SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy ktos mi pomoże to obliczyć??

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6042

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Chcę ułożyć sobie konkretne dzienne menu posiłków, mam już tabele kaloryczności itp., ale nie wiem jakie wartości zastosować .
Kto mi pomoże w tych obliczeniach ??????

Wariant pierwszy.
1.Waga 64 x 2,2 = ~ 141 dodaje 0 do do wyniku => 1410 - punkt odniesienia do odniesienia podstawowego zapotrzebowania kalorycznego.
2.jesli moja budowa ciała stanowi poniżej 11% tkanki tłuszczowej (bo moja budowa taka własnie jest) mnoże zapotrzebowanie kaloryczne przez 2.
1410 x 2 = 2820 - całkowita liczba kalorii potrzebna na przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej.

3.Określając dzienne zapotrzebowanie na węglowodany mnożę dzinna liczbę kalorii przez 0,55.
2820 x 0,55 = 1551 - dziene zapotrzebowanie
1551 : 4=387,75 gr. Zapotrzebowania dziennego.

4. Zapotrzebowanie na białko mnozę dzienna liczbę kalorii przez 0,3

2820 x 0,3 = 846 dzienne zapotrzebowanie
846:4=215,5 gr zapotrzebowania dziennego.

Natomiast zawartość tłuszczy otrzymałem mnożąc dzienna dawke kalorii przez 0,15 i dzieląc ten wynik przez 9. Wówczas otrzymałem 47 gr tł. Dziennie.
Reasumując wygląda to tak:
Ilość węglowodanów dziennie (gr.) …….387,75
Ilość białka dziennie (gr.)………………..215,5
Ilość tłuszczy dziennie (gr.) ……………..47

Takie wartości wyszły mi w pierwszym wariancie obliczeń . Wariant ten obliczyłem na podstawie danych zawartych na stronie www.siłownia.net .

Drugi wariant obliczyłem na podstawie gotowego programu zrobionego w Exelu, który uzyskałem ze strony www.kulturysta.com
Program ten oblicza zapotrzebowanie w oparciu o wage ciała, współczynnika aktywności (10-18) według magazynu Flex. , oraz typu diety pod względem zawartości wegowodanów, bialka i tluszczy w (%).

Otrzymałem następujące wartości.
Ilość węglowodanów (gr) …………….260
Ilość białka (gr)………………………..208
Ilość tłuszczy gr………………………..46
Całkowita wartość kaloryczna zapotrzebowania dziennego 2079 kcal.
Przy proporcji dietowej 50% wegl.., 40 % białka i 20 % tłuszczy.
Przy diecie 50 % w., 30% b. i 20 % tł. Zmniejszyło się białko z 208 gr na 156 gr.
Do tego użyłem współczynnia aktywności 15. Współczynnik ten odpowiada dieta-przyrost masy mięśni redukcja tkanki tłuszczowej. Tempo przemiany materii szybki.



Teraz mam dylemat jakie wartości przyjąć ??????.Czy te w pierwszym wariancie, czy te w drugim ?
Z tego co wyczytałem z postów itp. Są trzy zasadnicze budowy ciala, ektomorfik, mezomorfik oraz mendomorfik
Z opisu tych trzech „osobowości" mogę napisać że należę raczej do grupy ektomorfika.
Wyczytałem również że osoby podlegające pod grupę ektomorfików powinni przyjmować co najmniej od min 3 gr do czasami ponad 4 gr białka na kilogram masy ciała.
Z tego znowu by winikało ze powinnam przyjmować co najmniej około 224 gr białka na dzien ?.

Teraz już sam zgłupiałem , czy ktos mi pomoże dobrać optymalne wartości ??


Pozdrawiam

Maestr_o
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=1&topic_id=89657 - tu masz wszystko co potrzebne do obliczenia zapotrzebowania na kalorie

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jaki wsólczynnik dla węglowodanów na kilogram ciała przy budowie ektomorfika ?
Z tego linku ktory mi poleciłeś jest założenie dla diety redukcyjnej , tam te wspólczynniki wynoszą kolejno:
Białko od 2 do 2,7 gr na kg ciała
Węglowodany w dni treningu 3,5 gr na kg ciała a w dni wolne 3 gr na kg ciała
Oraz tłuszcze przy diecie redukcyjnej od 0,5 do 1 gr na kg ciała.

Jednak nadal nie wiem ile te wartości wynoszą w przypadku diety na masę,
Z tego co się dowiedziałem na forum to wskaźnik białka przy budowie ektomorfika powinien wynosić od 3 do 4 gr na kg masy ciała, węglowodanów nie wiem a tłuszcze obliczyłem mnożąc wagę ciała przez 0,15 otrzymałem ilość kalori otrzymywanych z tłuszczy i podzieliłem to przez 4 aby uzyskac ilość gramów.
Jednak nadal nie wiem ile przyjać gram węglowodanów na 1 kg ciała, przy diecie na masę ???
Pozdro

Maestr_o
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w poscie Nortona <rbimy mase> jest napisane 3-4g na kg ciala a takze ze powinno to stanowic 30% kalorii , 50% z wegli i 20% z tluszczow oblicz swoja wage ciala , policz ile to ma byc gram bialka a potem na kalkulatorze sprawdz stosunek 30% bialka do 50% wegli i voila

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/topic.asp?topic_id=39176 - chyba to czytales , ale jesli nie to zobacz tam jest wiele potrzebnych Tobie informacji

Ruła musi być
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 71 Napisanych postów 10883 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 44966
Na masie 5-7g WW, redukcja 3-3,5g, czasami schodzi sie ponizej 3.

______________________________
I want to be a better man
Lord knows that I'm trying
I want to keep the master's plan
But sometimes things get wild
Demons sleep with me in bed
I can feel their fire
When darkness gets around my head
Sometimes I go blind
______________________________
Doradca w Odżywianiu

pierwsza by zobaczyc twoje oczy...
druga, druga... by zobaczyc twoje usta...
trzecia po to by zobaczyc cala twoja twarz...

A.W.O.L.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

dlaczego nie rosne?

Następny temat

raz w tygodniu?

Wiecej