SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Czy 1 trening mt i bjj w tyg starczy?

Wysłana -
Siemanko, bardzo mi się podoba mt no i bjj. Lecz mam problem z dojazdem , chcę trenować te sztuki walki na 100% tylko mam jedyną możliwość trening 1 raz w tyg mt i 1 raz bjj. Nie wiem , pewnie to za mało ale bardzo mi się podobają te sw , co sądzicie czy z dużym zapałem i dobrymi predyspozycjami dam radę ? Czy będę robił postępy na tyle , że po roku nauczę się sporo. Dodam że radzę sobie świetnie w każdej dziedzinie sportu. Trenuję już street workout z 3 lata prawie , jestem dobrze zbudowany i jak już wcześniej wspomniałem mam wielki zapał , nie odpuszczam.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Zależy od priorytetów. Jak chcesz startować kiedyś to bardzo mało, ale jak masz zamiar robić to dla przyjemności to jak najbardziej wystarczy. Do tego sam sobie coś będziesz w domu robił po chwili treningów i bajlando.
Wysłana -
No fakt znaczy się chodzi mi tu bardziej o samoobronę jeśli trzeba czasem wyskoczyć , no żeby po prostu coś wynieść z treningów.
Wysłana -
Jeżeli masz możliwość to lepiej 2 razy w tygodniu bjj albo MT, przy tak małej intensywności lepiej się nie rozdrabniać. Progress będzie wolny, ale będzie. Więc jeżeli się spodziewasz że po roku będziesz wymiatał to... nie ma szans. Jeżeli chcesz natomiast czegoś się nauczyć, poćwiczyć to według mnie jak najbardziej warto :)
Wysłana -
słuchaj,zawsze lepiej robić cokolwiek niż nic. Nawet jeśli było by tedgo mało,to i tak jest to wciąż lepiej niż nierobienie niczego.
A czy to Ci wystarczy jak to określiłeś gdy "trzeba będzie wyskoczyć", zależy od tego na kogo trafisz. Co Ci da trening raz w tygodniu jak zdecydujesz się wyskoczyć do obitego fightera?
Wysłana -
Zapał nie zastąpi regularności w treningach i techniki. Jak chłopaki wyżej: wybierz jedną z nich (pod samoobronę polecałbym jednak muay thai, szybki łokieć i masz ko na jakimś pijanym agresorze, a na juwenaliach nie będziesz tarzał się w parterze z grupką pijanych studenciaków tylko rozdawał ciosy i kopy w stójce) i ćwicz 2x w tyg.

Albo kup auto/motocykl i dojeżdżaj częściej jak masz taki zapał ;)
Wysłana -
Dzięki wielkie za rady , jednak dam radę się załapać na więcej treningów i raczej będzie to mt x3 i bjj 1 ale jeszcze się zastanawiam nad 2x mt i 2x bjj albi po prostu 4xmt. Pierw pójdę na to i na to, wtedy zdecyduję.
Wysłana -
Świetna decyzja.
Wysłana -
Nie wiem jak w mt, ale pewnie w bjj będziesz sparować i dostaniesz wp****** od starszych stażem. Nie zniechęcaj się, bo każdy tak miał.
Wysłana -
To dobrze , więcej mogę się nauczyć trenując z lepszymi. Co mnie nie zabije to mnie wzmocni :D.
Wysłana -
Pietrosiek253
Nie wiem jak w mt, ale pewnie w bjj od razu będziesz sparować i dostaniesz wp****** od starszych stażem. Nie zniechęcaj się, bo każdy tak miał.
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź