SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mogę dodać olej kokosowy do babki?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1492

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Cześć. Mam pytanko. Chcę upiec jutro babkę wielkanocną i w przepisie jest olej. Zastanawiam się czy mogę dać olej kokosowy. Nie wiem czy nie zrobi mi się za twardy, gdy włożę babkę do lodówki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Olej kokosowy jak najbardziej pasuje do wypieków
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Tak, tylko, że w temperaturze poniżej 25 stopni przybiera postać stałą. I właśnie nie wiem czy jak użyję go do tej babki zamiast zwykłego oleju i potem wstawię babkę na noc do lodówki, to na drugi dzień gdy zabiorę się za krojenie babki, nie spotka mnie tam jakaś niespodzianka. Ostatnio robiłem czekoladę na oleju kokosowym (kakao+olej+miód) i po włożeniu jej do lodówki zrobiły się jakieś brzydkie białe plamki na wierzchu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
śmiało stosuj nic się nie bój, niesoidzianki nie będzie żadnej, ani to o co się chyba boisz, że miałaby być twarda? nic z tych rzeczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
Olej koko rozpuść i wystudź. Śmiało dodaj i smacznego :)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Pewnie, że nie będzie niespodzianki Czekolada + kakao + olej koko (może dawać"białe plamki" ) ale nie są niczym złym. Natomiast olej koko dodany do babki w rozpuszczonej formie sprawdza się super. W sumie korzystam tylko z niego, do wypieków.
4

W kuchni hamuje Cię Twoja własna wyobraźnia...
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Agnieszka_w_kuchni__czyli_coś_z_niczego_;_-t1096225.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Ok, dzięki! Przełożyłem babkę na za tydzień, bo mama tyle dobrego napiekła, że nie dałbym rady jej skosztować. :D
Jeszcze się waham czy wykorzystać ten olej w ogóle czy robić bez niego. Będę robił babkę cytrynową. Olej miałby jej dodać chyba takiej wilgotności, nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dokładnie, olej dodaje fajnej wilgotności. Ja w sumie zawsze używam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Awokado- Zdrowe?

Wiecej