SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czekoladowe-marchewkowe muffinki by MissInvincible

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 2439

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4940 Napisanych postów 21619 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 93517
Czekoladowe-marchewkowe muffinki by MissInvincible






Składniki:
-3 jajka
-100g płatków owsianych
-200g jabłek(obranych ze skórki cząstek)
-100g marchewki
-30g wheya czekoladowego
-15g wiórków kokosowych
-20g zmielonych migdałów
-20g ciemnego kakao
-50g mleczka kokosowego
-płaska łyżeczka proszkudo pieczenia
-szczypta soli
-cynamon
--ok 30g czekolady 70% w dropsach/kawałkach

Wykonanie:

Jabłka zblendować na mus. Wymieszać z płatkami owsianymi i odstawić aby płatki zmiękły. Marchewkę zetrzeć na tarce. Jajka zmiksować i dodać do płatków owsianych wraz z wiórkami, mleczkiem, migdałami, kakao, wheyem, przyprawami. Dobrze wymieszać, na koniec dodając proszek po pieczenia i startą marchewkę. Wyłożyć do foremek i udekorować czekoladą. Wstawić do nagrzanego do 170 stopni piekarnika i piec ok 25minut.

Wyszło mi 7 muffinek.

Makro dla jednej muffinki to :

196,0 kcal
B:8,5 g
W:18,0 g
T:10,0 g

Malinowy blog kulinarny - od str. 60 keto szama http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cud,miód_i_MALINA_-t1082118.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 27 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1552
Mam jedno pytanko, które w sumie od kiedy tylko obserwuje dział kuchnia mi się nasuwa - czy można opuścić wheya jeśli po prostu go nie mam? Czy to wpłynie znacząco na konsystencję dania? Muffiny wydają się przepyszne, ale boję się, że mogą mi nie wyjść bez dodatku wheya.

Jeśli podobne pytanie już padło to przepraszam za dublowanie, ale wpisywałam kilka kombinacji w wyszukiwarkę i nic podobnego mi nie wyskoczyło. :)



Zmieniony przez - Jud w dniu 2017-05-23 11:26:17

Zmieniony przez - Jud w dniu 2017-05-23 11:27:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5992 Napisanych postów 10052 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214323
Jud
Mam jedno pytanko, które w sumie od kiedy tylko obserwuje dział kuchnia mi się nasuwa - czy można opuścić wheya jeśli po prostu go nie mam? Czy to wpłynie znacząco na konsystencję dania? Muffiny wydają się przepyszne, ale boję się, że mogą mi nie wyjść bez dodatku wheya.

Jeśli podobne pytanie już padło to przepraszam za dublowanie, ale wpisywałam kilka kombinacji w wyszukiwarkę i nic podobnego mi nie wyskoczyło. :)




Zmieniony przez - Jud w dniu 2017-05-23 11:26:17

Zmieniony przez - Jud w dniu 2017-05-23 11:27:19


Nie ma problemu, whey dodaje smaku, słodkosci oraz stanowi jakies tam zastępstwo dla mąki (także też wysusza). Użyj odrobinę więcej słodzidła, kakao (jako że w tym przepisie jest whey czekoladowy) i może łyżkę mąki więcej i powinno być OK.

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kurczakowe wariacje by Cod123

Następny temat

Pulled pork by MissInvincible

WHEY premium