłę dynamiczną a nie statyczną - sorry jak coś przekręciłem ) jak oglądam filmiki z sekcji bokserskiej gdzie robią siłę to nie używają zazwyczaj sztang itp: jak już to małe ciężary i z dużo dynamiką...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Grzegorz Proksa - Julio Cesar Chavez Jr

Następny temat

Szczęka bokserska

WHEY premium