SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy moglibyście zerknąć i ocenić ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Witam.
Właśnie utworzyłem sobie dietę za pomocą programu w arkuszu Excel który wylicza zapotrzebowanie na ww, białko, tłuszcze itp. który zaczerpnąłem ze strony:
http://www.kulturystyka.pl/art/dieta/ - Polecam dla osób które jeszcze nie zbyt dobrze orientują się w temacie (na przykład takich jak ja).
Wyznaczyłem sobie dietę na masę, mam 20 lat, 179 cm wzrostu, 60 kg wagi, zacząłem także trening jak narazie ogólno rozwojowy dla początkujących - także ze strony kulturystyka.pl .
Razem z dietą stosuję gainera Hi-Tec`a, kreatynę zaczynam brać od początku czerwca.
Całą dietę przedstawiłem na załączonym zdjęciu. Jeśli moglibyście ją ocenić (zachowałem proporcje: 2g białka na 1 kg, 6g węgla na 1 kg) pod względem dobrania produktów spożywczych itp. to byłbym bardzo wdzięczny. Jest to dieta przykładowa, ulec zmianie mogą posiłki obiadowe, ale w podobnych proporcjach węglowodanowych i białkowych.
Pozdrawiam i prosze o opinię ekspertów od żywienia i wszystkich zainteresowanych tematem.
Arek.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
no to lecim z tym wszystkim

1. sniadanie wolalbym dolozyc platkow zamiest gainera - platki lepsze na sniedanie ze wzgledu na ww dostarczane/wchlaniane w dluzszym czasie zapewniajace enegrie a takze zawierajace blonnika wiecej

2 sniadanko spox zawsze wybieraj pieczywo gracham lepsze jest, ale i tak dobrze

3. bardzo dobrze, surowka warzywko itp :)

4 posilek jak nie czujesz sie na nim ciezki oki moze byc choc osobiscie wole platki na jogurcie ale to tylko moje odczycie - jest dobrze

5 chcesz to wszystko naraz wciac ???
lepiej wziasc zaraz po kreatyne z glukoza/sokiem pomaranczowym jak kto lubi
a po 40 min 100g gainera

6 kolacja spox ma byc bialkowa i bedzie dobrze ;)

jak cos to pytaj :)




milego
"maly" termitek
let's the 4s be with U

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki Termitek, tylko jest mały problem, bardzo często nie wyrabiam się z pierwszym posiłkiem... tzn. nieraz wstaję dosyć późno 11-12 w południe. Co w takim przypadku należy zrobić? Jeśli przesunę posiłki to jedząc je co 3 godziny nie wyrobię się ze wszystkimi. Wtedy piąty posiłek przesunąłby się na 24 ! a co z szóstym??? Często mam zajęcia popołudniowe więc lubię pospać. I jeszcze jedna sprawa, mianowicie rano (po tym wszystkim co wtrząchę poprzedniego dnia) nic mi się nie chce jeść...
Masz na to wszystko jakąś radę?
Pozdrawiam,
Arek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
hmmm wytrwalym trza byc
to bardzo duze przesuniecie ..
sam jak mialem jeden dzien na popoludnie to wstawalem zjadlem i dalej lulac poszedlem tez rozwiazanie, takze mozesz jest posilek tak jak wstaniesz tylko wtedy posilki bys musial wtrabic co 1,5 do 2h a to bardzo ciezko by wchdozilo wiec opcja wstac zjesc spac bardziej mnie sie wydaje lepsza

co do ilosci to wiem sam z siebie ze na poczatku niezjesz tego wszystkiego sam jak zaczynalem mase i trza bylo sie na platki przezucic to ledwo wciskalem w siebie 40-50g bylo to straaaasznie duzo, ale z czasem 120g i 4 bialka byly niczym :>> kwestia przyzywczajenia i troche rozciagniecia zoladka
pamietaj ze na masie ciagle musi cos w nim byc, bilans musi byc dodatni wtedy idzie mase .... tylko pamietaj ze jak sie za czniesz obijac pojdzie w pas ;P

powoli i do celu


milego
"maly" termitek
let's the 4s be with U

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Termitek, trochę zmodyfikowałem tą dietę, tak będzie mi łatwiej zjeść to co wypisałem. Czy tereaz proporcje także są prawidłowe?
Od razu po treningu będę brał kreatynę 5g z glukozą 30g.
40 min po kreatynie posiłek. Czy tak będzie dobrze? Nie zapoźno z tym posiłkiem potreningowym? Proszę o wypowiedź wszystkich którzy orientują się w temacie i proszę o ewentualną korektę.
Pozdrawiam,
Arek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No i zasłużyłeś Termitek na SOGa...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłownia w Kraku

Następny temat

POMOCY 178cm = 55kg ???

Wiecej