SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy efedryna jest szkodliwa?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może na początek ja zadam pytanie, które od dawna nie daje mi spokoju

Na rynku amerykańskim aż roi się od preparatów zawierających efedrynę. Ta jednak jest zabroniona w Polsce. Dlaczego?

Mateusz Pazdan
Administrator
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 904 Wiek 43 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4860
Wiesz MaTEO tak naprawde to nie wiem czemu jest w Polsce zabroniona. Ale to chyba słusznie jednak. Ja uzywalem i czułem tak silne zaburzenia emocjonalne ze zrozumialem czym moze byc "morderstwo w afekcie ", mysle ze wiesz o co chodzi.
A to ze w Europie zakazana to czemu Polska ma nie zakazac he he. Sorry. Taka juz Nasza polityka.

Ronnie

Soll die Masse mit euch sein

Zmieniony przez - Ronnie w dniu 2002-04-05 00:12:52

Strengh and honor.
Doradca Incognito.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 9216 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30094
Tak samo mozna zapytac:
"Skoro prohormony w stanach mozna kupic w supermarkecie to dlaczego u nas nie???"
hmm

dEZIR

Pozdrawiam, Dezir - (były, więc nieoficjalny) moderator działu "Fitness"
----------------------------------------------
>> "TRZEBA BYĆ ZNAWCĄ, A NIE WYZNAWCĄ" <<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
"Efedryna"
Efedryna jest środkiem amfetaminopodobnym pod zwględem budowy chemicznej i działania na ośrodkowy układ nerwowy tyle że efekt jej działania jest o wiele mniejszy. Działanie efedryny objawia się między innymi podwyższonym ciśnieniem krwi, przyspieszeniem akcji serca i rzszeżeniem oskrzeli. Natomiast skutki psychiczne po większych dawkach są podobne do skutków które wywołuje amfetamina więc nie przedawkujcie . Działanie efedryny ujawinia się po 30 minutach po przyjęciu doustnym i trwa do 3 godzin. Wchłania się bardzo szybko, poziom szczytowy jej zawartości w krwi występuje po 1 do 2 godzin. Tylko niewielka część podlega metabolizmowi w wątrobie a reszta około 70% wydalana jest z moczem. Objawy toksyczne działania efedryny troche szczerze mówiąc mnie dobiły i wydygałem no ale w końcu co teraz jest zdrowe . Oto one , uprzedzam że lista jest długa:

- SERCOWE : arytmia komorowa, dławica piersiowa, zawał serca, zapalenie mięśnia piersiowego
- NEUROLOGICZNE : zawał, krwowotki mózgu, zapalenie naczyń mózgu, udar niedokrwienny
- PSYCHICZNE : uzależnienie, drgawki, bóle głowy, mroczki przed oczami, ślepota, bezsenność, podniecenie, przygnębienie, zaburzenia orientacji, awanturniczość, paranoja, omamy, brak łaknienia
- GINEKOLOGICZNE I POŁOŻNICZE - To oczywiście tylko dla naszych kobitek ,oto one: odklejenie łożyska, samoistne poronienia, wrodzone zniekształcenia płodu, stany toksyczne płodu oraz zatrucie dziecka kokainą wydalaną z mlekiem matki
- INNE ZABURZENIA : oddechowe, porażenie ośrodka oddechowego, toksyczne uszkodzenie wątroby, zaburzenia seksualne, niedokrwienie żołądkowo-jelitowe, zanik powonienia, martwica śluzówki nosa

No jest jeszcze kilka tych skutków ubocznych więc może właśnie dlatego, chociaż wątpie.
"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia

Zmieniony przez - DeeJaaVuu w dniu 2002-04-05 11:25:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DeeJaaVuu - podziwiam Twoją dociekliwość. Odpowiem znacznie krócej. Efedryna jest aminą zwężającą naczynia obwodowe(np. mięśni szkieletowych). Powoduje centralizację krążenia. Zwiększa dług tlenowy w mięśniach!!!! Podnosi ciśnienie tętnicze. W rzeczywistości daje tylko psychologiczną poprawę wydolności w sferze życzeniowej. Może prowadzić do nadciśnienia tętniczego ze zgonem w obrazie udaru mózgu lub do niekontrolowanego przyśpieszenia akcji serca ze zgonem w obrazie zawału lub migotania.
Efedryna jest jak bat do poganiania konia, na którym nam nie zależy.

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aż strach się bać

p.s
fotka jak na guru przystało

Remember:
"SMILE NOW ,CRY LATER"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2881 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 20969
Wszystko pięknie, tylko ja chciałbym zapytać, przy jakich dawkach te objawy uboczne mogą wystąpić? Wiadomo, że naturalne preparaty zawierające efedrynę są stosowane już od dawna (mahuang zdaje się to nazywa). Zastosowanie w kulturystyce to wspomaganie utraty tkanki tłuszczowej (zalecana w prasie kombinacja to: 300 mg aspiryny + 200 mg kofeiny + 20 mg efedryny), na zasadzie zwiększenia termogenezy. Czy takie rekomendowane dawki są bezpieczne? Pytam, ponieważ nie tyle właściwości danej substancji są istotne, ale głównie dawka wprowadzona do organizmu.

Al_Bundy_2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 2563 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 25637
Przeciętnie dawki stosowania efedryny to 60 - 120mg dziennie podawane w trzech równych porcjach czyli po 40mg . Ale trzeba pamiętać że na każdego może działać inna dawka. Jednego nie ruszy 200mg a inny po 20mg już będzie umierał.

"Wszystko co pięknie, rodzi się w bólu"

Moderator działu Szatnia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Celowo będę odpowiadał WYŁĄCZNIE z pozycji czysto medycznej. Pomijam efedrynę. 300 mg aspiryny podawane przewlekle jest dawką niebezpieczną. Po przebytym zawale mięśnia sercowego stosuje się dawkę 75 mg aspiryny dla zmniejszenia krzepliwości krwi. Wysiłek fizyczny i 300 mg to ryzykowne połączenie. To samo dotyczy kofeiny. Wysiłek fizyczny przy wysokim ciśnieniu tętniczym (200 mg wystarczy) zwiększa ryzyko udaru. Do tego jeszcze efedryna?????

Dariusz Czarnecki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
guru co rozumiesz pod pojęciem "przewlekle", jak dlugo i jak często to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w medycynie cos się bierze doraźnie lub przewlekle - np. doraźnie bierzesz tabletki w przypadku bólu zęba - przewlekle, czyli przez okres dłuższy, niż zalecany na opakowaniu, a tak naprawdę, myślę, że w naszym przypadku przewlekle oznacza ponad 2 tygodnie

Dariusz Czarnecki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czemu powstał ten dział?

Następny temat

Melatonina

WHEY premium