SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czuć się dobrze w swoim ciele- Garfieldka

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15064

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
Cześć Nie wiem, co napisać we wstępie, więc przejdźmy do ankiety.

Wiek : prawie 20 :)
Waga : ok 80 kg
Wzrost :172
Obwód w biuście(1) :97 cm
Obwód pod biustem :83 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2):78 cm
Obwód na wysokości pępka :97 cm (poniżej pępka)
Obwód bioder (3):109
Obwód uda w najszerszym miejscu:67
Obwód łydki :42
W którym miejscu najszybciej tyjesz :wszędzie równomiernie
W którym miejscu najszybciej chudniesz :biust, ręce, talia, nadgarstki (serio! Już po kilku dniach diety ta kosteczka jest bardzo odstająca)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często)przez ostatni miesiąc nic. Teraz siłownia 3xtydz
Co lubisz jeść na śniadanie:owsianka
Co lubisz jeść na obiad :mięso+ ryż/makaron/ziemniaki/kasza + warzywa
Co jako przekąskę :owoce
Co jako deser :tak serio to słodycze... ale nie jem od 3 miesięcy, więc tu też owoce
Ograniczenia żywieniowe :żadne
Stan zdrowia:wydaje mi się bez zastrzeżeń...
czy regularnie miesiączkujesz:Nie. Mam bardzo 'wrażliwy' okres. Wystarczy drobna zmiana w trybie życia a on już szaleje. Lubi się też dostosowywać do innych macic w domu (tak, żeby wszystkie krwawiły naraz)
czy bierzesz tabletki hormonalne:nie, nigdy nie brałam
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza:nie
czy rodziłaś:nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia oraz ćwiczenia rozciągająco-odprężające
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :wcześniej łykałam tran, bo miałam niski poziom WBC i lekarz tak zarządził. Teraz wracam do tranu. Po dokładnej lekturze całego działu Ladies planuję też łykać magnez, żeń-szeń, olej z wiesiołka oraz pić pokrzywę i skrzyp (ale to bardziej ze względów urodowych)
Stosowane wcześniej diety :Tu bym mogła pisać i pisać, niestety :( Zawsze byłam większa (wyższa, ale nie grubsza) i miałam zakrzywiony obraz siebie już w wieku 13 lat!!! Więc rezygnowałam z kolacji/II śniadania/słodyczy itd. W liceum przez pewien czas leciałam na bardzo niskich kaloriach, co dziś postrzegam jako głodówkę. Miałam też półroczny epizod z Dukanem. Wtedy osiągnęłam najniższą wagę 65 kg. Nie wyglądałam źle, ale czułam się wielka (problem z psychiką). Na I roku studiów przytyłam te 15 kg. Na wiosnę zaczęłam biegać i znów się „odchudzać”. Nic to nie dało, więc szukałam w internecie i trafiłam na sfd. Znałam już ten portal wcześniej, ale wtedy kłócił się z moim światopoglądem. Teraz postanowiłam dać mu szansę. W maju przez 4 tygodnie ćwiczyłam programem Martuccy dla początkujących. Niestety dieta kulała i efekty były, ale słabe. W czerwcu ogarnięta sesją i zaliczeniami nie robiłam nic i zajadałam się gorzką czekoladą, orzeszkami, energetykami i innymi świnstwami. W lipcu zaczęły się wakacje, przyjechałam do domu i przez 6 tygodni ćwiczyłam AB by Obliques. Potem były wyjazdy i we wrześniu moja aktywność ograniczyła się do (łącznie) 20 godzin Callaneticsu (co, swoją drogą, zrobiło wiele dobrego moim pośladkom). Niestety dieta była tak na 3 z plusem. Zrozumiałam, że bez odpowiedniego odżywiania nic nie zdziałam. Zaczęłam spisywać w dzienniku to co jem i wnioski są następujące:
-za dużo węglowodanów
-za mało białka
-za mało warzyw (zwłaszcza krzyżowych)
-ilość kalorii i tłuszczów w miarę ok
Znam już swoje błędy i wiem co muszę zmienić. Jakiś czas temu wyliczyłam mój BMR ale zapodziałam karteczkę. W każdym razie ustanowiłam sobie taki rozkład: 2000 kcal BWT 150/170/80. (jak widać lubię jeść i nie boję się kalorii)
Taka ilość białka jest dla mnie ilością kosmiczną. Do tej pory jadłam go średnio połowę mniej. Za to węglowodany zawsze przekraczały 200.
Poniżej zamieszczę miskę na poniedziałek i wtorek. Wiem, że brakuje białka w poniedziałek ale nie mam pojęcia jak go wcisnąć. Nie wiedziałam, że karkówka ma więcej tłuszczu niż białka!! A mam jej zrobione jakieś 5 słoików od mamy, żebym „nie głodowała”


Jeśli chodzi o trening. Nie jestem już taka zupełnie, zupełnie początkująca. Spodobał mi się trening jaki Akneraj kiedyś zaproponowała Yosis. link do strony Jednakże jutro pójdę na siłkę i sprawdzę czy da się go tam wykonać. Jak nie, poszukam czegoś bardziej „czysto siłowego”.

Oczywiście liczę na ocenę i propozycje co zmienić (zwłaszcza od Szefowych ). Najwięcej wątpliwości mam do diety, nie wiem czy nie przesadziłam

PS tam jest błąd w zrzutach- nie 29.09 a 30.09
PS2 Foty sylwetki wrzucę w następnym poście, jak już zobaczę jak to się robi



Wiem, że za mało białka, ale zupełnie nie mam pojęcia co tu mogę jeszcze dorzucić.




Zmieniony przez - Garfieldka w dniu 2013-09-29 15:15:59

Tryb: podglądacz ;)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
To teraz foty
Wybaczcie tło, ale wstydziłam się poprosić o cyknięcie fot
Od przodu




Od tyłu (stoję tu mega krzywo)




i bok



Zmieniony przez - Garfieldka w dniu 2013-09-29 15:18:40



(beznadziejnie są te zdjęcia :( nie dość, że takie wielgachne to jeszcze jakość jak z kalkulatora

Zmieniony przez - Garfieldka w dniu 2013-09-29 15:19:23

Zmieniony przez - Garfieldka w dniu 2013-09-29 15:20:39

Tryb: podglądacz ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zejdz z bialkiem do 120g ww 170 to ok, i 1800kcal sobie ustaw reszta z tluszczu
podaj na jakich obciazeniach zakonczylas Ai B
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
Dobrze, tak zrobię, będzie mi łatwiej.
Podam zapiski z ostatnich dni. Nie są to moje maxy, ich nie sprawdzałam.
A 3x8
1)przysiad 40/42,5/45
2a)wyciskanie sztangi skos 25/27,5/27,5x5
2b)przyciąganie drążka dolnego 30/32,5/33,75- walczyłam o jakikolwiek progres
3a)prostowanie nóg 30/32/32
3b)wznosy z opadu cc/cc/cc
4)plank 46sek
B
1)MC 50/52,5/55
2)wyciskanie stojąc 17,5/20/20x4
2b)przyciąganie drążka górnego 30/32,5/32,5
3a)wypady 20/20/25
3b) uginanie na maszynie- nie było takiej maszyny i nie robiłam
4)pompki- 5 męskie

Tryb: podglądacz ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
stuttery to bardzo trudna wersja cwiczen, nie wiem czy trzeba w tej chwili taie cos, moze znajdz sobei cos spokojniejszego klasycznego, by isc z ciezarem w gore
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
Okej, edytowałam miski. Na jutro i pojutrze. Idealne nie są, ale dacie mi kilka dni :)




Tryb: podglądacz ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
a to?
TRENING NR 2 by Obliques
Idealna kontynuacja treningu nr 1

Trening A. wszystkie ćwiczenia 3x10
1. przysiad przedni z push press 3x 10 60sek przerwy
2a. wejście na ławkę ze sztanga lub sztangielkami (10xnogą słabszą + 10xmocniejszą)
2b. wiosłowanie sztangielka w oparciu o ławkę
3a. wypady
3b. pompki jak dajesz rade
4a. plank 3x max
4b. woodchoper 3x 10

Trening B. wszystkie ćwiczenia 3x10
1. Martwy ciąg Sumo
2a. wyciskanie sztangielek na ławce skośnej
2b. ściąganie drążka górnego do klatki
3a. wznosy z opadu
3b. snatch jedna ręka
4a. brzuszki 3x20-25
4b. odwrotne brzuszki
4c. "brzuszki" leząc na boku z nogami zgiętymi

bo to była alternatywa :)

Tryb: podglądacz ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
pewnie , ze mozesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
Dobrze, to jutro zrobię rozeznanie w tych ćwiczeniach, których nie umiem, a właściwe treningi zacznę we wtorek. I będzie siłownia 3xtydz: wtorek, czwartek i sobota. Ale mam kilka pytań:
1-woodchoper sztangielką, tak? Bo na YouTube widziałam też z maszyną.
2-co to jest "snatch jedną ręką?" bo filmiki widziałam z dwoma i jedną trudno mi to sobie wyobrazić
3-odwrotne brzuszki to unoszenie nóg w leżeniu?
Reszta ćwiczeń obczajona, jutro dorwę trenera, żeby pokazał to, czego nigdy nie robiłam.

Zmieniony przez - Garfieldka w dniu 2013-09-29 21:31:20

Tryb: podglądacz ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
1. obojetnie jak wolisz
2.


3. tak nie tyle unoszenie z podłogi co trzymanie zgietych i podwijanie ich na siebei razem z kuperkiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1321 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 53435
Dzień 1, trening A (3x10)
1800 BWT 120/170/70

Tyle wrażeń z nowej siłowni! Ale najpierw rozpiska
1)przysiad przedni push press 20kgx10/20kgx7/20kgx6
2a)wejście na ławkę ze sztangielkami 5/6/7
2b)wiosłowanie sztangielką w oparciu o ławkę 5/6/7
3a)wypady 10/10/10
3b)pompki 6/4/5
4a)plank 40/40/40
4b)woodchoper 6/6/7

Komentarz:
Jestem średnio zadowolona. Chciałam iść do trenera, żeby mi pokazał ćwiczenia z A i B, których nigdy nie robiłam. A tu czytam na stronie, że trener tylko do 17. A ja o 20 byłam na siłowni. Wychodząc z niej okazało się, że jednak był trener, a rozpiska w internecie jest nieaktualna Ale jak to mawiał instruktor na poprzedniej siłowni "Zły trening to ten, który się nie odbył". I tego się trzymajmy
1-pooorażka!!! Nie ma stojaka na przysiady! Czaicie? Bo ja nie mogłam wyjść z podziwu! Ustawiłam sobie sztangę na stojaku do wyciskania, takim z połączoną ławeczką. Ale tam wchodzi jedynie sztanga 20kg, 10kg jest za krótka Bez sensu!
2a- (zapomniałam, że to superseria zrobiłam najpierw 2a, a potem 2b. I pytanie. Najpierw 10 razy jedną nogą, a potem drugą? Bo tak robiłam. Czy ma być na zmianę? (ale ogólnie to dodaję tu ciężar)edit: ciężar jednej sztangielki
2b- konieczna konsultacja z instruktorem! Miałam wrażenie, że kaleczę to ćwiczenie, choć bardzo skupiałam się na pracy pleców. (a ciężar był za lekki chyba
3a- spoko. paliło mi dwugłowe :) edit:ciężar jednej sztangielki
3b- w pierwszej i ostatniej serii "półpompki" tzn nie schodziłam tak nisko, jak bym chciała. Tu idę na jakość, nie na ilość.
4a- znów kaleczenie. 1 seria prosto, w 3 walczyłam
4b- nie miałam stopera liczyłam w myślach- starałam się wolno, ale wychodziło albo w rytm muzyki, albo w rytm bieżni obok.

Zakończyłam rozciąganiem, nie miałam czasu na aero/interwały/cokolwiek. Ogólnie w poniedziałki nie zamierzam chodzić na siłkę bo zwyczajnie nie mam czasu, dziś był wyjątek, bo chciałam się nauczyć ćwiczeń. Instruktora odnalazłam jak szłam do szatni i ucięłam sobie z nim krótką pogawędkę. Spytał się skąd mam ten trening. "Z sfd, z działu ladies. Zna pan?" "Nie" To był jego koniec Nie mówię tu o naszym kobiecym dziale, ale forum ogólne powinien chyba każdy chodzący na siłownię kojarzyć. A już na pewno instruktor. No coż... Nie przejęłam się już później tym, że: zabronił mi zwiększać cieżary, kazał biegać, jeść serki wiejskie i próbował mnie przekonać, że nie jakość jedzenia się liczy, ale fakt, żeby jeść co 3 godziny- to jest podstawa chudnięcia Nie mam pytań!

A co do jedzenia to dzisiejsza miska. (Wy mi pozwalacie jeść ryż o 22 wolę Wasze teorie)
(i tak, jest błąd, nie 29, a 30)





Zmieniony przez - Garfieldka w dniu 2013-09-30 22:32:12

edit2 (to ta pora, zaraz idę spać) Do miski: 500g brokuła, pomidor)
tran, Mg, żeń-szeń, skrzyp, pokrzywa, 3xzielona herbata

Zmieniony przez - Garfieldka w dniu 2013-09-30 22:38:13

Tryb: podglądacz ;)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja ze 100 kg - dolceciliegia

Następny temat

Redukcja Anki i prosba o pomoc!;)

WHEY premium