SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy czas na spalacz?

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2173

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez TomQ-MAG z działu Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 547
Hej wszystkim :)

Mam taki problem, otóż ćwiczę od 3 miesięcy prawie (84 dni) codziennie(ominęłam max 5 treningów)
Ćwiczę: Ewa Chodakowska SKALPEL, biegam rano około 10 km- 3 razy w tygodniu + ABS (tj. z kolesiem w tych gatkach na yt) ręce(hantelki 2 kg) , pośladki i brzuch- codziennie.Jak mi się nudzi to jeszcze jakieś przysiady z obciążeniem, brzuszki itd . :)

Jestem na diecie IF od 2 miesięcy, moje okno żywienia wynosi 4 godziny, jem 1500 kalorii. Dieta bardzo mi odpowiada nie chodzę głodna.Nie sprawia mi problemu, od dziecka nie jadłam śniadań. Nie liczę makroskładników za bardzo.;/ Staram się jeść zdrowo ZERO słodyczy słodzonych napojów, soków , chipsów ...

Moja dieta wygląda mniej więcej tak:
Dzień 1 -to 100 gr kaszy , 4 jajka ,łyżka sosu pomidorowego, jogurt naturalny (duży), banan , 2 nektarynki, 3 marchewki, 2 kawy z mlekiem.

Dzień 2 - makrela wędzona, bułka żytnia, kukurydza konserwowa 200gr, 250 ml mleko 0%, płatki owsiane lub kukurydziane, 2 kawy z mlekiem, kilka marchewek.

Dzień 3 - ziemniaki , schabowy, surówka (czyli domowy obiad) arbuz , serek wiejski, banan , marchewki :) 2 kawy z mlekiem

Jest to przykład z ostatnich 3 dni. Nie liczę obsesyjnie kalorii, sypię płatków tak żeby się najeść :) Marchewki jem bo lubię nawet nie będąc na diecie je jadłam. Ćwiczę wieczorami chociaż wiem ,że na IF lepiej ćwiczyć przed jedzeniem. Po 3 miesiącach ćwiczeń coś tam schudłam chyba, bo widzę po spodniach (nie ważę się, nie mierzę) patrzę w lustro ...Dziś pierwszy raz się zmierzyłam ,żeby podać wam wymiary :) dupka ,ręce, nogi są o niebo lepsze. Stan skóry bez porównania ,ale mam problem z brzuchem - wiem ,że robiąc ABS nie spalę tłuszczu. Nie wyobrażam sobie obcinania kalorii, może zwiększyć intensywność areobów ? Doradźcie coś. Moim celem jest uzyskanie fajnych proporcji ciała. Został mi tylko brzuch do poprawki. Czy warto zainwestować w jakiś spalacz ?Czy to coś pomoże? Nie chcę tutaj zwalać na genetykę ,ale moja mama też ma tendencje do odkładania się tłuszczu w okolicy brzucha. I będąc na diecie to wszystko spadło oprócz właśnie brzucha :) Dodam ,że nie jestem w gorącej wodzie kąpana :) Dałam sobie rok na uzyskanie wymarzonej sylwetki :) Nie jestem z tych co to całe życie siedzą przed kompem a w 2 tygodnie chcą mieć super figurę ... Pytam tylko czy można sobie jakoś pomóc jeszcze. :) Czy czekać i systematycznie robić swoje, a efekt się pojawi.

O mnie :
KOBIETA 24 LATA
WZROST -158CM
WAGA- nie mam wagi, ale jest to około 53- max 55 kg
STOSOWANA DIETA -IF 4 godz. okno żywienia (1500kcl)
CEL- utrata tkanki tłuszczowej z brzucha.
STOSOWANE SUPLEMENTY - brak
WYMIARY: brzuch 84 , talia 71 .

Pozdrawiam .
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Przedewszystkim zmien diete, oblicz zapotrzebowanie ustal sobie BTW i zacznij bazowac na wartosciowych produktach. Co do treningu z całym szacunkiem ale odpuscilbym sobie Ewe Chodakowska i zaczał trenowac siłowo, osobiscie nie zgodze sie z medialna gwiazda i nie uwazam, ze trening na silowni jest prymitywny, ponadto przedluzylbym okno zywieniowe.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94455 Napisanych postów 364387 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668990
dokładnie j.w. pani chodakowska to wielka pomyłka którz szerzy herezje

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 547
Dzięki za odpowiedzi :)

Również uważam ,że trening na siłowni nie jest prymitywny.Chodakowska wie, że kobiety tak bardzooo boją się ciężarów, że na rękę jej szerzenie ciemnogrodu na szeroką skalę.Mam tego świadomość. Nie jestem zapatrzona w Chodakowską jak w święty obrazek. Ćwiczę akurat z nią, bo jakoś mi ten Skalpel podpasował i traktuję go raczej jako taki pilates, albo yogę. Niektóre ćwiczenia wykonuję z hantelkami, bo te wymachy bez obciążenia nie mają większego sensu...Są to ćwiczenia znane już dawno i złożone po prostu w 35 minutowy zestaw...Tyle w temacie Chodakowskiej

Myślę, że teraz zrezygnuję z tych ćwiczeń i wezmę się za jakieś PX90 ,albo coś w ten deseń.Albo sama coś ułożę. Piszesz WaCki ,że mam ćwiczyć bardziej siłowo ... hmmm... czyli, hantelki, przysiady itp ,wystarczą? Ćwiczenia w domu ? Bo na siłownię nie chciałabym szczerze chodzić, wolę ćwiczyć w domu. Co do BTW to nie kumam tego totalnie, myślę ,że albo jest zdrowo, albo nie ...Ja nie jestem kulturystą, nie masuję nie redukuję Chcę trzymac stały poziom , chciałabym żeby to była zmiana na całe życie, a nie jakiś etap. Mogę owszem się w to bawić ,ale czy to ma sens dla zwykłej osoby (kobiety)?

I tylko bez wrzasków w stylu " no jak nie chcesz! , jak nie słuchasz to po co pytasz?" Naprawdę nie rozumiem co mi da dieta według wyliczonych skrupulatnie makroskładników, którą po pewnym czasie kopnę w zad? I jeszcze dlaczego uważasz ,że mam przedłużyć okno żywienia ? Wydawało mi się ,że im mniejsze tym lepiej. Wiem ,że ta dieta nie jest wskazana dla kobiet starających się o dziecko np. i że w ogóle powinna mieć szersze okno- kobieta ... ale skoro nic się nie dzieje to dlaczego?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 3976 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 30901
Zalozenia LG mowia o oknie zywieniowym 8h dla mezczyzn i 10h dla kobiet, nie ma wiekszego sensu skracac okna do 4h bo i po co ? To tak jak by Ci dietetyk powiedzial jedz 1800kcal a ty jesz 1000 bo przeciez zjem mniej i bedzie lepiej. Po co dieta i BTW ? dla efektow ktore chcesz uzyskac, piszesz o spaleniu tkanki tluszczowej z brzucha jak chcesz to zrobic nie wiedzac tak naprawde ile zjadasz kalorii, a tym bardziej ile z nich pochodzi z białka, tluszczy (ktore u kobiet sa bardzo wazne ze wzgledu na gospodarke hormonalna) i weglowodanów. Dodatkowo zdrowo to pojecie wzgledne, dla niektorych jedzenie jogurtów z musli jest zdrowe, dla innych jest to nie do przyjecia. Co do treningu jak najbardziej mozesz cwiczyc w domu, tym bardziej ze masz hantle, ewentualnie mozna dokupic sandbag dla urozmaicenia treningu i nie zapominaj o aerobach, bo sa one potrzebne do celu jaki chcesz osiagnac. Jednak tak jak pisalem wyzej bez dobrze zbilansowanej diety to taka troche droga na ślepo, a napewno zalezy Ci na fajnych efektach.

Nie mam dziennika, bo jestem leniwy ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94455 Napisanych postów 364387 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668990
dieta do zmiany,wywal jogurty owoców tez sporo w niej jest.Okno fakt masz wąskie.Kolega ma rację rozkład b/w/t/ jest bardzo ważny.Chcesz mieć mięsnia a nie sam szkielet to musisz dostarczyć sobie odpowiedniej ilości dobrej jakosci białak,dobrych węgli oraz tłuszczy które sa niezbedne dla twojego zdrowia.Okno tez bym dał minimum 6 godzin bo te 4 to baaardzo malutkie okno.Dobrze wyliczyłaś swoje zapotrzebowanie ze masz tak mało kcal?Moze warto było by podbic na kilka dni kcal.

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 547
Zanim się dowiedziałam o czymś takim jak IF, to jadłam 8 h, więc ,żadne poświęcenie jeść 10 , mi pasuje to okno w sumie, wolę się najeść "raz" a porządnie, ale zobaczę jak będzie na 6 h.
Spróbować można. Co do kcal, to tak by wychodziło. Mniejsi ludzie mają gorzej. Wyszło mi zapotrzebowanie około 1800 kcal. Prace mam siedzącą, to obcięłam 300 ... Wyliczę to moje BTW i zobaczę jak się sprawy ułożą ...Na pewno coś zmienić trzeba, bo jest zastój Prawdę powiedziawszy ,to dobrze to zaczyna wyglądać z mojej perspektywy,(sylwetka prócz brzucha-JESZCZE) ja nie dążę do chudości tylko chcę mieć mięśnia gdzie trzeba I na razie to mimo złej diety efekty wizualne są okej w łydkach to mi chyba nawet przybyło, bo gorzej mi zakładać leginsy i wcale jak większość kobiet nie rozpaczam z tego powodu ... A proszę mieć na uwadze ,że kobiety są bardziej krytyczne wobec siebie , więc wiem co mówię... Mam mobilizację, bo widzę ,że fajnie zaczyna to wyglądać ...

Naczytałam się o najróżniejszych dietach , i mitach dotyczących żywienia i np. o takich ludziach co są na surowej diecie i ćwiczą siłowo, dlatego tak pomyślałam ,że te owoce to chyba okej ...

A czy ten spalacz w moim przypadku, to był by dobry pomysł ? Bo coraz bardziej się zastanawiam czy nie zakupić jakiegoś wspomagacza Wróciłam z zakupów i mam 53 kg ,się zważyłam przy okazji hehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94455 Napisanych postów 364387 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1668990
spalacz na pewno w niczym nie przeszkodzi,a doda chęci do zycia i lepiej bedzie ci się trenowało.Nie ma problemu abys wybrała jakis delikatny termogenik

https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition_IGNIX_-opis27374.html

lub słabiej stymulujący https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition_TEA_X-opis27466.html

zobacz w ofercie sklepu cały asortyment https://sklep.sfd.pl/Scitec_nutrition-Dieta_i_odchudzanie-p66600198_k143.html 

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 547
Dziękuję, a teraz jakby ktoś znalazł jeszcze czas i siłę ,żeby mi wytłumaczyć. Według kalkulatora potreningu.pl mam takie zapotrzebowanie.

Współczynnik BMR 1341.98
Aby utrzymać wagę
Kalorie 1845.22
Węglowodany 55% 1014.87kcal = 253.72gram
Białko 15%% 276.78kcal = 69.19gram
Tluszcz 30% 553.57kcal = 61.51gram

Mam się do tego stosować ? Bo mam teraz w planach bardziej siłowo ćwiczyć jeszcze. Zmieniam dietę , wywalam owoce i jogurty, zamienię to na serek wiejski ... to bym miała więcej tego białka ... Bo tu jakoś dużo tych węgli w ogóle, chyba czy to ma tak być ? I mam wywalić marchewkę? Bo to węgle w sumie ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Możesz potraktować 1700-1800 kcal jako punkt wyjścia. Ilość białka powinna być wyższa przy treningu siłowym (1,6-2 g na kg masy ciała). Ilość węglowodanów: zacznij od 150-160 g na dzień. Poczytaj tematy podwieszone i dzienniczki w dziale Ladies, bo w tej chwili jesteś mocno zagubiona.

Zmieniony przez - LukaszK w dniu 2013-08-27 22:25:48
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

IF - Czy jest dobrze? I prośba o pomoc.

Następny temat

Szybki spadek masy. Ile podbić kalorie?

WHEY premium