SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Czy istneją europejskie sztuki walki?

Wysłana -
Czy istneją europejskie sztuki walki? Jest boks i zapasy, ale czy są lub były inne. Słyszałem kiedyś o boksie francuskim.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Istnieja. Np. sambo. Poza tym odmiany roznych stylow, ale teraz nic mi nie przychodzi do glowy
Wysłana -
francuskie savaste - taki ichniejszy kick boxing. No i oczywiście antyczny pankration, z którego ponoć wywodzi się większość sztuk walki. Czy sambo jest europejskie? Hmmm, o tyle o ile Rosja leży w Europie, czyli bardzo niewiele
Wysłana -
kopt - oj, nie czepiaj sie
Wysłana -
wszem i wobec trąbię, że jestem małostkowy i upierdliwy, a Ci ciągle mają pretensje
PS. Dla zainteresowanych uduchowioną i "tradycyjną" zabużańską formą europejskości jest jeszcze systjema
Wysłana -
A co z combatami?? Chyba niektore podejda pod europejskie??
Wysłana -
combat 56 jest stworzony przez polaka Arkadiusza Kupsa. Co do kem vo, combatives FM czy defendo to nie wiem
Wysłana -
No widzicie jaki ja jestem madry poprosze sogi
Wysłana -
za co? Za to, że Ci odpowiedziałem? Ale masz. Naści
Wysłana -
Hiszpanie mają też własną szkołę walki nożem. Włosi też takie coś mieli, ale obecnie już raczej podupadło. No i oczywiście cała biała broń, w końcu to też można do SW zaliczyć.
Wysłana -
Savate (jak podaje wikipedia) to francuski sport walki stworzony przez arystokracje w XVII wieku w celach samoobrony przed uzbrojonym przeciwnikiem. Przed wojną znany tkże w Polsce np szkolenie policji, Po II wojnie swiatowej w Polsce zapominiany. Podobno we Francji wraca jej popularność, pomimo że większość mistrzów zginęła na wojnnach światowych.

Pnad to np
Angielski Quarterstaff - walka długą pałką

Ukraiński Bojowyj Hopak oraz Spas
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź