SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mnie przyjmą do klubu kick boixing?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2279

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
Witam mam 19 lat, staż na siłowni 2.5 roku jest jednak problem chcę się zapisać do klubu rozmawiałem tam z trenerem i on mi zalecił zrobić badania przed przyjęciem do tego klubu, problemem jest to że mam chorobę od urodzenia mam w umiarkowanym stopniu pogorszony słuch i przez to muszę mieć na sobie aparat słuchowy oczywiście on mi w niczym nie przeszkadza w ruchu i w innych kombinacjach problemem może być to że jak ktoś uderzy to ten aparat może być uszkodzony co niestety taki jeden jest warty 4 tyś. zł, właśnie pomyślałem o kasku ochronnym ale trener powiedział że to nie daje 100% ochrony, a co do badań właśnie rozmawiałem z kolegą który właśnie tam ćwiczy powiedział że badania kosztują 200 zł ponieważ sam je robił, to pierwsze pytanie jeśli lekarz mi tych badań nie zaliczy to czy pieniądze zostaną zwrócone? jakie mam szanse by przejść te badania? a może mieliście w klubie podobnych osób do mnie lub nim jesteście? bardzo prosiłbym o rady, ponieważ chęci mam naprawdę bardzo duże i chcę się rozwijać w tym sporcie, nawet na siłownię mam duże chęci na które uczęszczam już 2.5 roku jednak siłownia to nie wszystko, nie dawno kupiłem sobie worek treningowy, bandaże na pięści i rękawice ale kupiłem to tylko na trening zastępczy a fachowych rad chcę korzystać z klubu
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
SzK
Z badaniami trudno powiedzieć jak trafisz. Paradoksalnie bardzo dużo zależy od lekarza, jeden nawet nie zauważy, a drugi przyczepi się o za długie włosy.

Rozmawiałem tam z trenerem to on powiedział że ma tam jednego ucznia który jest chory na serce czy coś podobnego i dostał potwierdzenie badania ale z ograniczeniami, że nie może tam coś za mocno się wysilać tylko wszystko spokojnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
A bez aparatu nie dasz rady?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Nie jestem lekarzem, by ocenić stan Twojego zdrowia i nie wiem, czy możesz mieć przeciwwskazania do uprawiania sportów walki, czy też nie i dlatego lepiej zrobić badania i zapytać lekarza. Wydaje mi się jednak, że problemy ze słuchem nie powinny być problemem. Nawet niewidome osoby trenują SW i mające inne schorzenia. Na treningach możesz zdejmować aparat i trenować bez jeżeli to nie będzie dla Ciebie problemem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Mysle, ze mozesz robic wszystko oprocz sparingow. Zapytaj lekarza, jak ci zabroni, to zapytaj czy tylko technike i cwiczenia mozesz wykonywac, bez "polerowania szczeki" :)

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
SzK
A bez aparatu nie dasz rady?

Oczywiście dam radę ale przecież, muszę słuchać trenera co i jak robić bez aparatu to niestety lipa bo musiałby mocno krzyczeć żebym mógł go usłyszeć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
Yoshi87
Nie jestem lekarzem, by ocenić stan Twojego zdrowia i nie wiem, czy możesz mieć przeciwwskazania do uprawiania sportów walki, czy też nie i dlatego lepiej zrobić badania i zapytać lekarza. Wydaje mi się jednak, że problemy ze słuchem nie powinny być problemem. Nawet niewidome osoby trenują SW i mające inne schorzenia. Na treningach możesz zdejmować aparat i trenować bez jeżeli to nie będzie dla Ciebie problemem.

Osoby niewidome nie są wyposażone w jakikolwiek sprzęt który im w czymś przeszkadzało by, po za tym piszesz że mogę trenować bez aparatu to prawda mogę ale nie wiem czy trenerowi nie będzie to przeszkadzało że go nie słyszę, po za tym ja myślę że aparat przeszkadzałby tylko w sparingach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
Masonski poganiacz bydla
Mysle, ze mozesz robic wszystko oprocz sparingow. Zapytaj lekarza, jak ci zabroni, to zapytaj czy tylko technike i cwiczenia mozesz wykonywac, bez "polerowania szczeki" :)

właśnie jeśli nie mogę ćwiczyć na sparingach to chociaż technikę a sparingi może by się udało bez aparatu jeśli w ogóle było by to możliwe, a co do innego pytania jeśli lekarz mi badań nie zaliczy to czy pieniądze za badania będą pobierane? ostatnio miałem taką sytuację jak szukałem praktyk to nie pobierali mi za to żadnych pieniędzy np. na stolarza tylko powiedzieli że badania się nie odbędą bo to wbrew prawu a pieniądze nie zostaną pobrane
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
wydaje mi sie, ze w tej sytuacji nikt ci pieniedzy nie zwroci, bo robisz to prywatnie. Raczej zdziwilbym sie, gdyby ci wrocil pieniadze, niewazne od decyzcji :) musieliby wydawac tylko pozyztywne

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Jak trener tłumaczy zakładasz aparat, a na sparingi zdejmujesz.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 111617
Jak nie masz problemu ze ściąganiem i zakładaniem to technikę spokojnie dasz radę z aparatem cisnąć, na sparingi ściągniesz, a później założysz żeby posłuchać rad trenera. Aparat nie przeszkadza ci w bieganiu itp.? Jeśli nie to i treningi nie będą problemem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 259
SzK
Jak nie masz problemu ze ściąganiem i zakładaniem to technikę spokojnie dasz radę z aparatem cisnąć, na sparingi ściągniesz, a później założysz żeby posłuchać rad trenera. Aparat nie przeszkadza ci w bieganiu itp.? Jeśli nie to i treningi nie będą problemem.

tak jak wyżej pisałem w niczym mi nie przeszkadza jedyna rzecz która może sie zdarzyć to że jak ktoś go trafi. PS a jak myślisz zaliczy mi te badania? może znasz kogoś kto był w podobnej sytuacji jak ja.
Naprawdę nie chciałbym żeby ta moja choroba nie pozwalała na to co lubię robić
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie Gi wybrac?

Następny temat

spadek formy- bjj

WHEY premium