SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy 18 lat to dobry wiek na rozpoczęcie treningów MMA?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3981

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2239
Wiem, że w każdym wieku można zacząć ćwiczyć, ale mi chodzi o jakieś ewentualne profesjonalne starty w przyszłości (i wiem że będzie to wymagało bardzo, bardzo dużo pracy, jestem tego świadomy) za miesiąc będę miał 17 urodziny i w najbliższym czasie myślę o treningach boksu u mnie w mieście i pomyślałem, że przez ten rok potrenowałbym boks, a potem (gdy będę pełnoletni- u mnie w mieście jest tylko boks a na inne sporty musiałbym dojeżdżać, a gdy będę pełnoletni będę miał z tym nieco łatwiej) z jakimś minimalnym doświadczeniem ze sportami walki pójdę na treningi MMA. I tutaj pojawia się moje pytanie, czy ok.18 lat to nie za dużo, aby myśleć o jakiejś profesjonalnej karierze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Wiek jest ok ale co osiągniesz to już tego nikt Ci nie powie, dwie osoby zaczną w tym samym momencie jedna cośosiągnie druga nie.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2239
anubis84
Wiek jest ok ale co osiągniesz to już tego nikt Ci nie powie, dwie osoby zaczną w tym samym momencie jedna cośosiągnie druga nie.

fajnie to słyszeć, zastanawiałem się nad tym, ponieważ z tego co widziałem i czytałem to niektórzy zawodnicy profesjonalne kariery zaczynali mając po ok. 19 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 793 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 11206
To wszystko zależy od tego jakim człowiekiem jesteś. Od twoich predyspozycji, samozaparcia, psychiki i przede wszystkim twojego ciała (i pewnie jeszcze sporo innych rzeczy można by było wypisać, np. jak dobry jest trener). Są ludzie którzy po roku treningów są lepsi od wszystkich na sali, i są ludzie co nigdy nic nie osiągną...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2239
marcinpruszcz
To wszystko zależy od tego jakim człowiekiem jesteś. Od twoich predyspozycji, samozaparcia, psychiki i przede wszystkim twojego ciała (i pewnie jeszcze sporo innych rzeczy można by było wypisać, np. jak dobry jest trener). Są ludzie którzy po roku treningów są lepsi od wszystkich na sali, i są ludzie co nigdy nic nie osiągną...

tak wiem o tym, dlatego gdy już zdecyduję się na treningi będę się starał jak najbardziej, jeśli coś z tego wyjdzie będę bardzo szczęśliwy, że spełnię swoje marzenie, a jeśli nic z tego nie wyjdzie to nie będę żałował bo będę świadomy tego, że przynajmniej spróbowałem
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zawodowe kariery w wieku 19 lat ale zaczynali od jakichś walk okręgowych itp zanim doszli do walk o rankingu międzynarodowym trochę im to zajęło czasu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 51806
Jestem pewien, że 18 lat to wiek dużo lepszy do rozpoczęcia uprawiania treningów, niż 19 lat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pałka teleskopowa hartowana

Następny temat

Jak się bronić przed wyższym od siebie?Niski wzrost.

WHEY premium