SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy 1 trening mt i bjj w tyg starczy?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
jakiś dubel czy cósiek jakiś więc proszę o usunięcie tych dwóch postów.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 475
Jednak zdecyduję się na mt , 3x albo 4x w tyg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
4xMT jeżeli to dobra sekcja to dużo na początek. Jak chcesz samoobronę, to skup się przez pierwszy rok na MT np 3x + 1 BJJ, a potem 2xMT + 2xBJJ. Może się okazać, że stójka ci nie leży, albo na odwrót.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Spróbuj obu najpierw. Tak jak planowałeś. Zobaczysz co Ci bardziej leży i wtedy wybierz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 475
Znaczy się najbardziej mi stójka odpowiada, ogl mam worek w dm i trwnuję też na nim. Parteru nie lubiłem ale kiedyś tam na kyokushin chodziłem i na taekwondo to jednak jestem za stójką. Ale zrobię jak mówicie , pierw spróbuję obydwu rzeczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Myślę te 2~3 razy jest ok.Chyba,że zatracisz się w tym co robisz.Sam tak miałem wszystko podporządkowalem treningom i nadal sporo ćwiczę.Tylko praktycznie nie mam czasu dla siebie.Praca prysznicz posiłek i dojazd na trening powrót późno znów prysznic posiłek i spać.A po roku nieco ponad roku widzę dopiero ile jeszcze muszę się nauczyć.Najlepiej traktować sport jako dodatek do życia 2~3 razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Wiek 22 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 475
Jeszcze jak ktoś może to powiedzcie mi coś o kickboxingu więcej , czym kopnięcia od mt się różnią i wgl przydatność tego sportu walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 47 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2576
Warto trenować chociażby dla rozwoju własnej sprawności.Trenuję kickbokxing/k1 i taekwondo,powiem tak w kicku nogi są dodatkiem(trener mówi,że boks to podstawa sw),trenujemy głównie lowkicki,frontkicki,i okrężne.W taekwondo(WTF) za to nogi to podstawa ,bardzo duży nacisk na technikę i wiele wariacji jednego kopnięcia.Praktycznie brak treningu rąk.
W walce fullcontact/k1/MT najlepiej sprawdzają się trzy powyższe kopnięcia.W samoobronie?Hmm osobiście bym nie ryzykował użycia nóg(a trenuję jakoś od kwietnia zeszłego roku).
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
W samoobronie wszystko może się przydać. Nawet jak kolesiowi zrobisz szpagat na ulicy to pomyśli, że jesteś jakiś Brus Lee i da ci spokój Na pewno mt, kick, czy bjj sprawią, że twoje szanse w samoobronie drastycznie wzrosną.
2

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze bjj raz w tygodniu to za malo. Potrzebowalem 10 miesiecy ponad, gdzie jeszcze w wolnej chwili z kumplem sparowalem, zeby w miare ogarnac podstawy, glownie defensywne pod mma. Z tych dwoch w opcji raz w tygodniu, MT jest lepsza opcja. Mistrzem nie bedziesz, ale podstawy opanujesz.
2

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bol mięśni przedramienia i okolic lokcia

Następny temat

Czy tak faktycznie jest i teoretycznie jest to możliwe ?

WHEY premium