SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jest sens treningu w domu dla 14 latka?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1945

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam, mam prawie 14 lat i od jakiegoś czasu trenuję sobie w domu. Będzie to tak z 2 miesiące jak zacząłem bardziej na poważnie ćwiczyć. Zainteresowałem się ćwiczeniami z własnym ciężarem ciała, to się chyba nazywa kalistenika. Wykonuję pompki, brzuszki, przysiady i bardziej zaawansowane ćwiczenia niepraktykowane na lekcjach WF, np. dipy na krześle albo pike push upy. Próbuję też podciągać się na drążku (niestety tylko raz potrafię się podciągnąć, dalej już nie mam sił). Ze sprzętów posiadam właśnie drążek i hantle (podnoszę 5 kg na rękę bez problemu). Przyznam szczerze, że zacząłem ćwiczyć w celu bycia silniejszym i bardziej wysportowanym. Nie ukrywam też, że zależy mi na tym, aby moje ciało dobrze wyglądało. Diety nie mam jeszcze ustalonej, ale tak jak mówiono mi zawsze jem to co jest zdrowe i dobre dla mnie samego. I tutaj mam pytanie: czy jest sens trenować, ćwiczyć w takim wieku? Bo od niektórych słyszałem takie opinie, że jestem za młody na takie rzeczy i zajmować się tym powinno od 16 roku życia.
Mój wzrost to 158 cm, waga 55 kg. Nie wiem też czy nie jestem przypadkiem za gruby, bo 55 kg na taki wzrost to się wydaje troszeczkę za dużo dla mnie. Mam na pewno duży brzuch, szczególnie po tym jak się czegoś najem fest.
Wielu moich kolegów pomimo bycia chudymi są nawet silni i nieraz jest mi głupio jak przegrywam z kimś na rękę.
Prosiłbym o pomoc, bo nie wiem naprawdę czy warto poświęcać czas na to wszystko.

PS. Dodam jeszcze, że chodzę co 2 tyg. na basen, który mamy na WF i dużo na nim pływam. Bieganie nie jakoś moją mocną stroną, mogę nawet powiedzieć, że dosyć średnio biegam.



Zmieniony przez - dziadekbasuwamod w dniu 2017-02-24 02:49:41

Zmieniony przez - dziadekbasuwamod w dniu 2017-02-24 02:51:24
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
nie sluchaj tych co mówią że za wcześnie jest na trenowanie,bo to bzdury. Od razu uprzedzę też, nie słuchaj bredni o tym że ćwiczenia w domu zahamują Twój wzrost,bo to świadczy tylko o tym że ktoś ma spore braki z anatomii. A na głupotę nie ma rady.

A wracając do tematu.
Tu masz przykladowy plan,akurat na Twój sprzęt:
https://www.sfd.pl/[art]_Pierwsze_kroki_w_domowym_treningu.-t528625.html

możesz go lekko zmodyfikować pod swoje obecne możliwości, jeśli byś miał z czymś problem.

Basen jest OK, ale jeśli jest to tylko jedna wizyta na dwa tygodnie to troszkę mało...

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Co do basenu to mogę bez problemu wykupić sobie karnet. Tylko co ile dni na niego chodzić?
A no i też mogę mieć worek treningowy, tylko czy pomaga on w zwiększeniu siły i czy poprawia umiejętność technik walk? Bo chciałbym też tak troszkę się wyżyć czasami na czymś (broń boże nie na człowieku). Interesuję się również sztukami walki więc może worek to byłoby dobre rozwiązanie.


Zmieniony przez - dziadekbasuwamod w dniu 2017-02-24 13:38:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 304 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 15245
jest sens trenować w takim wieku. sam zaczynałem w podobnym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
Basen ze 2 rady na tydzień będzie na początek git
Worek to z kolei słaby pomysł jeśli nie trenujesz żadnej uderzanej sztuki walki. Wyrobisz sobie złe nawyki, możesz też nabawić się jakiejś kontuzji jak źle uderzysz.
Jakbyś się na coś zapisał,to wtedy po jakimś czasie worek byłby bardzo dobrym pomysłem

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A czy ćwiczenia z hantlami są dla mnie odpowiednie? Mam w posiadaniu 1kg, 2,5kg i 5 kilogramowe obciazenia. Podnosze co jakis czas 5kg na łape.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 433 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6745
to bardzo dobrze, że masz możesz śmiało ćwiczyć tymi hantelkami biceps, triceps , barki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jeszcze takie pytanko może bardziej dotyczące tej całej diety, bo będę na pewno za niedługo próbował przygotować jakiś jadłospis. Ale pytanie jest takie: czy zażywanie magnezu lub multiwitaminy w kapsułkach rozpuszczalnych nie zaszkodzi mnie? Bo na obu opakowaniach z właśnie tymi suplementami widnieje napis "dla dorosłych". Wydaje mi się, że raczej mogę, bo tu chyba nie chodzi o wiek, a o wagę lub zapotrzebowanie, prawda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 433 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6745
możesz brać witaminy i magnez według mnie, tylko może nie codziennie


Zmieniony przez - tomex11 w dniu 2017-02-24 20:21:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc! Myślę, że temat do zamknięcia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gryfy maxam - stracone pieniądze

Następny temat

Wyciąg KELTON Python HW2 + Butterfly

WHEY premium