SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy jest sens tak trenować?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6871

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1325
Witam,

Ostatnio zebrałem się w sobie i poszedłem na boks który od dawna chciałem trenować, poszedłem sam, wreszcie się przełamałem, miałem obawy. Problem w tym, że w mojej okolicy nie ma sekcji ogólnie sztuk walki gdzie byłaby grupa początkująca. Nigdy nie trenowałem SW, jestem amatorem, poszedłem na pierwszy trening do klubu gdzie nie ma podziału na grupy i trafiłem na trening wydolnościowo siłowy - stacje... Cóż ledwo dawałem radę ale wytrwałem do końca chociaż nie powiem chciało się bełtać i pod koniec padałem z sił nie robiłem już dokładnie. Trochę mnie to zniechęciło bo dla zwykłego Kowalskiego przyjśc na taki trening i od razu tak ciśnąć to mordęga... Od kilku dni mam takie zakwasy, że nie mogę się ruszać, nie wiem czy to tak powinno wyglądać.. Tak samo mam obawe przed tym, że zostane wystawiony na sparing z jakimś zabijaką i źle to się dla mnie skończy. Wybierając się na SW miałem nadzieje znalezenia grupy początikującej, fajnie byłoby jakby wszyscy byli na podobnym poziomie, inaczej jest najzwyczajniej ciężko. Może ktoś trenujące SW wypowie się, czy jest sens żebym uczęszczał na takie treningi jaki miałem po raz pierwszy. Idąc na boks chciałem się spełnić, i nauczyć czegoś a takie katowanie troche mija się z celem, każdy ma inny próg wytrzymałościowy a ja musiałem robić to co robili oni wszyscy. Dodam, że nie jestem żadnym ulańcem, od dawna gram w piłkę, jeżdzę na rowerze, trenuję na siłowni... A i tak po prostu byłem najgorszy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 48 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13670
Ja pamiętam, że po swoim pierwszym treningu ledwo stałem na nogach :D Poza tym dlaczego trener miałby dawać Ci na start najlepszych kozaków w grupie? Przecież to nie ma sensu, ty się tylko zniechęcisz, a on niczego się nie nauczy ponieważ potrzebuje wymagającego przeciwnika, a nie żywy worek treningowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Jak przetrwałeś pierwszy trening na takiej grupie to już jest git. Normalna sprawa że masz zakwasy bo to zupełnie inny wysiłek niż robiłeś do tej pory. Za kilka tygodni się przyzwyczaisz. Ja od wielu lat trenuje na grupie na której nie ma podziału, i jest to raczej grupa mocno zaawansowana. Kupę osób przez te wszystkie lata do niej dołączyło i pewnie na początku było im trudniej niż na niż na grupie początkującej, ale część z nich wytrwała i myślę że zrobiła dzięki temu szybszy progres. Raczej nikt cie nie będzie tam bił, chyba że trener to idiota i twój ewentualny sparingpartner to tez jakiś i******. Powodzenia, śmigaj na treningi i się nic nie martw. Pomału się wyrobisz!
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To normalne. Dla mnie grupy początkujące to porażka. Jak się nauczyć czegoś w grupie gdzie nikt nic nie umie? Wydolność to kwestia czasu, a co do sparingów to trener teoretycznie może dać zabijakę, ale morda nie szklanka. W najgorszym razie podwójna garda i czekasz na koniec sparingu. Na początku to dopuszczalne, a zresztą innego wyjścia nie ma. Z opisu wynika, że to może być klub zawodniczy. Jeśli tak to musisz się liczyć, że treningi są przygotowane pod zaawansowanych zawodników. Takich jak Ty przewiną się dziesiątki i większość zrezygnuje, a liczą się stali bywalcy. Też tak zaczynałem w klubie bokserskim. Na pierwszych sparingach walka o przetrwanie, a potem myśl, że może coś zacząć robić. To szybka szkoła, ale skuteczna.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Poćwicz dłużej by ocenić poziom grupy, co tu panikować po jednym treningu. Może było Ci ciężko bo za duży ciężar dobrałeś do poszczególnych ćwiczeń?

Sparingi to jak chłopaki wyżej.

Poza tym, poszedłeś do grupy już pewnie zaawansowanej, Ty się masz dostosowywać a nie oni do Ciebie.

Tak w ogóle to zastanów się czy ten sport jest dla Ciebie. Masz wątpliwości bo obwody Cię zajechały? A co będzie po sparingach, płacz i ucieczka do domu? No wybacz, ale sztuki walki tak właśnie wyglądają: krew, pot i łzy. To nie piłka nożna i Neymar turlający się 5 metrów po boisku.

Kondycję wyrobisz regularnym treningiem, nie przerażaj się aż tak. To nie grappling że Ci każą zrobić kilkaset wyniesień partnera na barki. Dodam że partner cięższy o 25 kg;)




Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-07-03 13:24:28
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 792 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11203
Ogólnie rzecz ujmując, to w obecnym czasie to tylko duże kluby robią podziały w/g poziomu zaawansowania... We wszystkich mniejszych jest to nie możliwe, bo ćwiczy kilkanaście osób. A co do stacji, to kilka razy w roku trzeba je przeżyć i tyle. Nauczysz się tam jeszcze skakać na skakance, robić pompki czy przysiady. A w mniejszych klubach to raczej na zbyt częste sparingi to nie licz, bo większość gdy dostaje w czachę to więcej nie przychodzi...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 89 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1325
Wielkie dzięki za odpowiedź, wyjaśniło to wiele moich rozmyśleń, ja sam też to wszystko przemyślę. Jak coś przyjdzie mi do głowy to się odezwe:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Panie tu nie ma co myśleć, to jest boks trzeba na.... . Znaczy się ćwiczyć:) Co będziesz za każdym razem, gdy Ci pójdzie coś nie tak jak sobie wyobrażałeś na treningu to przemyśliwać? Pochodź przynajmniej kilka miesięcy i wtedy dopiero ocenisz czy to jest dla Ciebie, czynie. Bo nie musi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
marcinpruszcz
..A co do stacji, to kilka razy w roku trzeba je przeżyć i tyle...
Od 2 lat trenuję crossa. "Stacje" to ja mam kilka razy w tygodniu.
Zabieram głos bo trzeba je przeżyć i tyle zabrzmiało jakby stacje były jakimś złem koniecznym. A to jedno z najfajniejszych ćwiczeń... przynajmniej dla mnie
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Tak jak koledzy wyżej pisali po prostu trzeba trenować.Organizm się przyzwyczai do wysiłku i będzie ok. Moim zdaniem bez sensu jest uczęszczać na grupy początkujące jeżeli podchodzisz do tematu poważnie. Na treningu uczysz się dużo również od kolegów nie tylko od trenera. Przynajmniej tak było w moim przypadku. Podpatruje różne szczegóły czy to jest BJJ, Zapasy czy stójka. U nas staramy się początkującym tłumaczyć i podpowiadać na sparingach niż ich bić bo to nic nam nie daje, a tym bardziej nowemu trenującemu.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Często w klubach bokserskich trenerzy wystawiają na sparingach nowych z dobrymi zawodnikami, żeby ich wybadali. Wydaje się, że to głupota, ale to przemyślane działanie. Trener chce wiedzieć jak nowy zachowa się w stresującej sytuacji. Często dobrze wyszkoleni zawodnicy odpadają przez psychikę. Dają się szybko zdominować i nie potrafią wykorzystać swoich możliwości. Z punktu widzenia trenera inwestowanie w takiego zawodnika to strata czasu. Woli takiego z wolą walki, ale który potrzebuje tylko wyszkolenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Ok. ale puki co to nie mamy pojęcia, czy autor wątku trafił do grupy zawodniczej, czy rekreacyjnej, a to dwa różne światy.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłownia a praca na worku bokserski

Wiecej