SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można pić przed i po posiłku? Które pieczywo się nadaje

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1828

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Czytałem, że należy jeść 5-6 posiłków dziennie i pić co najmniej 8 szklanek wody, ale czytałem też, że nie należy pić wody w trakcie jedzenia i bezpośrednio przed/po nim. Należy pić 20-30 min przed jedzeniem i 20-30 min po jedzeniu, żeby nie rozrzedzać enzymów trawiennych. Zastosowałem się do tego i trochę słabo, bo piję nie kiedy chce mi się pić, ale kiedy jest na to odpowiednia pora. Chce mi się pić, ale patrzę na zegarek i okazuje się, że pora na posiłek, więc nie piję, żeby posiłek się lepiej strawił. Po posiłku chce mi się pić, ale jeszcze nie pora, więc czekam chociaż te 20 minut i dopiero piję.
Dlatego moje pytanie jest takie: lepiej pić kiedy się chce i nie przejmować się czy piję na pusty brzuch, czy na pełny, przed posiłkiem, czy po nim, czy lepiej trzymać się tego, że przed i po posiłku nie piję, ale wtedy pić ogólnie rzadziej, tylko w większych ilościach, czyli zamiast 8 szklanek dziennie, np. 4 podwójne szklanki dziennie? Bo picie szklanki wody co półtorej godziny i to jeszcze żeby trafić tak, by nie kolidowało z jedzeniem zaczyna być na dłuższą metę męczące.

Mam też pytanie o pieczywo. Wymienię parę rodzajów pieczywa, które do tej pory spożywałem i wskażcie od najlepszego do najgorszego wg was i zaznaczcie dodatkowo czy dane pieczywo generalnie warto spożywać (++), można spożywać (+), lepiej nie spożywać (-), bezwzględnie wyrzucić z diety (--):
- żytnie zwykłe (nierazowe)
- pszenne razowe
- graham
- mieszanka pszennego z grahamem
- mieszanka pszennego z pszennym razowym
Wszystkie te pieczywka są robione na drożdżach, a przynajmniej tak mi się wydaje, ale nie jestem specjalistą, więc może wam uda się ocenić po zdjęciu, czy to drożdże, czy zakwas:
https://images82.fotosik.pl/1036/140f086a38535023gen.jpg - ten występuje pod nazwą "chleb razowy"
https://images81.fotosik.pl/1020/05f4dea92a35f266.jpg - ten występuje pod nazwą "chleb żytni" (to chyba nie jest razowy, nie? Jeśli jest, to tam wyżej w klasyfikacji zamieńcie "żytnie zwykłe" na "żytnie razowe").


Zmieniony przez - masseur w dniu 2018-04-10 12:53:25
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Najlepszy chleb jest to chleb żytni na zakwasie poznasz go po tym , że nie jest suchy, ma kwaskowaty smak i po zapachu . Taki chleb powinien zawierać mąkę, wodę zakwas sól. Twoje wyglądają na drożdżowe.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Ale nie pytam jaki chleb jest najlepszy. Wymieniłem konkretne typy pieczywa i chciałem, żebyście je posortowali od najlepszego do najgorszego oraz dodali przy każdym odpowiedni znak w zależności od jego przydatności w diecie. :)
Wiem, że żytni razowy jest najzdrowszy i najbardziej wartościowy, ale po pierwsze jest drogi, po drugie średnio mi smakuje, a po trzecie nie widziałem go w żadnej piekarni w mojej okolicy. Jedynie taki paczkowany, ale ten już nie będzie taki świeży, no i tak jak mówiłem - drogi i średni w smaku.


Zmieniony przez - masseur w dniu 2018-04-10 19:03:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
A więc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Nic nie trzeba sortować. Wystarczy, że będziesz wiedział czym się kierować przy wyborze pieczywa. Patrzeć należy na skład. Uniać mąki pszennej, karmelu, polepszaczy, drożdży, słodu. Dobrej jakości pieczywo najczęściej pełnoziarniste lub pumpernikiel jest ciężkie, twarde i wilgotne. Nie odkształca się jak gąbka, a kruszy. Trudno taki chleb pokroić.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja na poważnie

Następny temat

Porada na temat zrzucania wagi, treningu , suplementacji

WHEY premium