SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czerwone plamy.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 69424

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Witam.

Mam pewien problem.
Na ciele pokazuj.a mi się czerwone plamy (najbardziej:klatka piersiowa, plecy, bary). Gdy np. przetre skóre, podrapie to zaraz mi w tym miejscu pokazuja sie wlasnie te plamy. Ale równiez podczas wysiłku:silownia, wf. Czym to może być spowodowane? I czy da się coś z tym zrobic?
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 121 Wiek 27 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 78
Czerwone plamy na skórze to mocno drażniący objaw alergii, czesto defekt jakiegoś kosmetyku, choroby wewnetrznej itp

Przyczyny występowania plam na ciele mogą być różne mogą być zarówno niegroźnych dla zdrowia przesuszeń i podrażnień skóry, jak i poważnych dolegliwości zdrowotnych. Aby walczyć z przebarwieniami skóry warto obserwowac miejsce podrażnienia.




Plamy na ciele pojawiają się na skutek plam wybroczynowych, który wystepuja poprzez wylewanie krwi do skóry. Ich cechą charakterystyczną jest zróżnicowane natężenie koloru od bardzo jasnego (różowe plamy na skórze), aż po bardzo ciemny (bordowe plamy na ciele), które jest wynikiem głębokości, na jakiej doszło do wylewu krwi.
Plamy tego typu czesto charakteryzuja sie tym, ze pod wplywem dotyku zmieniaja kolor na jasny.




Czerwone plamy na ciele po wysiłku u niektórych ludzi są normalnym efektem. Opisane zmiany na skórze najprawdopodobniej są wynikiem niespecyficznej reakcji alergicznej organizmu na wysiłek fizyczny. Tego typu zmiany nie są powodem do niepokoju, warto jednak aby skórę obejrzał dermatolog.

Przy pojawieniu się zmian skórnych po drapaniu itp, jest to efekt alergii skórnej lub efektu ubocznego suchej skóry, nie wystarczająco nawilżonej.

Możliwe jest uczulenie spowodowane używaniem nieodpowiednich środków, płynów proszków do prania ubrań lub żeli do kąpieli, które wysuszają skórę.
Najlepiej jest spróbować nawilżyć skórę oliwką, balsamem lub kremem do działa, które odpowiednio natłuści skórę.





Zmieniony przez - godav w dniu 2017-12-05 17:19:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Wygląda to na jakies podrażnienie...

Nie kupiłes ostatnio jakiś nowych kosmetyków do ciała albo nie kupiłeś nowego proszku do prania/płynu do płukania? Wygląda to jak uczulenie na tego typu preperaty...

Ja proponuję (idąc tropem tej alergii) zrezygnować na jakiś czas z perfumowanych kosmetyków, picie wapna i kupienie jakiejś emulsji,którą będziesz mógł załagodzić podrażnienie.

Jeśli to z kolei takie plamy typowo powysiłkowe, to taka Twoja uroda po prsotu

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Ja natomiast proponuję przeanalizować okres powstawania i udać się do lekarza niech oceni dlaczego taki stan się pojawia, jak temu przeciwdziałać.
1

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzieki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 838 Wiek 44 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 37787
taka wrazliwosc na powstawanie zaczerwienień po podrapaniu jakoś się nazywa tylko nie pamietam jak

Dwie najlepsze chwile w życiu ?- początek orgazmu i koniec srania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 460 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10883
swedzi cie to ? ja mialem cos takiego na nodze ale bylem uczolony na zel przeciwbolowy idz do dermatologa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie swedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2058 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 33403
masz wrażliwą skóre, idź do dermatologa, on da ci jakas maść czy coś
1

"These are the people who always know a guy who knew a guy, who took steroids and his head exploded."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 116 Wiek 54 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 725
"taka wrazliwosc na powstawanie zaczerwienień po podrapaniu jakoś się nazywa tylko nie pamietam jak"

Nazywa się to dermografizm i nie jest groźne. Najczęściej wiąże się ze specyficzną czynnością układu współczulnego. Trzeba to zlać.

"Ludzie potykają się nie o góry, ale o kretowiska"
Chwała temu, kto mnie zabije. Śmierć temu, kto mnie obrazi.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
Witam :) zobacz produkty koloidalne ECOWORLD ; ale najpierw trzeba dobrze zdiagnozować problem potem dopiero można coś doradzać.
Pozdrawiam serdecznie
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6
PS napewno nie zaszkodzi mydełko naturalne z nanosrebrem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Guz SUTKA po 2 strzałach SUSTANONU ( ???!!! )

Następny temat

STABILIZATOR KOLANA

WHEY premium