SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy rolowanie Was też w niektórych miejscach tak boli ?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7218

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3933
Siemka Wszystkim. Generalnie roluje się już od dłuższego czasu i używałem wałka dość miękkiego gdzie komfort rolowania był naprawdę spoko ale też uznałem , że ten wałek jest za miękki bo nawet pod moją masą ciała się " odkształcał " i kupiłem drogi wałek ( 140zł ) blackroll i tu już jest całkiem inaczej. Jak roluje :

- czworogłowy uda - boli okropnie aż trzeba zaciskać " zęby " aby to przetrwać

- mięsień pośladkowy , gruszkowaty również trzeba zęby zaciskać

- plecy - okolice mięśni obłych , dźwigacza łopatki , rownoległobocznego - tutaj też boli ale mniej

Rozumiem , że rolowanie nie należy czasem do przyjemnych ale nic się nie stanie jak będę rolować się przy takim " bólu " ?

A i jeszcze jedno pytanie . W piątke będę u fizjoterapeuty , także o wszystko też wypytam ale jak to ja zazwyczaj ciekawość mnie zżera i muszę mieć szybciej odpowiedź . Jak roluje plecy i i robię to np. pod kątem aby bardzej dojść do najszerszego grzbietu i wałek jak najeżdża na okolice nerek to ból jest straszny aż raz mnie tak zakuło , że spadłem z wałka. Nerki mam zdrowe bo byłem u lekarza jeszcze jakiś czas temu ( badania z pracy ) . Problem z oddawaniem moczu nie ma. Po prostu w tych okolicach jak wałek najedzie to ból jest mocny. Akurat co to może być ? Miesięń zebaty czy coś ?

Generalnie akurat z plecami mam problem ale to już było umawiane w innym temacie dlatego tutaj nie będę pisać co mi jest tylko wnoszę to do tematu bo być może to istnotne . . Przeszedłem fizykoterapie ( sporo kasy 10 zabiegów ) i teraz idę do ogarniętego fizjoterapeuty który specjalizuje się w terapii manualnej .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Ból przy twardym rolerze to standard, z czasem powinien się zmniejszać. Jak znajdziesz takie bolesne miejsce, to popracuj trochę nad nim. Zatrzymaj się tam dociśnij i poczekaj, po chwili czasem dłuższej ból powinien zelżeć. Wtedy po roluj to miejsce jeszcze i jego okolice i przejdź do następnego. Z czasem będzie się poprawiać, grudki staną się coraz mniejsze i mniej bolesne. Najgorsze są przywodziciele przy kolanach, najszersze grzbietu, zewnętrzna część uda ( pas biodrowo piszczelowy), łydki.
Powodzenia :)

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 336 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 3933
Dzięki za odpowiedź. Miałeś rację , że " ciało " " mięśnie " przyzwyczają się do bardzo twardego wałka bo dziś np. jak się roluje np. na plecach czy ogólnie czwórkach to jest o wiele lepiej i np. na plecach jest aż miło i przyjemnie tak fajnie rozluźnia , także jestem jednak zadowolony z tego wałku twardego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 8
Generalnie roluję się od niedawna, ale początki były ciężkie i bolesne. Mimo to polecam wytrwać, efekty są świetne. Fajny artykuł w temacie: http://trenerpersonalny-poznan.pl/2017/06/06/rolowanie-miesni-dlaczego-powinnismy-sie-rolowac/ 
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Schowaj tą łopatę lepeij i nie wykopuj tematów z przed kilku lat.
BTW takie identyczne na Ali za kilka euro

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 34 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 32859 Napisanych postów 23015 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277710
pawlinka16
Tak tylko na ali są chińskie, wyprodukowane nie wiadomo z jakiego tworzywa. Te są nasze, polskie i przede wszystkim nieszkodliwe dla skóry.
przestan już spamować :) odgrzebałaś temat dla reklamy , linkujesz i jeszcze jakies dziwne teorie snujesz;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 2385 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22105
Tak te chińskie mają korona wirusa buahaha

Train like a beast, eat like a king & sleep like a deadbeat.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

ZAKRZEPICA A TRENINGI

Wiecej