SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy FBW po 10 miesiącach przerwy może nadal przynościć takie same efekty?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1136

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
Witam. Rok temu przetrenowałem się po 10 miesiącach intensywnych treningów. Musiałem drugie tyle "odpocząć", ponieważ ból w lewym bicepsie był miejscami niedoniesienia i zajeło mi to równo 10 miesięcy, żeby ponownie móc powrócić do lekkich treningów. Przez ten czas straciłem sporo kilogramów i 6 cm w bicepsie, ponieważ zatraciłem się trochę w codziennym życiu i odpuściłem sobie dietę. Od stycznia praktycznie zacząłem ćwiczyć na nowo z mniejszym obciążeniem, które do tego momentu minimalnie podnoszę. Moje pytanie brzmi: Czy ćwicząc tym samym systemem, który ponad rok temu przynosił naprawdę dobre efekty nadal mogę się rozwijać po takim czasie? Czy organizm tracąc siłę i masę z tamtego okresu może ją na nowo zyskać powtarzając te same ćwiczenia po długim czasie? Czy ten trening może być nadal efektywny? Proszę o jakąś radę, pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Z czasem kazdy plan będzie dawał słabsze efekty, organizm ludzki ma jakieś ograniczenia i nie jest mozliwe progresować cały czas tak samo, np wyciskasz 60 kg na planie uzyskałem 40 czyli wyciskasz 100 kg ale dając taki sam plan z 100 kg do 1400 już będzie gorzej to osiągnąć.

Spokojnie zastosuj taki sam plan.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234163
treningami trzeba periodyzowac, planowac pewne mezocykle, silowy, bardziej ukierunkowany na rozwoj masy, czy wytrzymalosci
organizm wtedy zachowuje sie duzo lepiej po zmianie planu jak i jego specyfiki dostajac zupelnie rozne bodzce
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777517
Szybko odrobisz straty jeśli zaczniesz trenować i zdrowo się odżywiać ale szczerze mówiąc nie przyszło Ci do głowy iść do lekarza z tym bicepsem skoro ból tak długo się utrzymywał?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 83 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 318
rion10
Szybko odrobisz straty jeśli zaczniesz trenować i zdrowo się odżywiać ale szczerze mówiąc nie przyszło Ci do głowy iść do lekarza z tym bicepsem skoro ból tak długo się utrzymywał?


Byłem u lekarza i zrobiłem badania krwi i jeszcze jakieś dodatkowe badania i wyszło, że miałem chyba alat podwyższony a reszta była w normie. Z czasem ustąpił sam, ale z reguły został zlekceważony przez lekarza pierwszego kontaktu i nie dostałem skierowania do jakieś poradni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234163
nie powinno miec to wplywu na bol bicepsa
bardziej nawyki zywieniowe beda odgrywaly tutaj znaczaca role

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777517
To zależy też kiedy robiłeś badania bo jeśli np po treningu to próby wątrobowe mogą być nieco zawyżone.
2

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160367 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234163
zazwyczaj po treningu jest podwyzszone aspat, ktory wylapuje stan zapalny ogolnie w naszym ciele
alt zazwyczaj skupione jest jako marker wlasciwy dla watroby

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Aspat to może być po treningu nawet dwa razy ponad normę, nie przejmowałbym się.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki FBW

Następny temat

Zastępstwo dla podciągania i przygiągania kolan do brzucha

WHEY premium