SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Czy rolowanie Was też w niektórych miejscach tak boli ?

Wysłana -
Siemka Wszystkim. Generalnie roluje się już od dłuższego czasu i używałem wałka dość miękkiego gdzie komfort rolowania był naprawdę spoko ale też uznałem , że ten wałek jest za miękki bo nawet pod moją masą ciała się " odkształcał " i kupiłem drogi wałek ( 140zł ) blackroll i tu już jest całkiem inaczej. Jak roluje :

- czworogłowy uda - boli okropnie aż trzeba zaciskać " zęby " aby to przetrwać

- mięsień pośladkowy , gruszkowaty również trzeba zęby zaciskać

- plecy - okolice mięśni obłych , dźwigacza łopatki , rownoległobocznego - tutaj też boli ale mniej

Rozumiem , że rolowanie nie należy czasem do przyjemnych ale nic się nie stanie jak będę rolować się przy takim " bólu " ?

A i jeszcze jedno pytanie . W piątke będę u fizjoterapeuty , także o wszystko też wypytam ale jak to ja zazwyczaj ciekawość mnie zżera i muszę mieć szybciej odpowiedź . Jak roluje plecy i i robię to np. pod kątem aby bardzej dojść do najszerszego grzbietu i wałek jak najeżdża na okolice nerek to ból jest straszny aż raz mnie tak zakuło , że spadłem z wałka. Nerki mam zdrowe bo byłem u lekarza jeszcze jakiś czas temu ( badania z pracy ) . Problem z oddawaniem moczu nie ma. Po prostu w tych okolicach jak wałek najedzie to ból jest mocny. Akurat co to może być ? Miesięń zebaty czy coś ?

Generalnie akurat z plecami mam problem ale to już było umawiane w innym temacie dlatego tutaj nie będę pisać co mi jest tylko wnoszę to do tematu bo być może to istnotne . . Przeszedłem fizykoterapie ( sporo kasy 10 zabiegów ) i teraz idę do ogarniętego fizjoterapeuty który specjalizuje się w terapii manualnej .
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ból przy twardym rolerze to standard, z czasem powinien się zmniejszać. Jak znajdziesz takie bolesne miejsce, to popracuj trochę nad nim. Zatrzymaj się tam dociśnij i poczekaj, po chwili czasem dłuższej ból powinien zelżeć. Wtedy po roluj to miejsce jeszcze i jego okolice i przejdź do następnego. Z czasem będzie się poprawiać, grudki staną się coraz mniejsze i mniej bolesne. Najgorsze są przywodziciele przy kolanach, najszersze grzbietu, zewnętrzna część uda ( pas biodrowo piszczelowy), łydki.
Powodzenia :)
Wysłana -
Dzięki za odpowiedź. Miałeś rację , że " ciało " " mięśnie " przyzwyczają się do bardzo twardego wałka bo dziś np. jak się roluje np. na plecach czy ogólnie czwórkach to jest o wiele lepiej i np. na plecach jest aż miło i przyjemnie tak fajnie rozluźnia , także jestem jednak zadowolony z tego wałku twardego.
Wysłana -
Generalnie roluję się od niedawna, ale początki były ciężkie i bolesne. Mimo to polecam wytrwać, efekty są świetne. Fajny artykuł w temacie: http://trenerpersonalny-poznan.pl/2017/06/06/rolowanie-miesni-dlaczego-powinnismy-sie-rolowac/ 
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź