SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy leżenie jest zdrowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4411

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Witam! Pytanie tak jak w temacie czy leżenie jest zdrowe dla kręgosłupa? Czasem gdy mam wolny czas w ciągu dnia kładę się na kanapie i leżę, czy to jest zdrowe lub czy szkodzi? Czy może lepiej siedzieć, stać? bądź przyjmować jakąś bezpieczną pozycje dla kręgosłupa? jak tak to jaką?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jasiu22
Nie ze az tak boli, ale czasem mam taki moment w dniu ze np poloze sie na 30 min gdy np ucze sie


ale nikt nie zabrania przecież w ciągu dnia 30 min leżeć w niczym to nie zaszkodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Zmieniać pozycje.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Ogolnie leżenie jest szkodliwe.

Kiedyś nasa poszukiwało ochotników do badań pod tematem, Szkodliwy wpływ długoterminowego leżenia na organizm ludzki.

Ja obecnie chory byłem po dwóch dniach leżenia już nie wytrzymywałem, wszystko mnie bolało.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
Myślę, że zależy od konkretnego osobnika i od tego, jak się leży.
Ja leżę płasko bez poduszki, staram się wyciągnąć, zdekompresować kręgłup, zmniejszyć kifozę, rozciągnąć zginacze bioder itp. Po czymś takim dobrze się czuję. Ja bym chyba zmieniał, tak jak Krzykacz napisał.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Jasiu22
Witam! Pytanie tak jak w temacie czy leżenie jest zdrowe dla kręgosłupa?


co masz przez to na myśli ? jeśli poprzez leżenie (np. 20 min dłuzej) ma Ci się poprawić to nie , tak samo zaszkodzić , generalnie trzeba zmieniać pozycje i wykorzystywać kręgosłup do wszystkiego do czego jest przystosowany

inna sprawa że to któryś Twój kolejny temat z nim także jak masz problem to trzeba zająć się diagnostyką i leczeniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Pytam ponieważ mój fizjo nie jest na każde moje kiwnięcie a podczas wizyty nie da się o wszystko zapytać nawet jak się sobie wiele rzeczy zapisze, mam diagnostykę i jestem w trakcie leczenia mam nadzieje że teraz ten fizjo mi pomoże bo byłem u około 5 innych wcześniej i bez efektów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 222 Napisanych postów 936 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 269919
A poprawiłeś juz wszystkie ewentualne wady postawy? Skolioza, kifoza, lordoza miednica, barki itp
Prawidłowa postawa na pewno zmniejszy dolegliwości bólowe i przyspieszy regenerację kręgosłupa.

Odnośnie fizjoterapeuty, to może spróbuj u jakiegoś znanego, utytuowanego, co jakieś kadry prowadzi itp.
Nie takiego z ulicy pierwszego lepszego.

Co do rollowania, to robiłeś to orzeszkiem (podwojna piłka)? Ostatnio mnie bolały plecy i orzeszek niesamowicie mi pomógł, lepiej niż piłki czy wałki.
W zasadzie to w życiu nie miałem jak rozluźnionych pleców jak po tym orzeszku.


Zmieniony przez - xorton w dniu 5/4/2018 4:53:54 PM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Próbowałem wieloma sposobami, kiedyś miałem lekką hiperlordoze ale wyeliminowałem to z jednym fizjo, później też różne kombinacje były, teraz leczę się u fizjo z ok 40 lat doświadczeniem płacę nie mało.. mam nadzieję że mi pomoże jeśli nie to tak jak mówisz spróbuję u kogoś znanego typu fizjo kadry
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 21 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1221
A leżysz, bo bolą Cię plecy, czy tak po prostu odpoczywasz?
Z tego co mi wiadomo leżenie w jednej pozycji przez dłuższy czas nie jest zbyt dobre dla kręgosłupa. Jeśli leżysz, bo bolą Cię plecy, to myślę, że rozsądniejsze będzie pójście na basen i popływanie. Pływanie nie obciąża stawów i korzystnie wpływa na kręgosłup. A basen w lecie to chyba szczególnie doby pomysł na małe orzeźwienie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Chłopak jest młody ma coś koło 20 lat i ma być sprawny , jest pod opieką specjalisty i pewnie będzie dobrze, doradzanie w takim przypadku mija się z celem skoro może uzyskać wiedzę bezpośrednio od terapeuty go prowadzącego znającego jego stan zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Nie ze az tak boli, ale czasem mam taki moment w dniu ze np poloze sie na 30 min gdy np ucze sie, na basen chodze prowadze spokojny tryb zycia tak jak zalecil mi fizjo/chiropraktyk
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ból w odcinku piersiowym T1 lub T2

Następny temat

Wyniki hormonów- jest się czego bać czy olać?

WHEY premium