SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy problemy "natury psychicznej" wpływają na jakość treningu?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1372

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 656
Chodzi mi o to, że mam stany depresyjne.. dzisiaj na treningu myślałam, że się rozpłaczę.
Czy to wpływa na jakość treningu?
Jest sens trenować w takim stanie czy lepiej dać sobie spokój do czasu kiedy wszystko wróci do normy?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
paulinabjj
Chodzi mi o to, że mam stany depresyjne.. dzisiaj na treningu myślałam, że się rozpłaczę.
Czy to wpływa na jakość treningu?
Jest sens trenować w takim stanie czy lepiej dać sobie spokój do czasu kiedy wszystko wróci do normy?



Przy prawidłowo postawionej diagnozie, przy prawidłowo dobranej farmakologii, aktywność fizyczna powinna pomagać w takich schorzeniach a nie powodować ich pogłebianie. Znam nawet sporo osób które dzisiaj są zdrowe, był na tym forum kiedyś nawet moderator który sam zmagał się z chorobą i wyszedł z tego przy pomocy leków i właśnie treningów.

Także u Ciebe coś idzie nie tak, albo zła diagnoza, źle dobrane leki, albo jedno i drugie lub nawet to że sama chcesz tak się czuć. A to już zawiła sprawa, są sytaucje kiedy osoba chora chce być chora, pozoruje leczenie się jednak tak na prawdę nie chce z tego wyjść i to jest forma zwracania uwagi na siebie, co oczywiście jest konsekwencją złej diagnozy/leków i/lub po prostu procesu chorobowego.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Może po prostu skieruj się do lekarza i on znajdzie przyczynę tych stanów depresyjnych. Czy to wpływa na jakość treningu? W jakimś stopniu na pewno. Mniejsza koncentracja i chęć do treningu, a co do sensu trenowania to zawsze jest SENS ;)
2

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
paulinabjj
Jest sens trenować w takim stanie czy lepiej dać sobie spokój do czasu kiedy wszystko wróci do normy?
U mnie czasem jest tak, że nie chce mi się iść na trening, nie chce mi się ćwiczyć. Jeśli uda mi się zmusić i pójdę, to się rozkręcam. Koncentruję się na treningu i przechodzi mi ta apatia.
Jednym słowem, u mnie, trening jest lekarstwem na złe samopoczucie psychiczne.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Dokładnie mam tak samo ;D Już pod czas rozgrzewki człowiek wchodzi na obroty i jest coraz lepiej.
2

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Nieraz mam podobnie. Tak to wpływa na trening ale każdy ma czasem gorsze dni. Ja trenuje karate i taki trening dla mnie to taka ,, rehabilitacja ,, Mam super trenera. Na sale wchodzi się inny a wychodzi się inny.



Zmieniony przez - Johny2309 w dniu 2017-03-16 11:01:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
oczywiscie ze wplywa na jakość treningu. Nasze samopoczucie wpływa na wszystko chyba z czym się akurat stykamy
No i jak już ktoś wyzej wspomniał,jęśli to faktycznie deprecha,to idź do lekarza

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 132 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1811
Albo znajdz w sobię przyczynę tej depresji. Dlaczego tak masz ? problemy rodzinne ? chłopak ? Nie musisz tu pisać. Mnie to nie obchodzi. Po prostu znajdz tą przyczynę a na treningu pomyśl że walczysz właśnie z tą depresją. Staw jej czoła
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Dlaczego chciałaś płakać? Bez powodu, czy z wysiłku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Dostała kopa w jaja to się popłakała

A co do tematu: nawet nie napisałaś czy "stan depresyjny" to kwadrans chandry czy dwa miesiące załamki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 656
SzK
Dlaczego chciałaś płakać? Bez powodu, czy z wysiłku?


Właściwie powód jest, ale nie było to z powodu treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 656
cynik75
Dostała kopa w jaja to się popłakała

A co do tematu: nawet nie napisałaś czy "stan depresyjny" to kwadrans chandry czy dwa miesiące załamki.





Dwa miesiące załamki..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

mma + trening na siłowni

Następny temat

UKS Barbakan

WHEY premium