SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy kobiety powinny bać się suplementów?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 683

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 45 Napisanych postów 0 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5

Kobiety podchodzą do suplementów i odżywek dla osób aktywnych z dużą rezerwą i obawą. Odżywki kojarzone są z umięśnionymi mężczyznami, ciężko trenującymi na siłowni. W rezultacie preparaty takie budzą w kobietach, które chcą cieszyć się zgrabną, damską sylwetką, obawy przed nadmiernym przyrostem masy mięśniowej. Czy słusznie?


Na przyrost masy mięśniowej składa się wiele zmiennych, takich jak: odpowiednie treningi, dieta, sen czy specyfika układu hormonalnego. Wielką rolę odgrywa tutaj płeć. Kobiety posiadają bardzo mało testosteronu- hormonu, który wpływa na budowę tkanki mięśniowej. Nie będą one w stanie budować swoich mięśni w takim tempie i do takich rozmiarów, co mężczyźni.


Czy odżywki są magicznym środkiem, który sprawi, że nagle twoje mięśnie zaczną rosnąć? Oczywiście nie. Mimo tego, bardzo często wśród kobiet można spotkać się ze stwierdzeniem: „Odżywka białkowa to na masę? Ja nie chcę masy, ja chcę schudnąć”. Innym częstym zdaniem wypowiadanym przez kobiety niemające pojęcia na temat suplementacji jest: „Jeśli chcę zbudować masę mięśniową, to muszę jeść odżywki białkowe”. Te mylne stwierdzenia wynikają jedynie z niewiedzy. Przyjrzyjmy się dwóm „męskim” suplementom i sprawdźmy dlaczego warto, by stosowały je kobiety trenujące.


Przeczytaj całość na PoTreningu: http://potreningu.pl/articles/4516/czy-kobiety-powinny-bac-sie-suplementow 
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wzrost a masa mięśniowa edit

Następny temat

Najdziwniejsze teorie kobiet dotyczące siłowni. CZ. I

WHEY premium