SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Czy analizator składu ciała mnie oszukał?

Wysłana -
Cześć wszystkim
Co miesiąc wykonuje analizę składu ciała na wadze in body. Obecnie jestem na redukcji,przez ostatni miesiąc nie zmieniłam nic w swoim odżywianiu a po analizie wyszło,że w ciągu miesiąca przybyło mi prawie 2 kg tłuszczu!
Co niedzielę mam cheat meal/day a badanie miałam w poniedziałek. Wiadomo wazylam więcej bo żarcie w jelitach,woda itd. Poprzednie badanie było w piątek czyli długo po cheacie. Czy jest możliwe że analiza mnie oszukala przez to że poprzedniego dnia pozarlam? Czy po prostu zalalo mnie fatem?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Analizator nie jest najdokładniejszą metodą pomiaru bf, także może dawać błędne wyniki.
Wysłana -
Takie badania nie są wiarygodne. Ani przed cheatem, ani po, ani w piątek, ani w poniedziałek
Wysłana -
Trochę jestem zdzwiona bo ten sam sprzęt w gabinecie więc nie sądziłam że może podawać błędne wyniki tym bardziej,że mój trener się zaniepokoil czyli wierzy w tą wagę
Wysłana -
jakby zalało Cię tłuszczem to byś to w lustrze widziała już prędzej, a po jednym cheacie 2kg tłuszczu niemożliwe żebyś nabrała błąd pomiarowy na tych urządzeniach może być nawet kilkanaście %, ja używałem u siebie, ale nie sugerowałem się wartościami tylko obserwowałem tendencję +/- i niby się zgadzało wiele miesięcy, ale ostatnio jak mi przybyło wg maszyny w jednym miesiącu 3kg mięśni a w kolejnym ubyło 4kg a przybyło tłuszczu 3kg to sobie odpuściłem te pomiary nie sugeruj się tym, bo męczyć głowę będziesz tymi wynikami niepotrzebnie, obserwuj lustro, wagę (ale długoterminowo) i to wystarczy
Wysłana -
Niby Tak Ale waga wzrosła mi i utrzymywała się jakieś 2 tygodnie,brzuch miałam lekko wzdety dlatego nie przybieralam sobie do głowy pomylki ale teraz waga (moja domowa)zaczęła lekko spadać i juz sama nie wiem czy to byl blad pomiaru czy sie spaslam już
Wysłana -
wagą nie zaprzątaj sobie tak głowy, bo mogą być różne przyczyny, w jelitach może siedzieć więcej (np. nabiał), najważniejsze jak się czujesz i jak to wizualnie wygląda, ewentualnie kup sobie fałdomierz jak tak bardzo chcesz to kontrolować, ale na poziomie dla zdrowia i funu jak nie przygotowywujesz się do zawodów to kilogram w te czy w te nie zrobi żadnej różnicy to ma być dla zdrowia i przyjemności a nie jak za karę skrupulatne patrzenie na wskazówkę wagi i dołowanie się psychiczne jak pilnujeszodżywiania, trenujesz to nic złego się nie będzie działo, a jak będzie to na pewno to zauważysz na 100% i nie będziesz miała wątpliwości, żeby o nie pytać
Wysłana -
Nie zawracaj sobie uwagi analizatorem a patrz w lustro . To jest wyznacznik . Odobiscie posiadam taki analizator ,stosuje go u podopiecznych i traktuje jako gadżet . Można go zastosować u osoby początkujących i mieć jakieś spojrzenie wyjściowe .
Wysłana -
wystrczy zjeść posiłek czy wypić wodę i wyskakuje wiecej tłsuzczu, a np zrobienie treningu przed badaniem poakzuje więcej mięśni
Wysłana -
No trochę byłam podłamana bo naprawdę ciężko pracowałam na każdy zgubiony kg tłuszczu. Znajomi mówią,że to przez cheaty ale stosuje je dluzszy czas a i tak tluszcz spadał. Lepiej mi idzie trzymanie czystej michy gdy wiem,że mogę normalnie ze znajomymi iść na pizzę czy cokolwiek innego :p teraz sama nie wiem bo cheat zbliża się do mnie wielkimi krokami :D
Wysłana -
Trochę mnie uspokoiliscie,dzięki:D
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź