SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę usztywnić kciuka owijką bokserską?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2520

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 656
Mam wybitego/uszkodzonego kciuka, ale nie chcę z tego powodu rezygnować z treningów bjj.
Zaklejanie tego palca przed każdym treningiem jest uciążliwe. Zajmuje dużo czasu, bo jest o wiele więcej klejenia niż przy innych palach. Plastra też idzie na to od cholery.
Zastanawiam się czy mogę usztywniać go owijką bokserską, czy nie będzie to jakoś bardzo przeszkadzać itd? Robił ktoś tak?
Albo może jakiś inny sposób na usztywnienie tego nieszczęsnego palca :(
Z góry dzięki! :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Nie wydaje mi się, by to był dobry sposób. Żeby usztywnić tak kciuka musiałabyś wiele razy okręcić palca, a to powodowałoby dyskomfort w treningu. Kciuk przydaje się w ciągnięciu za szmaty, więc chwilowo możesz mieć problem z treningami.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 656
Yoshi87
Nie wydaje mi się, by to był dobry sposób. Żeby usztywnić tak kciuka musiałabyś wiele razy okręcić palca, a to powodowałoby dyskomfort w treningu. Kciuk przydaje się w ciągnięciu za szmaty, więc chwilowo możesz mieć problem z treningami.

Na NoGi nie szarpie się aż tak, bardziej chodziło mi o NoGi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Tak czy inaczej jest to styl chwytany więc jeśli zamierzasz trenować, to musisz liczyć się z tym, że wybity kciuk będzie sprawiał problemy i ból, ponieważ nie da się uniknąć nienaruszania go podczas treningu. Możesz spróbować owinąć go owijką i zobaczyć jak będzie Ci się trenowało.
1

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
przecież od kciuków zaczyna się każda klamra.
odpuściłbym dopóki się nie wyleczy, inaczej taki niepozorny stan zapalny może ewoluować w przykrą kontuzję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Możesz. Ja tak robiłem. Ogranicza chwytność i manewrowość, ale działa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 656
cynik75
Możesz. Ja tak robiłem. Ogranicza chwytność i manewrowość, ale działa.


To może spróbuję, dzięki :D


Zmieniony przez - paulinabjj w dniu 2017-05-17 17:12:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Odwiedź ogarniętego fizjoterapeutę, który zrobi Ci sztywnego tejpa albo dodatkowo usztywni kciuka poprzez jakąś szynę pod owijką.
1

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Szyna na czas treningu jest słabym pomysłem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Proponowałbym raczej przerwę. Lepiej wyleczyć niż mieć problemy ze stawami w przyszłości, szczególnie, że palce to jednak podstawa.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening personalny

Następny temat

Kiedy mogę zacząć ?

WHEY premium