SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy aby stracic tkanke tłuszczową wystarczy trzymac ujemny bilans kalorii na dzien?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 5224

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 295
Czy aby stracić tkankę tłuszczową wystarczy trzymac ujemny bilans kalorii na dzień?
Interesuje mnie to ponieważ mogę się dużo ruszać, obiadów raczej nie będę wybrzydzał. Chce stracić tkankę tłuszczową a nie odchudzić się. Jak siętak patrzy to wyglądam tak nawet chudawo i mi matka mówi że chudy jestem, jabym jej powiedział że nie bede jad schaba bo się odchudzam to by się tylko wkurzała.

Na co dzień jem 3 posiłki:
rano - 2 parówki albo miske chrupek (nesquik ale moze to zmienie) z mlekiem, obiad to jakies mięso (schab lub kurczak) z kartoflami, a kolacja to 3 jajka smazone na masle, 2 gotowane na twardo, albo jakies kanapki z wędliną.

Nie wiem teraz czy wysiłek fizyczny przy takich posilkach mi cos da.

16lat/175cm/66kg
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Zacznij normalnie jeść (więcej posiłków, równomiernie rozłożone białko tłuszcze i węgle), to nie będzie problemu z fatem. Jaki poziom tłuszczu?

Parówki - do wyrzucenia,
Nesquiki- syfy -do wyrzucenia.

Ryba, kurczak, ryż, oliwa z oliwek, twaróg, warzywa, owoce ...

PS. Pewnie nie masz co zrzucać - masę rób chłopie.

PS2. W tym wieku nie warto robić jakichś cudów odchudzania - bo dojrzewasz, rośniesz...

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-07-21 12:44:20

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 351 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5276
Ja takze sie dorzucam sie do pytania.Czy trzymajac ujemny bilans kaloryczny bez robienia aerobow mozna schudnac??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86828
Zależy to od osoby - jeśli będziesz na mocnym minusie to zaczniesz tracić wagę - na logikę (jak rozbitek bez żywności na bezludnej wyspie), ale potem zyskiwanie wagi może być nad wyraz szybkie - organizm broni się przed głodem i robi zapasy

Tak czy inaczej trening aerobowy/ interwałowy / siłowy to świetne uzupełnienie diety.

Dla wielu osób bardziej opłaca się dorzucić więcej aktywności treningowych (metabolizm), niż zjeżdżać na minusy przy tej samej ilości ćwiczeń (ale to sprawa indywidualna).

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2008-07-21 21:10:31

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 295
No czytałem że trzeba trzymać -100 kcal bilans więc na takim bym trzymał a nie na jakims duzym... Nie chce mi sie stosowac jakichs specjalnych diet gdzie mam jesc ryz i pic wode, ale za to moge dużo trenować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1828
Owszem ujemny bilans kaloryczny jest w zdecydowanej wiekszosci przypadkow absolutna podstawa, jednak nie mozna przeholowac i nie nalezy ciac wiecej jak o 20% (podstawowego zapotrzebowania).

Jednak tak jak Ci Knife doradzil, nie przesadzaj z odchudzaniem w tym wieku. Zwiekszona aktywnosc fizyczna z pewnoscia Ci nie zaszkodzi jednak warto bys bardziej zwracal uwage nie tyle na to ile jesz ale co i kiedy jesz.

Co do pytania czy mozna schudnac trzymajac tylko ujemny bilans kaloryczny bez robienia aerobow, to do odpowiedzi Knife dodam, ze to nienajlepsze rozwiazanie. Pomijajac fakt, ze aeroby pozwalaja pozyskiwac energie z fatu ("spalac go"), najlepsza formula na pozbycie sie fatu to duzo (oraz dobrze) jesc (trzymajac ujemny bilans ofc) i duzo cwiczyc

Zmieniony przez - fat_edgar w dniu 2008-07-22 19:31:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak odzywiac sie na wyjazdowej przerwie?

Następny temat

mleko kokosowe, makaron razowy, kawa...

WHEY premium