SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czas zacząć, w sumie powrót po przerwie.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2810

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573
Witam, witam.
Lat mam prawie 17, 95'.
Krótkie info, otóż kiedyś zdarzało mi się ćwiczyć i po jednym przyjściu na siłownię nawet udało mi się na pół roku zostać.
Podstawy ćwiczeń opanowane, dlatego chociaż to na plus wyszło, przyrosty malutkie, no bez diety też nie oczekiwałem za wiele.
No, ale teraz czas chyba się zabrać może nie za ciężki trening bo jeszcze rosnę, ale za dobry myślę już tak.
Trening później, łatwiejszy jest.
Narazie z dietą się zaciąłem.
Wg. potreningu.pl mam takie zapotrzebowanie:
Współczynnik BMR 1759.84
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2727.75
Węglowodany 55% 1500.26kcal = 375.07gram
Białko 15%% 409.16kcal = 102.29gram
Tluszcz 30% 818.33kcal = 204.58gram

Oznacza to, że żeby utrzymać pewnie muszę mieć tyle, dlatego jak chcę zbudować masę mięśniową, niech zgadnę-trzeba dodać trochę kalorii, żeby była nadwyżka chociaż minimalna, tak?

Śniadanie takie skleiłem, ale mówię, na reszcie się zaciąłem jakie produkty mam wybierać.



Zmieniony przez - Emenef w dniu 2011-12-13 16:55:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1767 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20210
Normalne FBW, możesz zastosować progresję
1 seria 50% maxa
2 seria 75% maxa
3 seria max

Zakres powtórzeń np 12-10-8. Ja tak ćwiczę i mi pasuje ;)

Zmieniony przez - Nugat w dniu 2011-12-14 20:35:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
tak dodaj 300-400 i wstaw ankietę w regulaminie jest
a co do reszty diety to czytaj a wszystko zrozumiesz i zmieniłbym musli na owsiankę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
czemu sie zacieles ?
uloz cala , nawet jak cos to poprawimy
i tak jak wyededukowales kalorie na plus musisz dac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573
A mógłby ktoś zarzucić jakąś piramidką jakie produkty są najlepsze?
# Z racji tego że nie mogę edytować tamtego postu:
Zdjęcie sylwetki (mile widziane):
Wiek : 16 dajmy, że jeszcze
Waga : 66
Wzrost : 180
Staż treningowy: ogolnie 6 miesiecy
Obwód pasa 70?
Obwód klaty: nie mam pojecia
Obwód uda: j/w
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): pilka nozna, w sumie to tyle
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: ok
Preferowane formy aktywności fizycznej: wszystko ;)
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : bral
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak
Wrażliwość na stymulanty: -
Możliwosci finansowe: duze
Cel/problem/opis: no to jak w temacie, masa co tu duzo mowic, lecz bez przesady, bo troche fatu tu i tam jest.

Zmieniony przez - Emenef w dniu 2011-12-13 17:22:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573

Takie coś ułożyłem, jeden posiłek o 12 w szkole muszę niestety zjeść(prócz poniedziałku) i to jest loteria co tam będzie.
Mało, nawet bardzo mało kalorii wyszło, trochę będzie trzeba dołożyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Na śniadanie: płatki owsiane 100g, do tego jajka + mleko, jak będzie mało tłuszczy dodaj trochę orzechów. Śniadanie, chciałbym widzieć jak jesz ten serek wiejski bez niczego Daj chleb razowy +ser + wędlina z kurczaka. Posiłek 3, dodaj warzyw ryż 100g, 80g ?Wagę masz? Kurczaka daj więcej! 4 posiłek, może być ale tuńczyk raz na tydzień wystarczy, daj sobei zwykła rybę tam np mintaj. Ostatni posiłek twaróg+ np oliwa z oliwe i do tego warzywa na smak i by było co trawić na noc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
peepeek
chciałbym widzieć jak jesz ten serek wiejski bez niczego


a co to za problem ?


peepeek
może być ale tuńczyk raz na tydzień wystarczy, daj sobei zwykła rybę tam np mintaj


czemu tylko raz na tydzien ?
i tunczyk to jakas niezwykla ryba ?


co do diety:
dodaj wiecej bialka

w 1 posilku: dodaj ze 2 jajka
w 2: brak wegli, czemu ?
w 3: brak tluszczy, czemu?
w 4: zmien na w sosie wlasnym
w 5: brakuje tluszczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
No dla mnie by był wcisnąć 150gram serka bez niczego, zagryzająć kolejna porcja, suche to i nie zbyt smaczne, ale kwestia gustu;) Co do tuńczyka dużo ołowiu po prostu, nie mówie, że jak zje 2-3 w tygodniu to już po nim ale tuńczyki długo zyją i także troche syfu w nich jest
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
wiejski nie jest suchy tylko zwykly ser bialy
co do tunczyka jesli nie spozywa nie wiadomo jakich ilosci to nie ma co sie obawiac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 90 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1573

W sumie można coś dodać żeby te 2100 kcal było.
Posiłek w szkole-obiad trochę podbiję.
I wiadomo, rosnę to też sobie nie odmawiam, trochę jakichś orzechów, jak będzie okazja coś zjeść to będę jadł, byle w miarę zdrowo.

Tylko chciałbym dietę zrobić chociaż na dwa warianty...
3 dni(A)
3 dni (B)
Jak będę jadł non-stop to samo, trochę monotonnie.
Śniadanie można w drugim wariancie minimalnie zmodyfikować, resztę zostawić prócz obiadu w domu bo o niego mi najbardziej chodzi i tego tuńczyka też można na coś zamienić, żeby maks 2 razy w tygodniu, bo nawet brat mi mówi że za często nie można właśnie ze względu na ołów.

A trening jaki?
FBW, split? Mam czas to odrazu coś poszukam i ułożę, jak dobrze pójdzie to na dniach będzie karnet, jak nie to od stycznia chociaż chciałbym już...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7330
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening... bez masy

Następny temat

Potrzbuję pomocy

Wiecej