SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cześć Urodzeni Mordercy ;-))

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2670

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam... Jako nowy na forum i lama w powyższym zakresie-nikczemnej postury, małego ducha i bojaźliwej natury- mam do was kilka pytań. Pytania sa byc moze smieszne ale ciekawi mnie to z medycznego i nie tylko punktu widzenia;
1. Czy w jakimkolwiek sporcie walki uderzanej stosuje się podwójne uderzenie otwartymi dłońmi na uszy? Jakie sa konsekwencje zdrowotne? (Pęknięte bębenki na pewno...co więcej?)
2. Czy ciosem na szyję- czy to dłonią czy pięścią możemy uszkodzić krtań ergo trwale okaleczyć?
3. Czy uderzeniem w klatke piersiową- okolice serca- mozemy zatrzymac jego pracę?
Dzieki za odpowiedzi.
3majcie sie )
P. S. Gwoli wyjasnienia- jestem pokojowo usposobionu do bliźnich, nie zabieram dzieciom cukierków ani nie wyrywam muszkom skrzydełek

Credo???... Może tak: "Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej"
Aha )...i "Ostrołęka nie wymieka" ))
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3576 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23555
1. nazywa się to stereo a ja spotkałem się z tym tylko w "akwarium" Suworowa
2. Tak można uszkodzić krtań i niekiedy doprowadzić do śmierci
3. Tak uderzając odpowiednio można zakłócić/zatrzymać pracę serca, niekiedy dzieje się tak przy ataku na tzw. punkty witalne chociaż akurat z tym się nigdy w życiu nie spotkałem

Mój sukces jest absolutny dlatego, że żądam bardzo dużo dla siebie i od siebie.Strach przede mną; popiół za mną.
Szacunek Lojalność Zaufanie
KARA ŚMIERCI DLA ZBRODNIARZY

On też może być sportowcem.
www.dssk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
ad 1

Takie ciosy wykorzystuje np Sakuraba w NHB!

KAIN
Minister spraw wewnętrznych w dziale Liga NHB ,główny garkotłuk działu Odżywianie ,wielki elektronik działu Muzyka, film i książka

"The ground is my ocean, I'm the shark, and most people don't even know how to swim."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
1. "Czy w jakimkolwiek sporcie walki uderzanej stosuje się podwójne uderzenie otwartymi dłońmi na uszy? Jakie sa konsekwencje zdrowotne? (Pęknięte bębenki na pewno...co więcej?) "
Tak - wykonuje sie. Praktycznie walkowane jest to w kazdej sztuce walki gdzie wystepuja ataki otwarta dlonia. Mozna uszkodzic bebenki uszne. Nawet lekkie takie uderzenie spowoduje zachwianie plynow stabilizaycjnych znajdujacych sie tuz za malzowina. Efektem moze byc w zaleznosci od sily uderzenia - zachwianie,utrata rownowagi,upadek,trwale okaleczenie.

2. "Czy ciosem na szyję- czy to dłonią czy pięścią możemy uszkodzić krtań ergo trwale okaleczyć? "

Oczyiwscie - jednak krtan jest w pewnym stopniu elastyczna - potrafi wrocic do poprezdniego ksztaltu.jednak bardzo mocne uderzenie moze ja zgniesc- co wymaga natychmiastowej operacji.

3. "Czy uderzeniem w klatke piersiową- okolice serca- mozemy zatrzymac jego pracę? "

Jak najbardziej.Jest to jednak tylko bardzo ograniczony punkt i mozna go zabudowac (patrz. koks). Zaburzenie rytmu, chwilowe "zadlawienie" przeplywu krwi - Przypadki smierci rownierz wystepuja,jednak niemiernie rzadko - powod - wymaga precyzyjnego i bardzo silnego uderzenia.


Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzięki chłopaki, jak widac znacie się na rzeczy...
Pozdro TEC

Credo???... Może tak: "Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej"
Aha )...i "Ostrołęka nie wymieka" ))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 610 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10639
Wypadki problemów po uderzeniu(pojedyńczym w okolice serca są rzadkie) ale np trenerzy boksu z reguły nie pozwalają tarczować trzymając rękę na klatce w okolicach serca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1346 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 11109
swego czasoo mialem sparring z jakims bylym komandosem i koles przez cala walke celowal gloownie nie w twarz a w okolice serca - na droogi dzien jakos tak nieswojo sie czulem ( itak bylo przez jakies 2-3 dni) - czyli cos w tym jest - zaznaczam ze nie byly to bardzo mocne uderzenia , w trakcie walki wogoole ich nie odczuwalem.

pozdroovka Puff
Moderator dzialu UDERZANE Forum www.sfd.pl

www.dudi.pl
www.dudi.com.pl

Zmieniony przez - Puff w dniu 2002-10-16 02:05:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4447 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
dobre uderzenie w okolicę przedsercową może spowodować arytmię, a nawet (u ludzi z wadami) zatrzymanie krążenia.

SI VIS PACEM, PARA BELLUM...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bruce Lee - poezja i zdjęcia

Następny temat

Co jest skuteczniejsze Kickbox czy Muay Thai

Wiecej