SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy na tym planie będę progresować?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2227

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

15

Waga

50

Wzrost

170

Cel treningowy

Masa Mięśionwa

Staż treningowy na siłowni

Miesiąc

Uprawiane inne sporty

Karate Kyokushin, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Hantle do 30kg

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 270
Witam, mam 15 lat. Jeżeli chodzi o wagę jest to 50kg a wzrost 170cm. Mam pytanie odnośnie progresowania, robię teraz masę i chciałbym zasięgnąć rad i poprawek jeżeli chodzi o mój plan. Czy 3 dni w tyg wystarczą na zbudowanie masy czy jednak trenować 4 razy jak to robiłem wcześniej, lecz lekko mam problemy wtedy z regeneracją? I czy na tym planie będę progresować? Suplementy które używam: gainer i jabłczan.

Plan:
Pompki klasyczne - Aplikacja (9-8-8-5-9)
Drążek podchwyt - 3 serie po 4 pow. (1min 15sek)
Drążek wiosłowanie nachwyt - 3 serie po 2 pow. (1min)
Podchwyt biceps gryf stojąc - 8 s. po 6 pow. (1min20sek) 16kg oburącz
Wykroki z hantlami - 5 s. po 10 pow. (1min) 5kg na ręke
Wiosłowanie hantli - 5 s. po 6 pow.(1min) 10kg na ręke
Wyciskanie hantli żołnierskie siedząc - 5 s. po 10 pow. (1min) 5kg na ręke
Wyciskanie francuskie - 5 s. po 10 pow. (1min) 7.5kg oburącz
Hantelki w oparciu o kolano - 7 s. po 10 pow. (1min) 5kg na ręke
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Ty po prostu nie cwiczyles wystarczajaco intensywnie z ciezarem swojego ciala. Spokojnie dojdziesz do tego sam z czasem i doswiadczeniem swojego organizmu.
Pozdrawiam.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Duże partie daj na początek a małe na sam koniec.
Drążek wiosłowanie nachwyt, co to jest za ćwiczenie ?

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MarcelQ Instruktor SFD
Ekspert
Szacuny 420 Napisanych postów 20241 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 171132
Nie ma tutaj podstaw do zastosowania suplementow, raczej cwiczenie po katach w domu takim systemem jaki przedstawiles nie rokuje rewelacji. Jest mase przykladowych fajnych planow, z tym, ze w tym wieku uprawialbym sport bardziej ogolnorozwojowo niz ograniczal sie do cwiczen silowych, moze masz talent do ktoregos ze sportow? Warto liznac kilku dyscyplin i sprawdzic.
Pozdrawiam.

" I pamietaj szacunek to wszystko "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 270
anubis84
Duże partie daj na początek a małe na sam koniec.
Drążek wiosłowanie nachwyt, co to jest za ćwiczenie ?


Lekko nazwałem to po swojemu serdecznie przepraszam, jest to podciąganie młotkowe.
Mógłby mi Pan pomóc w ustawieniu partii (kolejności)?

MarcelQ
Nie ma tutaj podstaw do zastosowania suplementow, raczej cwiczenie po katach w domu takim systemem jaki przedstawiles nie rokuje rewelacji. Jest mase przykladowych fajnych planow, z tym, ze w tym wieku uprawialbym sport bardziej ogolnorozwojowo niz ograniczal sie do cwiczen silowych, moze masz talent do ktoregos ze sportow? Warto liznac kilku dyscyplin i sprawdzic.
Pozdrawiam.


Jeżeli chodzi o sporty to ćwiczyłem parę dobrych lat Karate Kyokushin, jeszcze wcześniej aikido. Już mi się bardzo przejadło ćwiczenie ciągłe biegania itd. ćwiczenia własną masą ciała typu brzuszki, pompki i podciągnięcia bo na tym raczej masy nie zbuduję dlatego teraz chciałbym spróbować swoich sił na wolnych ciężarach.


Zmieniony przez - MisiekGR w dniu 2017-12-08 21:39:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nogi, plecy, klatka, barki, ramiona i na koncu brzuch.
Tu nie ma Panów

Za dużo masz na biceps aż 3 ćwiczenia, to jest mała partia nie trzeba jej aż tak trenować
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 270
Dobrze, odświeżyłem mój plan i proszę jeżeli coś jest źle napisać :)

1 Wykroki z hantlami - 5 s. po 10 pow. (1min) 5kg na ręke
2 Wiosłowanie hantli - 5 s. po 6 pow.(1min) 10kg na ręke
3 Pompki klasyczne - Aplikacja (9-8-8-5-9)
4 Wyciskanie hantli żołnierskie siedząc - 5 s. po 10 pow. (1min) 5kg na ręke
5 Drążek podchwyt - 3 serie po 4 pow. (1min 15sek)
6 Podchwyt biceps gryf stojąc - 8 s. po 6 pow. (1min20sek) 16kg oburącz
7 Wyciskanie francuskie - 5 s. po 10 pow. (1min) 7.5kg oburącz
8 Hantelki w oparciu o kolano - 7 s. po 10 pow. (1min) 5kg na ręke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776893
Problem z regeneracją może wynikać z braków w diecie jak się odżywiasz ?

Jaki masz dostęp do sprzętu ? Bo plan bez podstawowych ćwiczeń.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 270
rion10
Problem z regeneracją może wynikać z braków w diecie jak się odżywiasz ?

Jaki masz dostęp do sprzętu ? Bo plan bez podstawowych ćwiczeń.


Nie mam diety, jem regularnie i wszystko wpisuje w aplikacje fi**tu która coś mi orientacyjnie pokaże jeżeli są braki. Staram się jeść jak najwięcej, raz zjem 4500kcal raz 3500kcal. Jem posiłki najczęściej zrobione(nie wiem jak to nazwać "profesjonalnie") lub ze stołówki. Słodycze, chipsy itd. bardzo rzadko się zdażają. Na kalkulatorze zeby przytyc wyszlo mi 2900kcal. Jezeli chodzi o sprzęt to mam hantle tak do 30kg na jeden max obciążenie, drążek i orbitrek którego nie używam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776893
To musisz większa uwagę poświęcić temu odżywianiu bo jeśli wyliczyłeś sobie zapotrzebowanie na poziomie 2900kcal to jak będziesz jadł po 4500kcal to po prostu zalejesz się tłuszczem i tyle.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 270
rion10
To musisz większa uwagę poświęcić temu odżywianiu bo jeśli wyliczyłeś sobie zapotrzebowanie na poziomie 2900kcal to jak będziesz jadł po 4500kcal to po prostu zalejesz się tłuszczem i tyle.


Rozumiem, jezeli chodzi o tą regeneracje to mialem problem bo cwiczylem tak: Pon - Śr - Pt - Ndz.
i po niedzieli mialem pon trening bez nawet dnia odpoczynku dlatego postanowilem ze zmienie na 3 dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62220 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776893
Wiesz ale gdzieś musi być problem z regeneracją, a konkretnie albo miałeś w tym okresie za mało jedzenie, bądź snu, ewentualnie trening był zbyt intensywny.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla kobiety - ocena

Wiecej