SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czerwona Twarz

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 112343

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Mam problem z czerwona skora na twarzy. Wystarczy najmniejszy wysiłek a robię się cały czerwony na twarzy. Stosowałem przez jakiś czas krem Vichy Normaderm ale po nim było tylko gorzej. Twarz cały czas była zarumieniona. Dodam jeszcze ze mam cerę sucha ale nie udało mi się jeszcze znalesc kremu po którym nie miałbym czerwonej twarzy.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4225 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 23583
Nic nie poradzisz, taka uroda.

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
może ciśnienie wysokie tak coś słyszałem ale nie jestem pewien
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
z tego co piszesz wynika ze masz skorę naczynkowa /rozszerzone naczynka, tzw rumień/. Kremy z serii Normaderm przeznaczone sa zas dla cery tradzikowej i twoja - naczynkowa moga dodatkowo podrazniac
kilka wskazowek w sytuacji posiadania cery naczynkowej:

ZAKAZY:
Unikać mycia twarzy twardą, chlorowaną wodą
Unikać mydeł barwionych, zapachowych, z zawartością alkoholu
Unikać słońca i solarium
W czasie wysiłku fizycznego nie dopuszczać do przegrzania twarzy
Uwaga na leki z kortykosteroidami fluorowanymi, oraz wszystkie rozszerzające naczynka
Unikać sytuacji stresowych
Unikać gorących napojów, pikantnych i gorących potraw, alkoholu,kawy,
Nie stosować peelingów ziarnistych
Nie korzystać z sauny
Nie wychodzić z domu bez uprzedniego zabezpieczenia cery kremem ochronnym (zimą tłustym, latem ochronnym z filtrami)

ZALECENIA:
Stosować łagodne, bezzapachowe kosmetyki (w szczegolnosci dobre sa firmy apteczne jak np Avene (w tym: Avene, Creme pour peaux intolerantes (krem do skóry nadwrażliwej) ok 50 PLN, Avene, Maseczka nawilżająco - kojąca /mozna od raz lub dwa razy na tydz uzywac zamiast kremu/; 55 PLN) oraz preparat firmy Lierac - Apaisance Creme Anti-Rougeurs Speciale Couperose (preparat zmniejszający rumień - niestety drogi - ponad 100PLN). moga byc takze inne kremy z przeznaczeniem dla cery naczynkowej - np. firmy Eris, Lirene, Cera Naczynkowa - krem półtłusty

Stosować kremy z filtrami UVA i UVB(najlepiej blokery słoneczne)
W okresie jesienno-zimowym stosować kremy chroniące przed zimnem i wysuszeniem
W przypadku nerwicy naczyniowej stosować ziołowe środki uspokajające
Stosować właściwą dietę , bogatą w owoce i warzywa
Obserwować jakie potrawy pogłębiają zmiany na skórze
Można stosować peeling enzymatyczny
Dwa razy w roku ( wiosną i jesienią ) poddawać się serii zabiegów wzmacniających naczyńka
Poddawać się zabiegom zamykania naczyń (nie należy czekać aż będą bardzo rozszerzone)
Można zażywać wit. C, Rutinoscorbin, AscoRutiCal , nalewkę z kasztanowca, preparaty z gingko biloba (miłorząb japoński), arniką, korą dębu.
1

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Dziekuje za odpowiedzi.
Sprobuje przetestowac jeden z kremow ktore Polecasz.
Nie napisalem wczesniej ze uzywam masci Oxycort.W sumie przynosi jakies tam efekty ale obawiam sie jej dlugo stosowac.Bez uzywania jej wstyd by bylo z domu wyjsc.
Wkurza mnie jeszcze to ze mam sucha skore.Wystarczy ze kilka razy potre chusteczka twarz a skora zaczyna sie luszczyc.Na twarzy mam jeszcze delikatny tradzik.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
mam nadzieje ze zartujesz. Naprawde. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego jakie skutki moze przyniesc stosowanie Oxycortu. Oxycort A to maść sterydowa (plus antybiotyk)- nadużywana może spowodować chociażby zanik skóry, odbarwienia itp. Co za czlowiek ci to przepisal i na co?? Jesli skora ci mila odstaw ta masc bo zycia ci nie starczy zeby pozniej wyleczyc sie z tego co zafundujesz sobie jej stosowaniem!!!!

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Boze ale mnie wystraszyles.Ja tej masci uzywam juz grubo ponad rok czasu !!!!Zostala mi przepisana na tradzik.w sumie musze przyznac ze pomaga i nie mam po niej czerwonej twarzy ( jedynie przy wysilku i gdy jest mi goraco ) oraz nawilza mi skore w jakims tam stopniu.
Gdy odstawialem Oxycort skora byla caly czas sucha ,napieta i czerwona .Probowalem juz wiele kremow ale zaden sie nie sprawdzil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
chcesz powiedziec że miales rozpoznanie "trądzik różowaty"? czy "tylko" zwykly/młodzieńczy/?
Czy rumien miales juz przed stoswaniem oxycortu, czy zaczelo sie w trakcie jego stosowania?
czego wlasciwie uzywasz /uzywasz jeszcze innych lekow, masci, kremow/?

Trzeba jasno powiedziec że masci, leki oparte na sterydach to najwieksze g**** jakie może byc /o ile sa źle stosowane/. Sterydy bez ubocznych zlych konsekwencji moga byc stosowane przez BARDZO krotko /i wtedy faktycznie mogą pomóc/.
Radze ci odstawic natychmiast ten lek. Uprzedzam jednak że sterydy maja taka wredna wlasciwosc, ze o ile dosc "widocznie" i szybko pomagaja zlikwidowac problemy, na ktore sa stosowane, to po ich odstawieniu moga przyjsc /i czesto sie zdarzaja/ dosc silne nawroty. Na to musisz byc przygotowany. Dlatego radze oddac sie pod opieke dermatologa, ale absolutnie nie tego ktory przepisal ci taka "kuracje" Oxycortem. Powinien cie byl uprzedzic o skutkach dlugotrwalego stosowania tego leku.
Jesli masz trądzik różowaty, to pewnie wiesz ze wyleczyc sie tego nie da /jedynie zaleczyc/, ale rany boskie nie takim kosztem!!!

Skore na razie traktuj jak pooperacyjna /nie dotykac chyba ze umytymi rekami/. Uzywaj tylko kosmetykow dla cery nadwrazliwej i wrażliwej /najlepsze tego typu ma Avene, ale sa troche drogie/. Zadnych antytradzikowych, bo one bardzo podrazniaja cere. W ostatecznosci = jesli masz bardzo napieta i sciagnieta skore to mozesz ja nawet posmarowac wazelina kosmetyczna. Moze ona wprawdzie spowodowac male wyproski, ale przynajmniej na pewno nie podrażni ci twarzy.
Udaj sie jak najszybciej do dermatologa - niech jakis rozsadny cie poprowadzi bo z tego co widze to fachowiec musi obejrzec co zrobiles sobie z twarza.


Zmieniony przez - Termitek w dniu 2004-09-24 23:58:40

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Trądziku różowatego nie miałem rozpoznanego ,był tylko zwykły młodzieńczy tylko ze ja mam 25lat.

Rumień miałem już wcześniej .Pamiętam prawie od zawsze ze jak wychodziłem spod prysznica to skora mi z twarzy schodziła .Nawet dzisiaj biorąc kąpiel nie mogę zamoczyć twarzy .Nawilżałem ja kremem czego efektem była szczypiąca i czerwona skóra.
Wkurza mnie tez to ze wystarczy ze jest trochę chłodniej na dworze a nos robi mi się caly czerwony.

Obecnie nie używam nic innego niz. Oxycort. Twarzy niczym nie przemywam. Trądziku wiele nie mam raz na jakiś czas cos wyskoczy ,najczęściej po goleniu - głownie na brodzie w okolicach ust .Nie wiem co by się działo po odstawieniu Oxycortu ?

Kiedyś testowałem rożne kremy ale na każdy miałem cos w rodzaju uczulenia.
Twarz mi po prostu płonęła. Ostatnim kremem jak już wcześniej pisałem był Vichy Normaderm. Był lepszy od wszystkich innych ale nie nawilżał mi dostatecznie skory (na nosie i czole skora sie łuszczyła)i twarz była cały czas lekko zarumieniona.
W poniedziałek kupie krem Avene - miałbym tylko prośbę Abyś Podał dokładna nazwę kremu. Cena kremu praktycznie nie gra roli - skore ma się jedna poza tym mam już dość wyglądu jak żul pod sklepem z winem w ręku :)

Dermatologa odwiedzę jak najszybciej ale najpierw musze znaleźć naprawdę dobrego. Szkoda zdrowia na kolejne nietrafne diagnozy i leki.

Bardzo Ci dziękuje za tak duże zaangażowanie w pomocy.
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 43 Napisanych postów 8449 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 48421
> Trądziku różowatego nie miałem rozpoznanego ,był tylko zwykły młodzieńczy tylko ze ja mam 25lat.

Nie chce sie wymadrzac, bo nie dane bylo mi zobaczyc twojej twarzy ale przy odrobinie cholernego nieszczescia to co opisujesz jako tradzik, moglo byc faktycznie tradzikiem, ale KOSMETYCZNYM. Przy takiej wrazliwosci cery i reakcji na poszczegolne kremy mozliwa jest takze na skorze reakcja w postaci krostek wlasnie.
Nie musi tak byc - mozesz miec oczywiscie tradzik mlodzienczy, ale tak mi sie skojarzylo po tym co pisales /tradzik mlodzienczy czasami przechodzi w tadzik wieku dojrzalego i dlatego moze tez wystepowac po 18 roku zycia - wiec to tez moze by to/


> Rumień miałem już wcześniej .Pamiętam prawie od zawsze ze jak wychodziłem spod prysznica to skora mi z twarzy schodziła .Nawet dzisiaj biorąc kąpiel nie mogę zamoczyć twarzy .Nawilżałem ja kremem czego efektem była szczypiąca i czerwona skóra.

o tym mowie - probowales nawilzac kremami ktore wywolywaly alergie i krostki, oraz dalsze podraznienia.

> Wkurza mnie tez to ze wystarczy ze jest trochę chłodniej na dworze a nos robi mi się caly czerwony.

musisz wzmacniac naczynka

> Obecnie nie używam nic innego niz. Oxycort.

fatalnie

> Twarzy niczym nie przemywam. Trądziku wiele nie mam raz na jakiś czas cos wyskoczy ,najczęściej po goleniu - głownie na brodzie w okolicach ust.

No do golenia to chyba musisz cegos uzywac - wiec moze to byc po tym. Jesli krostki sa w linii zarostu to moze to byc tez od wrastajacych wloskow albo z podraznienia skory /czesc osob tak ma/

> Nie wiem co by się działo po odstawieniu Oxycortu ?

Mi tez trudno powiedziec bo dlugo tego uzywales, ale lepiej odstawic to teraz niz jak skutki beda oplakane

> Twarz mi po prostu płonęła. Ostatnim kremem jak już wcześniej pisałem był Vichy Normaderm. Był lepszy od wszystkich innych ale nie nawilżał mi dostatecznie skory (na nosie i czole skora sie łuszczyła)i twarz była cały czas lekko zarumieniona.

Nie dziwie sie ze cie wysuszal - przynajmniej jeden z kremow "nawilzajacych" z tej serii ma w skladzie alcohol denat. !!!

> W poniedziałek kupie krem Avene - miałbym tylko prośbę Abyś Podał dokładna nazwę kremu.

podaje nazwy kremow z ich serii dla ultrawrazliwcow - bardzo krotkie sklady, malo konserwantow. Avene rzadko kogo podraznia.

Avene, Creme pour peaux intolerantes (krem do skóry nadwrażliwej) - ok 50 zl za 40 ml /do kupienia w aptece - na codzień/

Avene, Masque Apaisant Hydratant (maseczka kojąco-nawilżająca) ok 55 zl za 50 ml. /to do "uspakajania" skory do stosowania 2x w tyg/

Jak juz uspokoisz troche skórę to możesz powalczyc i sprobowac wzmocnic naczynka. Jednym z lepszych kremow Lierac, Apaisance Creme Anti-Rougeurs Speciale Couperose kosztuje ok 100 zl. Nie kupuj go od razu, bo nie wiesz jeszcze co podraznia ci skore a ten krem jest niestety perfumowany, oraz ma troche wiecej niz poprzednie konserwantow co wzmaga ryzyko podraznien. Jak juz skora dojdzie do ladu i nie bedize sie luszczyc itp to mozesz w aptece zawsze poprosic o probki tego kremu i zobaczyc czy cie nie piecze po nim ani czy nie masz krostek

I dermatolog obowiazkowo

powodzenia

Zmieniony przez - Termitek w dniu 2004-09-25 21:10:04

... .. .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 38
Dzisiaj zakupiłem krem i maseczke.Wydalem całe 110zł :)
Oxycort poszedl juz w odstawke.Dzisiaj pierwszy raz posmarowałem trwarz kremem Avene i zauwazyłem ze twarz o dziwo mnie nie piecze ale sie lekko zaczerwieniła.Prosze napisz w jakich porach uzywac tego kremu.Na załaczonej ulotce pisze zeby stosowac go rano.
Maseczke naloze w weekand.Pisze ze na około 10-15 minut ale czym ja potem usunac ?
Pytałes czego uzywam do golenia : maszynka jednorazowa Gillette (uzywam jednej maszynki kilka razy a po kazdym goleniu przemywam ostrza spirytusem salicylowym )oraz pianka Nivea Shaving.Po goleniu w sumie nic nie uzywam.
Twarz przemywam woda,wycieram recznikim i koniec.Kiedys kupiłem balsam po goleniu Nivea ale jakos nie mogłem sie do niego przekonac - skora była po nim bardziej sciagnieta i wysuszona.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nos

Następny temat

Zbyt szybkie bicie serca

WHEY premium