SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Czy mozna byc skutecznym cwiczas taekwondo

Wysłana -
Chcialbym sie dowiedziec czy mozna byc skutecznym cwiczac taekwondo.Powiedzcie cos na ten temat.

Grzesiek

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
osobiście uważam, że jest to całkiem niezła sztuka walki, jednak co do jej skuteczności nie jestem za bardzo przekonany, no z pewnością można być świetnym w każdej sztuce, też i tej, ale wymaga to dużo pracy, a aby była skuteczna to przede wszystkim zależy to od samego ćwiczącego. Dobrym wyjściem byłoby ćwiczyć obok taekwondo także inny styl, np karate lub jiu jitsu, który bardziej skupia się na technikach ręcznych

jarecki :)
Wysłana -
zgadzam sie z przedmowca ale dodam ze na ulicy tkd ci sie nie przyda poniewaz sa tam glownie wyokie kopniecia z dystansu a na ulicy jest tak ze podchodzi do ciebei koles lub wiecej i jak zaczyna cie lac to poprostu idzie na ciebie i udezam nie daje ci odejsc i wysokie kopniecia niestey na nic sie nie zdadza bo nie zdarzysz ich wykonac.

"Nie walczę w żadnym określonym stylu. Nigdy nie wiesz co zrobię i ja sam tego nie wiem. Mój ruch jest rezultatem twojego ruchu, moja technika jest efektem zastosowanej przez Ciebie ".

Bruce Lee
Wysłana -
Mała poprawka - w taekwondo są wysokie kopnięcia z dystansu, ale nie tylko. Wszystko zależy od tego, do jakiej sekcji i do jakiego trenera trafisz. Poza tym nie ma jednego taekwondo, jak i nie ma jednego karate. Poszczególne odłamy różnią się od siebie dosyc znacznie.

Nie zmienia to faktu, że warto czymś to taekwondo uzupełniać... choć jak czasem czytam opinie niektórych kolegów, to sam sie zaczynam zastanawiać, czy ja aby na pewno taekwondo się zajmuję, bo do tego, co u nas się dzieje na sali, to pasuje to - nie przymierzając - jak pięść do nosa

Gizmo

Freestyle Taekwondo - Doradca w "Stylach Tradycyjnych"

Zmieniony przez - GizmoTKD w dniu 2003-05-27 23:51:54
Wysłana -
temat walkowany miliony razy...
Wysłana -
Pewnie, że można być skutecznym, jeśli tylko nie bedziesz się ograniczał do samego TKD.
Ja bym na twoim miejscu zastanowił się nad uzupełnieniem tego czymś chwytanym, bo czyste TKD jest, jakby nie patrząc, troche ograniczone

"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."
Wysłana -
"Poza tym nie ma jednego taekwondo, jak i nie ma jednego karate"
GizmoTKD mi tego co się mówi ja uważam jednak że karate jest jedno!

Slamings
Wysłana -
Slamings: pod względem "duchowym" może i tak, ale technicznie...

Gizmo

Freestyle Taekwondo - Doradca w "Stylach Tradycyjnych"
Wysłana -
Slamings: Karate jest jedno. Tsunami i Shidokan to to samo? :]

(...) Bryl jest w swoim żywiole. Autorytet i pozycję zdobywa się tu siłą pięści, a nie zawiłymi i mętnymi rozważaniami o harmonii ciała i umysłu. Ten styl uczy również, jak zwalczać strach i zaakceptować ból. Nic więcej go nie interesuje, niczego więcej nie potrzebuje. [Jacek Podoba o Andrzeju Brylu i Karate Kyokushin]
Wysłana -
Heh
Wysłana -
A ja tak czytam i czytam te różne posty o taekwondo i nie mogę zrozumieć, dlaczego tyle osób uważa, że jak się ćwiczy wysokie kopnięcia, to już nie można posunąc niskiego. A jak sie trenuje wyskoki, to już nic innego użyć nie wolno. Mnie się wydaje, że jak się na przykład ćwiczy twimyo bande dollyo chagi na wysokość dwóch metrów, to w zasadzie nie po to, żeby się tłuc z koszykarzami, ale dlatego, że im trudniejsze techniki potrafisz zrobić tym pewniej wykonujesz łatwiejsze. Ale to taka refleksja na marginesie.
Strona 1 z 8
Dodaj odpowiedź