SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy spalacz Fenix Ground Zero jest bezpieczny?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 93447

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7
Witam,

Dziś dotarł do mnie zakupiony kilka dni temu spalacz tłuszczu Fenix Ground Zero. Zażyłem 2 kapsułki przed treningiem i przez kilka godzin serce kołatało mi jak szalone i czułem dziwny ścisk w żołądku (totalny brak apetytu). Spalacz był dość drogi (ponad 200 zł) i po tej złej tolerancji przez mój organizm i przejrzeniu stron w internecie zrodziło mi się kilka pytań.

1. Czy ten spalacz jest bezpieczny? (podaję tu skład: Di-Caffeine Malate, 2-Aminoisoheptane, N-Acetyl Tyrosie, Synephrine HCI, N,N-Dimethyltyramine, 2Higenamine HCI , Beta-Phenethylamine , Dandelion Root Extract (10:1) , Rauwolfia Vomitoria Extract (std. min. 90% Alkaloids) , Bioperine

2. Niby produkt ten wytwarzany jest w USA ale firma, która go wytwarza jest "firmą jednego produktu". Dziwne?

3. Dlaczego produkt ten jest dostępny tylko 2-3 sklepach internetowych w Polsce i ew na allegro?

4. Czy powszechną praktyką jest podawanie składu bez dawek (na produkcie wypisany jest tylko skład bez informacji ile czego w nim jest)?

5. Mam poważne obawy, że bardzo pozytywne komentarze na temat tego produktu na jednym z for internetowych są sponsorowane i pisze je jedna osoba (dlaczego jesli produkt jest tak skuteczny czisza o nim na innych forach, m.in. tu)

Zacząłem się trochę obawiać o moje zdrowie dlatego powyżej tych kilka moich wątpliwości. Mam nadzieję, że doświadczeni użytkownicy rozwieją je ewentualnie udzielą mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336118
Ten produkt może być wyjątkowo niebezpieczny


Spalacz tłuszczu jest generalnie bardzo przydatnym suplementem w toku redukcji niechcianej tkanki tłuszczowej. Oprócz sportowców startujących w zawodach, np. kulturystycznych coraz częściej po tego typu produkty sięgają osoby trenujące rekreacyjnie.
Suplementację należy rozpoczynać od najmniejszej dawki i w razie konieczności ją zwiększać. Wybierając produkt trzeba koniecznie zwrócić uwagę czy nie zawiera niebezpiecznych i nielegalnych dodatków, mogących negatywnie wpłynąć na zdrowie.


  1. 1. Jak działają spalacze tłuszczu?
  2. 2. Fenix Ground Zero, co w nim siedzi?
  3. 3. Jak zatem wybrać bezpieczny spalacz?


1. Jak działają spalacze tłuszczu?

Działanie spalaczy polega m.in. na:
- pobudzeniu termogenezy, czyli uwalnianiu ciepła przez organizm
- zwiększeniu wydolności na treningu
- zwiększeniu energii i chęci do podejmowania aktywności (zwiększona spontaniczna aktywność fizyczna).
Dzięki tym właściwościom zwiększa się ilość wydatkowanej energii oraz polepszeniu ulega metabolizm organizmu i tym samym dochodzi do efektywniejszej redukcji tkanki tłuszczowej.

2. Fenix Ground Zero, co w nim siedzi?

Jedna kapsułka zawiera 700mg zastrzeżonej mieszanki (ang. Proprietary blend), w skład której wchodzą: Cirsium Oligophyllum Extract (10:1), Synephrine HCl (synefryna), N-Acetyl Tyrosine, Aconitum Kusnezoffii Extract (2-Aminoisoheptane, DMHA), Raspberry Ketones (ketony malinowe), Beta-Phenethylamine (2-Fenyloetyloamina), Nelumbo Nucifera Extract, Dandelion Root Extract (10:1) (korzeń mniszka), Evodiamine 99%, Rauwolfia Vomitoria Extract (std. min. 90% Alkaloids), Bioperine (ekstrakt z pieprzu).
Skład opiera się na dużej ilości stymulantów, w tym na synefrynie.
Synefryna otrzymywana jest z gorzkiej pomarańczy i należy do stymulantów (jest substytutem efedryny). Jednak nie ma informacji dotyczącej zawartości, chociażby procentowej, wszystkich substancji, co uniemożliwia bezpieczne dawkowanie produktu.
Fakt, iż Producent suplementu jest ze Stanów Zjednoczonych również powinien wzbudzić nasze wątpliwości. W odżywkach i suplementach z USA nierzadko można znaleźć nielegalne i niebezpieczne dla zdrowia dodatki. Lepiej wybierać produkty rodzimych producentów o legalnym i bezpiecznym składzie.

3. Jak zatem wybrać bezpieczny spalacz?

Przed zakupem tego typu produktu należy dokładnie przeanalizować skład pod względem zawartych substancji oraz ich ilości.
Składnikami aktywnymi spalaczy są:
- ekstrakt z gorzkiej pomarańczy
- kofeina
- ekstrakt zielonej herbaty
- kapsaicyna - pieprz kajeński
- piperyna - pieprz czarny
- ekstrakt z gorzkiej pomarańczy.
Ich ilość jest różna, w zależności od formuły opracowanej przez producentów.
Osoby wrażliwe na działanie kofeiny, nie pijące na co dzień kawy, mocnej herbaty, napojów zawierających kofeinę, powinny wybierać produkt o niskiej zawartości składników stymulujących i rozpoczynać stosowanie od małych dawek.

Polecane produkty: Redox Extreme,Burn4All, Thermo Burning Power, Fat Burner

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Yohimbine_HCl__przestrzegam-t428524.html
https://www.sfd.pl/Jaki_spalacz_tłuszczu_-t315576.html
https://www.sfd.pl/bieganie_a_spalanie-t43638.html#post1

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
1 bardzo dużo substancji stymulujących
2 z suplami z ameryki różnie bywa, mogą nawet mieś dosypki substancji których nie ma na opakowaniu
3 a kto to wie, pewnie podejrzany suplement i sprowadzają go sobie sami
4 tak jest, to tzw miesznka zastrzeżona, producent podaje np blend 2350 mg i składniki przeważnie się podaje od tego którego jest najwięcej do tego co jest go najmniej
5 bo jak zauważysz produkt który kupiłeś jak i inne z tej strony są opisywane tylko w jednym miejscu, pewnie sklep BB


Pierwsze co sie robi to zaczyna od najmniejszej dawki jakiej się da i bada tolerancję.
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 7
Dzięki anubis84, jednak dziwi mnie, że nawet jeśli coś jest z Ameryki to po wejściu na polski rynek nikt tego nie bada? Ja rozumie,. że jeśli ja coś prywatnie sprowadzę z USA to moija sprawa ale jeśli to robi duży sklep z suplami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Oni się jakoś lubują w dziwnych suplementach.
tego nikt nie bada co jakiś czas tylko sanepid cos wycofuje czy naloty na sklepy robi, jaki kiedyś na produkty firmy alri.

W usa są inne dopuszczalne normy np u nas białko moze mieć rozbieznosci kilka procent a tam kilkanaście i kupujac np coś co ma 70g na 100g produktu tak naprawdę jest 50g na 100g i jest wszystko legalnie.

gdzieś był filmik na youtube jak koleś zgarnia meksykanów i robią jakeiś piguły Tam to wszystko jest łatwo zrobić
jak sam zauważyłeś firma jednego produktu, pieron wie jak oni to robią .

na stronie producenta tez nic ciekawego nie ma

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 141 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1256
99% producentów spalaczy tłuszczu i innych supli nie podaje dokłądnych proporcji składników bo to tajemnica firmy, dobre formuły by zaraz inni skopiowali

jeśli nie stosowałeś żadnych mocnych produktów to nic dziwnego ze ground zero cię bardzo mocno pobudził bo skład ma mocny, a tym bardziej, że wziąłeś podwójną dawkę to nic dziwnego

podejrzewam że jakby wziął dwie kapsy hellfire, hyperlean fx7 czy t5 to by było jeszcze gorzej, ja po ground zero miałem super energię i czułem się elegancko czego nie można powiedzieć np. o spalaczach z geranium, ale stosowałem już trochę termogeników

podejrzany brak strony, pewnie piwniczna produkcja
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2351 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45122
nie wygląda to dobrze
5

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 27 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 448
Jako osoba, która się skusiła na kupno, napiszę parę zdań.

Biorę czwarty dzień i moje uwagi:

Biorę rano na czczo i przed treningiem (po 1)
- muszę popić bardzo dużą ilością wody, bez tego mam nudności
- podczas treningu, czuję tylko trochę więcej powera, ale za to:
- kiedy robię cardio nie mając już sił nie patrzę nerwowo na zegarek, myśląc czy to już koniec, tylko spokojnie robię swoje
- co do potliwości,- dziś po cardio przeglądając się w lustrze zauważyłem, że całe plecy mam zroszone potem, smierdzacy zapach
- po poprzednich spalaczach czułem euforię, przez co miałem powera, ale ciężko mi się funkcjonowało w ciągu dnia, bo nie byłem w stanie usiedzieć w miejscu, żeby poczytać książkę czy się pouczyć.

To tyle ode mnie. Odezwę się po pierwszym warzeniu.

Pozdrawiam



Zmieniony przez - mateo33 w dniu 2017-01-06 14:02:30
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 42
Witam serdecznie.Dzis otrzymałam paczkę z Ground Zero 90 kaps. Chcę dodać że nigdy nie stosowałam żadnych supli ani nic podobnego to mój pierwszy raz,obecna waga 67,2kg 168cm do spalenia tłuszczu jeszcze bardzo daleka droga
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To zdecydowanie odsprzedaj ten produkt, gdyż z miejsca mogę Ci powiedzieć, że to za mocny środek dla Ciebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 42
Teraz się pidłamałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 7 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 42
Teraz się pidłamałam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Żen-Szeń

Następny temat

termo speed

Wiecej