SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cziterskie kawalki kurczaka by Malinowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10232

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517











Skladniki(ja robilam dla mojego chlopa,ale mysle ze kazdy sobie dostosuje ilosc skladnikow pod siebie ):

- 2piersi z kurczaka
- 30g.orzechow wloskich
- 30.platkow owsianych
- jajko
- przyprawy
- cos do smazenia (ja posmarowalam lekko patelnie oliwa)

Piersi z kurczaka myjemy,kroimy na grube paski.Roztrzepujemy jajko,do niego dodajemy przyprawy.Mielimy orzechy i platki owsiane na miazge.Kawalki urczaka obtaczamy w jajku a nastepnie w przygotowanej wczesniej mieszance z orzechow i platkow owsianych.Smazymy na duzym ogniu,niezbyt dlugo zeby kurczak nie byl suchy.Smacznego!




Czas przygotowania:ok.10-15min.


Wartosci wrzuce wieczorkiem,jak bedzie czas to policzyc




Zmieniony przez - Malinowa w dniu 2009-10-05 17:36:18

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1836 Wiek 32 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16130
co do smazenia moze dodam od siebie, jak sie to umiejetnie robi, to mniej szkodzi, ale lepiej jest nie robic tego codziennie.
Bo mimo wszystko, jeden ma takie geny inny siakie i jednemu to szybciej zaszkodzi, inne później. Bo myślicie ze skad sie biorze większość tych chorób?:) (pomijam srodowisko i kozie grypy). Jak mawiała moja pani z iologii: najczęstszą przyczyną chorob jest zła dieta (rozumiane jako styl odżywiania, a nie sztywne zasady codziennie to samo chociaż tak jest fajnie nie trzeba myśleć :P).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
fajnewypróbujesog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 22 Napisanych postów 4383 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 43252
widzę że po nagrodzie nie spoczywasz na laurach :D. wygląda apetycznie ... do tego sałatka i mamy świetny posiłek na 2 śniadanie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2749 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 45388
wyglada apetycznie i napewno fajnie smakuje Mam tylko jedno zastrzezenie , ze zawsze musze pytac o przyprawy To nadaje potrawie smaku wiec w przepiesie powinny sie znajdowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Ja zazwyczaj do tego rodzaju dan dodaje,sol,pieprz,papryka slodka,papryke ostra,czosnek i troszke wegety

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2026 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18838
mmm, wyglada bardzo apetycznie:)
trzeba bedzie spróbowac:)

Nawet najtwardsi mają chwile kiedy potrzebują klęknąć...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 140 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6918
w czym mielisz te płatki owsiane?
Dasz te wartości?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Moje pytanie: Czy smażenie na oliwie z oliwek, przynosi nie pożądany efekt tak jest to w przypadku zwykłego oleju. Chodzi mi podwyższeni ilości związku zwanego akrylamid, itp.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
smazenie na oliwie ( nie tej do spozycia na surowo, gdzie jest zaznaczone to na opakowaniu ) jest ok. co do tego pojedynczego zwiazku nie potrafie ci udzielic odpowiedzi, lecz ogolnie wydziela sie mniej zwiazkow rakotworczych niz przy innych olejach. jak sie boisz tych substancji to smaz na smalcu. tam sie nie ma co utleniac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
rodzaj użytego tłuszczu nie ma związku z powstawaniem akrylamidu, chodzi o wysoką temperaturę.

nie czytałem, ale powinno coś być:
http://en.wikipedia.org/wiki/Maillard_reaction

pzdr/

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2009-12-13 18:35:10

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 526 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6494
powodem nie uzywania oliwy extra virgin do smazenia jest po prodtu ekonomia :P

nie oplaca sie, ona po podgrzaniu zmienia sie w tluszcz o takiej samej jakosci jak oliva rafinowana ... uzywanie jej do smazenia jest po prostu samooszukiwaniem sie ... w dodatku w takiej oliwie za duzo moze sie utlenic ...

do smazenia nei nadaja zie zdne tluszcza z duza zawartoscia jedno i wielonienasyconych tluszczy, najgorsze sa wlasnie wieloneinasycone do obrobki termicznej ...

zazwyzaj jest tak ze im bardziej tluszcz nasyon tym mniej obrobka mu szkodzi, wazna jest tez tzw. temperatura dymienia tluszczu. im wyzsza tym lepiej ...

z pewnoscia oliwa z oliwek zwykla, nie vergin jest lepsza do smazenia niz olej slonecznikowy czy zepakowy ale nie tak dobra jak kokosowy, palmowy czy smalec ...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Malinowa! z nami koniec!

Następny temat

lux rybka

WHEY premium