SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Czy FBW po 10 miesiącach przerwy może nadal przynościć takie same efekty?

Wysłana -
Witam. Rok temu przetrenowałem się po 10 miesiącach intensywnych treningów. Musiałem drugie tyle "odpocząć", ponieważ ból w lewym bicepsie był miejscami niedoniesienia i zajeło mi to równo 10 miesięcy, żeby ponownie móc powrócić do lekkich treningów. Przez ten czas straciłem sporo kilogramów i 6 cm w bicepsie, ponieważ zatraciłem się trochę w codziennym życiu i odpuściłem sobie dietę. Od stycznia praktycznie zacząłem ćwiczyć na nowo z mniejszym obciążeniem, które do tego momentu minimalnie podnoszę. Moje pytanie brzmi: Czy ćwicząc tym samym systemem, który ponad rok temu przynosił naprawdę dobre efekty nadal mogę się rozwijać po takim czasie? Czy organizm tracąc siłę i masę z tamtego okresu może ją na nowo zyskać powtarzając te same ćwiczenia po długim czasie? Czy ten trening może być nadal efektywny? Proszę o jakąś radę, pozdrawiam.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Z czasem kazdy plan będzie dawał słabsze efekty, organizm ludzki ma jakieś ograniczenia i nie jest mozliwe progresować cały czas tak samo, np wyciskasz 60 kg na planie uzyskałem 40 czyli wyciskasz 100 kg ale dając taki sam plan z 100 kg do 1400 już będzie gorzej to osiągnąć.

Spokojnie zastosuj taki sam plan.
Wysłana -
treningami trzeba periodyzowac, planowac pewne mezocykle, silowy, bardziej ukierunkowany na rozwoj masy, czy wytrzymalosci
organizm wtedy zachowuje sie duzo lepiej po zmianie planu jak i jego specyfiki dostajac zupelnie rozne bodzce
Wysłana -
Szybko odrobisz straty jeśli zaczniesz trenować i zdrowo się odżywiać ale szczerze mówiąc nie przyszło Ci do głowy iść do lekarza z tym bicepsem skoro ból tak długo się utrzymywał?
Wysłana -
rion10
Szybko odrobisz straty jeśli zaczniesz trenować i zdrowo się odżywiać ale szczerze mówiąc nie przyszło Ci do głowy iść do lekarza z tym bicepsem skoro ból tak długo się utrzymywał?

Byłem u lekarza i zrobiłem badania krwi i jeszcze jakieś dodatkowe badania i wyszło, że miałem chyba alat podwyższony a reszta była w normie. Z czasem ustąpił sam, ale z reguły został zlekceważony przez lekarza pierwszego kontaktu i nie dostałem skierowania do jakieś poradni.
Wysłana -
nie powinno miec to wplywu na bol bicepsa
bardziej nawyki zywieniowe beda odgrywaly tutaj znaczaca role
Wysłana -
To zależy też kiedy robiłeś badania bo jeśli np po treningu to próby wątrobowe mogą być nieco zawyżone.
Wysłana -
zazwyczaj po treningu jest podwyzszone aspat, ktory wylapuje stan zapalny ogolnie w naszym ciele
alt zazwyczaj skupione jest jako marker wlasciwy dla watroby
Wysłana -
Aspat to może być po treningu nawet dwa razy ponad normę, nie przejmowałbym się.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź