SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy taki CROSSFIT może być?

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Siema
Chce poprawić wytrzymałość siłową i w miare możliwości siłe eksplozywną, dlatego też zainteresowałem się crossfitem. Ale z drugiej strony nie chce do końca rezygnować z podstawowych cwiczeń wielostawowych wiec pomyślałem o czymś takim:

trening 3x w tygodniu
A
Squat 4s 10-15 powt
+crossfit

B
MC 4s 10-15 powt
+crossfit

C
WL 3s
Wiosło 3s
+crossfit



Zgodnie z tym co napisałem chce na treningach wykonywać 1-2 cwiczenia podstawowe, a później trening crossfit opierajacy się o:

podciąganie nachwytem 5rep
dipsy 5rep
bear complex 7rep


obwód powtarzany maksymalną ilość razy przez 20 minut.

Obwód będę modyfikował co jakiś czas podmieniając/dodając ćwiczenia jak burpees, GI jane itp.



Pytania:
1. Może być takie połączenie crossfitu z ćwiczeniami podstawowymi?
2. Czy sam crossfit w podanej formie może być?
3. Jeżeli moim priorytetem jest też podciąganie na drążku (do sprawnosciówek) to moge je robić w crossficie normalnie siłowo?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Ilość i jakość snu - wysoka (wakacje + biorę melatonine)
micha - kiedys trzymałem dopietą, teraz przez mature sie posypało ale nadal jadam pełnowartościowe posiłki i chce jak najszybciej wrócić do noralnej, regularnej diety
Rodzaj pracy - praktycznie zerowa


Nigdy nie miałem objawów przetrenowania i czuje sie na siłach żeby spokojnie podołać takiej aktywności
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45240
podciąganie nachwytem 5rep
dipsy 5rep
bear complex 7rep

obwód powtarzany maksymalną ilość razy przez 20 minut.

Jesteś nieśmiertelny?

Zmieniony przez - borocek w dniu 2012-05-24 01:00:40

Bo bycie Slonzokiem to nie prawo a przywilej. To naszo wielko siła!

http://www.youtube.com/watch?v=oZLb7lh4_ws

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349848
szybko się zajedziesz robiąc w ten sposób.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pomysł połączenia dużych liftów z krótkim treningiem wytrzymałościowym jest ok, ale dałabym raczej te lifty ciężko, np. rampa 5 czy 7.

Co do crossfitów, które chcesz dodać do tego treningu to moje zdanie jak u poprzedników. Spróbuj coś, czemu podołasz i będziesz mógł trening kontynuować bez przepalenia CUN, np. coś w stylu 5 obwodów 15x burpee+10x pompka+5x CurtisP
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Ok no może faktycznie troche przesadziłem z tym ale tak czy siak musze na każdym treningu robić podciaganie nachwytem (potrzebne mi jest do testów sprawnościowych) więc dołącze je do liftów a crossfit zrobie lajtowy

A
Squat 5x5
Podciąganie na drążku nachwytem TOTAL=30
+crossfit

B
MC 5x5
Podciąganie na drążku nachwytem Total=30
+crossfit

C
WL 5x5
Wiosło 5x5
Podciąganie na drążku nachwytem szeroko 2s
+crossfit


a CROSSFIT będzie taki jak poleciła Martucca z lekką zmianą
-burpees x12
-pompki x10
-hang clean & press x5



i jeszcze takie ważne pytanie bo powiedzieliście że na ramtym programie już bym sie wypalił a ja mam oprócz 3 treningów na siłowni w dni nietreningowe: 1-2x biegowe interwały (45-15) i raz lajtowy basen. Czyli zostają mi w każdym tygodniu 1-2 dni całkowicie wolne od wysiłku, ale mam juz wakacje i praktycznie oprócz treningów to cały czas nic nie robie, czy mimo to nie przetrenuje się? bo niby czuje sie na siłach że lajtowo podołam takiej aktywności ale nie mam na tyle doświadczenia żeby to przewidzieć na serio

Zmieniony przez - vixen3 w dniu 2012-05-24 09:49:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ależ Ty kochasz to podciąganie

Proponowałabym w każdy dzień inny crossfit, na przykład do wyboru

5 obowodów na czas albo jak najwięcej obwodów w 15 czy 20 minut
a. 5x TGU
b. 7x wypad z przeskokiem na noge
c. 10x zarzut
d. 13x mountain climbers

„Magic 50”; 5 obwodów:
a. 5x swing RP
5x swing RL
b. 5x snatch RP
5x snatch RL
c. 10x burpee

20 min, jak najwięcej obwodów:
a. 10x thrusters
b. 10x inverted rows

20 min jak najwięcej obwodów:
10x Sumo DL HI Pull
9x pompka
8x swing
7x sit up
6x burpee

i inne.

Generalnie, możesz puścić wodze fantazji i układać sobie WODy wg własnego upodobania. Nikt nie mówi, że trzeba się trzymać tego, co jakaś laska o imieniu Barbara zaproponowała w jakimś amerykańskim klubie

Z przetrenowaniem to hmmm... Ja trenowałam podobnym systemem (4x duży wielostawowiec i krótki crossfit + 1x długi crossfit ok. 1h, czyli 5 treningów na tydzień) i było ok. Musisz dbać o regenerację i dobrą michę


Zmieniony przez - Martucca w dniu 2012-05-24 10:06:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Martucca
Ależ Ty kochasz to podciąganie

Tak właściwie to nachwytu nie znosze ale musze robić bo w lipcu na sprawnościówkach będe miał


a crossfity to tak, będę zmieniał tylko chciałem zapytać o baze czy pasuje, bo juz sama wymiana crossfitu na inny zbytnio nie obciążający już chyba nie będzie problemem

Czyli proponujesz w każdy dzień treningowy A,B,C inny crossfit, tak? czy po prostu nie można robić nigdy 2x tego samego crossfitu (bo z takim stwierdzeniem już się spotkałem)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Oj tam, można. Ja lubię wybrać sobie jeden stały dla każdego dnia (A, B, C) i tego sie trzymać, bo dzięki temu mogę monitorować progres w ciężarach i czasach treningu Spróbuj sobie poćwiczyć takim systemem ze 4 tygodnie to zobaczysz, jak sprawność idzie do przodu. Po 4 tygodniach możesz pomyśleć o zmianach, jeśli Ci się znudzi albo zabraknie obciążeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2581 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11563
Tak też zrobię. Biorę sie za rozszyfrowywanie na yt nazw niektórych ćwiczeń, bo przyznam sie że kilku z nich nie znam i ułoże sobie właśnie 3 zestawy.



Martucca
Po 4 tygodniach możesz pomyśleć o zmianach, jeśli Ci się znudzi albo zabraknie obciążeń

Oooj fajnie by było jakby zabrakło obciążeń bo mam łącznie jakieś 150 kg w swojej siłowni



Jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI za pomoc God bless U
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie ma za co. Niech MOC będzie z Tobią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 441 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 45240
z Przetrenowaniem to mocno indywidualna sprawa.
Mam kumpla co jak na silce jest ponad 4 razy w tygodniu to zaraz sie przetrenowuje, kiedy ja mam 4 razy trening SW w tygodniu do tego cross 2/3 razy w tygodniu i bieganie praktycznie co 2 dzień i zero oznak przetrenowania.

Bo bycie Slonzokiem to nie prawo a przywilej. To naszo wielko siła!

http://www.youtube.com/watch?v=oZLb7lh4_ws

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Crossfit do BJJ

Następny temat

KONKURS !!

WHEY premium