SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy rak kości może byc umiejscowiony w stopie? :-(

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Byłem na konsultacji lekarskiej w związku z nieustającym zapaleniem kości prawej stopy (noga jest zniekształcona i jest obrzęk) Lekarz zlecił badania. Natomiast czy ktoś z Was słyszał kiedykolwiek, iż nowotwór kości może się umiejscowić w kościach stopy??
Bede wdzięczny za info
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Rak kości jest dość rzadkim nowotworem, zazwyczaj rak kości wynik przerzutów z innych już chorych narządów. W momencie, gdy rak kości jest pierwotny, może występować w złośliwej, a także łagodnej postaci. Zmiany w kościach nazwane są mięsakami, które pochodzą z tkani chrzęstnej oraz kostnej. Głównym sposobem na walkę z tymi guzami jest zabieg operacyjny, który polega na usunięciu guza, ale bywa i tak, że trzeba usunąć całą kończynę.
To, jakie są rokowania, zależy od tego, czy mamy do czynienia z formą złośliwą, czy też nie, ale także czy są nacieki, czyli przerzuty, czy też nie. Do każdego pacjenta podchodzi się indywidualnie.

Objawy raka kości są dość różne, w zależności od jego typu, a wyróżniamy:

- kostniak,
- kostniak kostniowy,
- guz olbrzymiokomórkowy,
- chrzęstniak,
- kostniakomięsak,
- mięsak Ewinga,
- szkliwiak,
- chrzęstniakomięsak.

Rak kości umiejscowić się może w każdym miejscu, często są to kolana, ramiona, kości biodrowe. Rzadziej stopy, nadgarstki, czy dłonie.
Miejsce ma dość mało istotne znacznie.

Objawy raka kości:

- bóle kości,
- częste złamania kości,
- zgrubienia na kościach, opuchlizna,
- utrata masy ciała,
- osłabienie,
- wysoka gorączka,
- brak apetytu,
- niedokrwistość.

Należy pamiętać, że nie można nam lekceważyć żadnego z objawów. Gdy dotyka nas coś niepokojącego, należy udać się do lekarza, celem diagnozy.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może jest tu jakiś lekarz, który wie coś na ten temat....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3408
Niestety moze, nawet w malym palcu u nogi...

edit. nastepnym razem sdie nie upominaj tylko czekaj...

Zmieniony przez - .lukasar w dniu 2006-04-15 01:59:09
2

"Trening - najskuteczniejsza forma dopingu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Opuchlizna po dwoch tygodniach nie ustąpila...ból lekko ustąpil...ale mimo to chodzenie jest utrudnione ze wzgledu na silny. Bol...jakie jest prawdopodobienstwo ze mam nowotwor w stopie? Dwa tygodnie bylem leczony silnymi antybiotykami i innymi lekami takimi jak nimesil i ketonal...oraz tramal...no i te antybiotyki...Boje się..
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 311 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3408
"Lekarz zlecil badania", jakie wyniki i jakie badania, kieruj sie tym co lekarz mowi... Sa setki innych powodow opuchlizny i bolu, wiec nie martw sie na zapas...

"Trening - najskuteczniejsza forma dopingu"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze nima raka kosci ...
po 2 , czemu od razu nowotwór ...
po 3 sa o wiele leprze miejsca

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tak sie sklada ze jest rak kosci...lekarz obawia sie iz moge miec nowotwor w kosci stopy... Skoro na rtg nie wyszla ani zlamanie...pęknięcie i stłuczenie...a kość jest jakby zrogowaciała i sa nacieki...W tej chwili czekam na tomograf i biore jakies zastrzyki do brzucha...((
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja mam to samo! ((((
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Jak zyjecie ludzie? Wiecie juz cos?Trzymajcie sie!!

Grappling

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Już mam tego dosyć....od dzisiaj musze sam sobie robic zastrzyki do brzucha:(((((
Sluchajcie...wyczytalem ze nowotwory kosci są lokalizowane takze w kosci stopy:(((( co Wy na to?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
pinecone85 ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 4636 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 22462
Co to za zastrzyki? Antyzakrzepowce?

Grappling

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozstepki...wiem wiem

Następny temat

po czym i dlaczego??

WHEY premium