SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy tak się da coś zyskać ?????????? Oceńcie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1322

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
A więc prosze o ocene mojego planu ćwiczeń domowego. Dziękuje za odpowiedzi

1. Rozgrzewka

2. Pompki 4 x 10 ( klasyczene, nogi na podwyższeniu, klasyczne, nogi na podwyższeniu )

3. Przysiady 4 x 10

4 Brzuszki 1 x 70 ( + 2 x 10 serie podnoszeń nóg do brody na drążku )

5. To ćwiczenie nie wiem jak nazawać. Opisze je: siadam na ziemi a ręce mam jakieś 50 cm nad ziemią i za pomocą ich podciągam całe ciało do góry i z powrotem do dołu i tak 4 x 10

6. Drążek podchwytem 4 x 3

7. Podnoszenie się na łydkach 4 x 10

8. Hantle 4 x 10

9. Ściskacze 4 x 10

10. Rozluźnienie mięśni

Ćwicze co drugi dzień. Jestem początkujący. Jak oceniacie ? Co mam zmienić ?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Objaśnij dokładniej ćwiczeniua i daj coś o sobie.
Staż,cel.

Czytałeś "Atlas ŹĆwiczeń" a "Trening domatora"??

Zmieniony przez - Michail w dniu 2004-06-22 21:32:01

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1841 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 29343
Ćwicze w domu od 3 miechów. Mam 15 lat. Celem moim jest troche masy zdobyć i dobrze wyglądać. To jest to dobry plan dla mnie czy nie ? Może trzeba coś zmienić ?

Co Cię nie zniszczy to Cię wzmocni !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Moje zdanie:
pompki - rób po minimum 15 (zalecam 20)w jednej w serii i próbuj różnego rozstawu dłoni:szeroko, wąsko, bliżej brzucha, bliżej głowy - to ci pomoze ukształtować partie mięśni piersiowych w znacznie większym stopniu; ciekawym rozwiązaniem jest też zamocowanie drążka w drzwiach i postawienie krzesła na jego wysokości - stopy na krzesło robisz pompki na drążku, zaletą tego jest że możesz wykonać pełniejsze ruchy

przysiady - zdecydowanie więcej powtórzeń, po dziesięciu przysiadach własciwie nie czuć zmęczenia, też myślę że 20 styknie

brzuszki - 70 brzuszków na raz hmm.. myślę że dużo lepiej żebyś zrobił kilka serii po 20-30 brzuszków z małym obciążeniem (powiedzmy 10 kg) i z kolanami ugiętymi

ćw. nr 5 - po dłuższym zastanowieniu (lol) chyba wykumałem że chodzi ci o takie domowe ćwiczenie na tricepsa, tylko pamiętaj że w tymn ćwiczeniu powinna być pozycja leżąca a nie siedząca i łokcie jak najbardziej zwrócone do środka

drążek - tylko 3 powtórzenia?? coś kiepsko ale co do tego ćwiczenia to nie musisz trzymać sie konkretnej liczby powtórzeń - rób na maxa tyle ile dasz rady; próbuj też nadchwyt (podchwyt - wąsko, nadchwyt - szeroko)

łydki - tu też myślę że 10 powtórzeń to za mało jeżeli bez obciążenia, nóg na codzien używasz do chodzenia chociażby (rotfl) więc takie ćwiczenie dużo ci nie pomoże

hantle - a co tymi hantlami robisz ?? możesz ćwiczyć ramiona (wznosy do przodu i na boki), bicepsa, tricepsa - tylko nie napisałeś ile kg mają hanle

ściskacze - też powinieneś robić na maxa, ile dasz rady

"Celem moim jest troche masy zdobyć i dobrze wyglądać"
dobrze po takich ćwiczeniach to nie sądze żebyś wyglądał, jedyne co to możesz sobie wyrobić kondycję i przygotować mięśnie zanim naprawdę zaczniesz ćwiczyć (czyt: zaczniesz chodzić na siłke ;) ) Przybierzesz na masie ale jedynie jeśli będziesz naprawdę systematycznie i dobrze ćwiczył, staraj się podczas treningu mięśnie poddać jak największemu wysiłkowi (nawet jeśli ma boleć :D ) tylko w ten sposób wyrobią ci się mięśnie, jak będziesz ćwiczył tylko w sposób rekreacyjny, tak dla rozgrzania mięśni, to niewiele to da niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 72 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1758
mam pytanie: co powiecie o tych ściskaczach?? Jest sens na nich ćwiczyć, bo mam je w domu tylko nie wiem czy ma sens ćwiczenie na nich?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 273 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3977
Zawsze jest sens cwiczyc. Ja mam takie sciskacze. Nie trenuje na nich regularnie, tylko poprostu siedze na kompie i jedna reka operuje myszke a druga sciskam :-]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wymyślone ćwiczenie. DOBRE ?????

Następny temat

pytanko:)

WHEY premium