SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy istnieje sytuacja w której można kogoś zaatakować

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3530

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 68
Witam, dziś miałem styczność z bandą patologicznych dzieciaków które są tchórzliwe i tylko mądre w grupce.
Tak czy inaczej, nasunęło mi się pewnie pytanie. Iż za samoobrone nożem pójdziesz do więzienia, a za dzwonienie na policje będzie cię ścigać kolejna patologia.
Czy istnieje sytuacja, w której przykładowo "ktoś cię wyzywa, chce się bić" (załóżmy grupka osób) możesz zaatkować pierwszy zgodnie z prawem.
I czy możesz przy tym użyć pałki teleskopowej? Po obezwładnieniu przeciwnika, lub przeciwników (gdy inni nie zwieją) dzwoniąc na policje tłumacząc sprawę?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
vdestinyv
Czy istnieje sytuacja, w której przykładowo "ktoś cię wyzywa, chce się bić" (załóżmy grupka osób) możesz zaatkować pierwszy zgodnie z prawem.
Nie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Jeśli ważniejsze jest dla ciebie twoje zdrowie niż kilka lat w więzieniu - tak.
Jeśli nie chcesz siedzieć w więzieniu - nie.
Ale możesz mieć szczęście, zaatakować, rozwalić ich i liczyć że nikt nie zgłosi sprawy na policję, albo nie uszkodzisz przeciwnika na okres dłuższy niż 7 dni i ściganie będzie z powództwa cywilnego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak atakujesz i uzywasz pałki to już Ty w tym przypadku jesteś agreseroem, a im co zrobią, nawet jak powiesz że Cie wyzywali czy coś to co im z tego powodu zrobią a nic

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Złe założenie. W razie sraki, to przecież była ich palka i im ją odebrałeś...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
A czemu jej użyłeś? Skoro im ją zabrałeś to tym samym oni już nie mogli cię nią zaatakować, ergo przekroczyłeś granice obrony koniecznej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
Bo bałem się, że mnie zabiją i działałem instynktownie, poza tym nie wiedziałem czy nie mają więcej takich pałek... Ale to zawsze słowo na słowo. Ale ja osobiście i tak wolę, żeby mnie 4 sądziło, niż 4 w trumnie niosło jak coś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Panowie ale macie rozkminę.
vdestinyv
...z bandą patologicznych dzieciaków które są tchórzliwe i tylko mądre w grupce...
Zwróćcie uwagę na dwie rzeczy.
1. Dzieciaki, czyli nieletni, pewnie jeszcze poniżej 15 lat.
vdestinyv
...Po obezwładnieniu przeciwnika, lub przeciwników (gdy inni nie zwieją) dzwoniąc na policje tłumacząc sprawę?
2. Zeznanie jednej osoby, agresora, przeciwko kilku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
Tzw. stan wyższej konieczności, ale w praktyce to bardzo rzadkie sytuacje. Typu ratowanie życia ludzkiego w sytuacji bezpośledniego zagrożenia bez innego wyjścia albo zapobieżenie zamachowi terrorystycznemu.
"Trochę" inny kaliber spraw niż "ktoś mnie wyzywa".

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Wyroki sądowe w takich sprawach pokazują, że bardzo ciężko jest zareagować bez przekroczenia granic obrony koniecznej jednocześnie skutecznie uniemożliwiając ponowienie ataku. Nawet gdy napastników jest kilku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 48 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 13670
Jak chcesz coś nosić to miej batona i gaz pieprzowy, a w sytuacji gdy będziesz musiał ich użyć to nie atakuj obezwładnionego napastnika tylko uciekaj. Nóż nigdy nie służy do obrony, bo można nim kogoś zabić. Poza tym to, że ktoś pijany coś bełkocze w twoją stronę to nie powód by się bić. Pomyśl co dla Ciebie jest ważniejsze własne zdrowie, czy honorek i to, że możesz kogoś zabić lub sam zginąć bo ktoś obcy nazwał Ciebie chu**m.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Gdzie w Krakowie najlepszy klub?

Następny temat

Suplementy dla boksera

WHEY premium