SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy mam nadal być na redukcji ?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2281

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
ANKIETA

****DANE PODSTAWOWE***************************************

NICK: lunax06
WIEK: 20
NIEPRZERWANY[CAŁKOWITY] STAŻ TRENINGOWY: rok temu przez 3 miesiące machanie nóżką z chodakowską, mel b, przerwa, teraz od 2 tygodni siłownia i lekkie ćwiczenia na maszynach + aeroby 20 minut

****PARAMTERY OBWODÓW*************************************

WAGA CIAŁA: 49kg
WZROST: 158cm
OBWÓD RAMIENIA: 27cm
OBWÓD ŁYDKI: 34cm
OBWÓD UDA: 50cm
OBWÓD BIODER: 87cm
OBWÓD NA WYSOKOŚCI PĘPKA: 70cm
OBWÓD TALI 55 cm
OBWÓD KLATKI PIERSIOWEJ: 82 cm

****CEL*************************************************
CO CHCESZ OSIĄGNĄĆ PO PRZEZ DIETĘ I TRENING?
zdrowe, zadbane ciało, smukła sylwetka, delikatnie umięśniona
****STAN ZDROWIA*****************************************

CHOROBY PRZEWLEKŁE: brak
PRZEBYTE KONTUZJE: brak
WADY POSTAWY: brak
ALERGIE: brak
PROBLEMY ZDROWOTNE NIEWIADOMEGO POCHODZENIA: brak, no chyba że zaburzenia odżywiania się w to w liczają
CZY REGULARNIE MIESIACZKUJESZ? od lipca 2016 do sierpnia 2017 brak okresu, teraz jest regularny
CZY PRZYJMUJESZ TABLEKI ANTYKONCPECYJNE? nie
CZY PRZYJMUJESZ LEKI Z PRZEPISU LEKARZA? nie

****PYTANIA DODATKOWE**********************************

CZY STOSUJESZ SUPLEMENTY: nie
CZY STOSOWAŁAŚ DO TEJ PORY JAKIEŚ DIETY (JAKIE/KIEDY/JAK DŁUGO) od maja 2016 stosowałam 900kcal, aż do sierpnia 2016 -1500kcal, na 1500 zatrzymałam się aż do czerwca 2017, bez zwracania na makro, pełno warzyw, białka, niewiele tłuszczy
****DIETA*************************************************
raczej utrzymuję wagę, jednak zdarzają mi się niestety dni obżartswa 1-2x/tyg
poniżej wkleję zrzuty tego, co jadłam ostatnio przeważnie

****SPRZĘT**********************************************

PROFESJONALNA SIŁOWNIA: tak
****TRENING**********************************
w tym tygodniu zaczęłam trening fbw - wtorek -środa(przerwa)-czwartek-piatek(przerwa)-sobota-niedz i pon (przerwa), który wygląda tak :
A:
przysiady ze sztanga 3x10
wioslowanie sztanga w opadzie tulowia 3x10
wyciskanie sztangielek lawka pozioma 3x10
wyciskanie zolnierskie 3x10
wyciskanie francuskie 2x10
uginanie przedramion ze sztangielkami na przemian 2x10
wspiecia na palce na maszynie siedzac 2x10
plank max.

B:
wykroki ze sztangielkami 2x10
martwy ciag 3x10
wyciskanie sztangi skos gorny 3x10
wznosy bokiem 3x10
prostowanie przedramion w opadzie tulowia 2x10
uginanie przedramion na modlitewniku 2x10
wspiecia naprzemian stojac 2x10
brzuszki na lawce rzymskiej 3x max
do tego po kazdym tym trenigu albo biegam na biezni około 25 minut, albo robię interwały też 25 minut. obowiązkowo przed cwiczeniami rozgrzewka 15 minut na bieżni/rowerku.

w skrócie to latem ubiegłego roku postanowiłam "trochę" schudnąć - z wagi 52 kg, klasyczny schemat - głodówki, katowanie sie cwiczeniami, w koncu zaburzenia odzywiania, brak okresu, dobiłam w koncu do wagi 42 kg, a ciało dalej było takie jakieś - beznadziejnie.. nastapily problemy z koncentracja i rowno po roku - napady obzarstwa i efekt jojo.jestem otwarta na wszelka krytyke i Wasze rady, postanowiłam wziąc się za siebie, bo już powoli nie mogę patrzeć na to co robię, przekonałam się do ciężarów na siłowni,chociaz półroku temu ta opcja wydawała mi się nie do zaakceptowania bo gdzie tam kobieta i hantle,sztangi itp.. co do ankiety, jeśli coś zrobiłam źle, to też prosze zwrócić mi uwagę. :) nie wiem, czy mam być na redukcji, na bilansie 0 czy może na nadwyżce, przedstawione zdjęcia, to ja na czczo, po już pierwszym posiłku wyglądam jak w 3 miesiącu, a wieczorem to już w ogóle szkoda gadać. niestety nie mam zdjęc tyłem, bo nie mam możliwości ich zrobienia:/














Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Nie redukuj się już. Masz jeszcze za mało mięśni aby robić to efektywnie i wyglądać tak jakbyś chciała po zakończeniu. Moja rada jest taka - daj sobie nie więcej jak 250 kalorii ponad zapotrzebowanie i co najmniej 12 tygodni treningu w tym trybie ZANIM pomyślisz o zrzucaniu wagi, a nawet wtedy nie redukuj więcej jak 2 kg co można osiągnąć w 4 tygodnie przy Twojej masie i bez głodzenia się, po czym jazda z powrotem i kolejne 12 tygodni tzw. "masy". Co do treningu, to jedź tym co sobie ustaliłaś przez te 3 miesiące i obserwuj efekty. Jak zaczniesz odczuwać zmęczenie, mentalną mgłę, niechęć do treningu czy problemy ze snem to wez sobie tydzien wolnego od siłowni i jazda z powrotem do boju. Jak po 4-5 tygodniach czujesz się dalej świeżo to dodaj sobie po 1 serii na każdą grupę mięśniową. Pozdr
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
Co do mięśni to racja, aż się prawie załamałam, jak pierwszy raz chwyciłam za ciężary... ten plan może zostać taki jaki jest ?chłopak powiedział, że za ok 1,5-2miesiące poda mi kolejny, bo ten to taki na początek, żebym się oswoiła z tematem. a co z odżywianiem ? bo nie jestem pewna czy mogę na przykład zwiększać ilości tego, co dotychczas jadłam, czy w ogóle całkowicie ten jadłospis jest do wymiany
...
Napisał(a)
Usunięty przez Banan za pkt 6 regulaminu
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Chudnąć absolutnie nie. Jak wyżej - żeby było estetycznie trzeba trochę dobudować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
super, dziękuje bardzo ;) czyli na razie skupiac się na tym treningu, który mam + po pewnym czasie go zmodyfikowąc, dodać obciązenie itp i niewielka nadwyżka kaloryczna ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
lunax06
super, dziękuje bardzo ;) czyli na razie skupiac się na tym treningu, który mam + po pewnym czasie go zmodyfikowąc, dodać obciązenie itp i niewielka nadwyżka kaloryczna ?


Oui!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 32 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 7851
w takim razie nic innego, tylko biore sie do roboty;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
dokładnie tak :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Małgoś

Wiecej