SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mozna byc skutecznym cwiczas taekwondo

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wracając do tematu, tak można być ale... mówie to po 3 latach treningu, to tak jak z jiu jitsu i boksem, po kilku miesiącach treningu bokser umie więcej ale z czasem może się to zmienić. Taekwondo początkowo wybaczyło moje podejście do walki nazwijmy to ,,ulicznej". Dopiero konfrontacje z przedstawicielami innych sztuk walki wyprostowały mnie. Wielokrotnie sparowałem z przedstawicielami kicka i kyokushinki. Nie będe mówił, że najczęściej wygrywałem (chociaż tak było ale świadczy to jedynie że byłem lepszym fighterem a nie tkd góruje nad kickiem czy kyoukisinem. Natomiast zauważyłem fajną rzecz, gdy taekwondoka zaczyna wymiatac nogami to nawet jeżeli nie trafia, to przeciwnikowi włącza sie blokada psychiczna i boi sie walczyć. A z tymi lowkickami...hmmm... pare razy próbowąłem kopać piszczelem i jedynie nabiłem sobie siniaka. Natomiast kopie poniżej pasa obrotówki pięta i efekt jest nie mniej piorunujący. Kumpel który trenuje kicka nie mógł uwierzyć że mozna tak szybko obrotówke kopac (czasem także stosuje mawashi ale tą powierzchnią pod palcami stopy, problem z tym że nie każdy ma predyspozycje dla takiego kopania)Jeżeli ktoś mi mówi że wysokie kopnięcia są nieskuteczne, to mu mówie że mam sporo miejsca za domem i możemy sie przekonać. Po około 10 tysiącach powtórzeń, bo około tyle wykonałem kopnięc na wysoką strefe, kopie szybciej wysokie mawashi niż nie jeden lowkicka. (kurcze jednak wyszło na to że sie chwale). A czy to sie sprawdza na ulicy? pewnie że trzeba umieć kopać i nisko i wysoko. Ale nic nie daje takeigo efektu jak mozne kopniećie na maske. Zaraz ktoś zapyta czy to sie na ulicy sprawdza. Większość ludzi może sobie zrobić krzywdę pry takim kopnięciu, ale ja po tych setkach treningów robie szpagaty bez rozgrzewki i kontuzje związane z kopaniem na wysoką strefe raczej mi nie grożą. Czuje sie pewnie ale po prostu sie wycwaniłem, wielokrotnie sparując.(tak a propos to zauważyłem że tkd daje niesamowita prędkośc kopnięc oraz w poruszaniu)Brzmi to strasznie samolubnie ale w moim krótkim życiu trenowałem takze kyokushin, więc mam chyba prawo zabierać głos. Zresztą połowa mojej szkoły trenuje karate bo jest sekcja w szkole.Z doświadzenia wiem, że bardzo przydaje się twardośc u karateków, ale jeżeli ktoś nie ćwiczy rąk boksersko to naprawde może dostać wpierdel. A jeżeli choci o kickerów to napradwdepotrafiąbyć grożni. Ale(znów to ale:) )zrobiłęm sobie kiedyś z kumplem z mojej byłej klasy (mistrz i vice mistrz Polski w kicku w ligftcontakcie) sparring wegług formuły knockdown i okazało się że nie ma pjęcia o biciu się bez ochraniaczy (?) także reasumując nie ma idealnych systemów walki, tkd na pewno do doskonałości daleko, ale jeżeli ktoś sądzi że nie można się obronić cwicząc tkd to proponuje mu przejść się do njbliższej sekcji tkd. Często czytam że tkd w konfrontacji z kickiem nie ma sznas to sie pytam czemu tak wielu mistrzów kicka zaczynało od tkd właśnie, częśc osiągało najpierw wyniki w tkd pózniej przerzucali się na kicka, wciąz wielu trenuje jedno i drugie by miec dobre ręce i nogi? a nawet więcej czemu tak wielu zdobywało mistrzostwa krajów a nawet kontynentów? sorry za nie spójność, ale dużo chciałem powiedzieć a przez kompa to nie zawsze wychodzi.

,,każdy cios w realnej walce musi być śmiertelny"- gen Choi, twórca tkd
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Karate.Gdzie trenowac w Gdańsku?

Następny temat

grappling w tarnowie

Wiecej