SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czas na trudny wybór dyscypliny Siła vs Kondycja!

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3582

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
Cześć
Zwracam się do was z ogromną prośbą. Jeżeli ktoś ma doświadczenia związane z tematem i mógłby mi coś podpowiedzieć/poradzić to będę wdzięczny.
Zacznę tak... siłownia i treningi siłowe towarzyszą mi od zawsze. Dodatkowo od jakich 4 lat aktywnie boksuję. Powiem tak(dodatkowo), wszystkim którzy zastanawiają się czy da się te rzeczy połączyć. Da się ale jest to trudna zabawa i nie na zawsze. Jak ktoś się jara sportem (amatorsko rzecz jasna) to podoła.

Niestety przyszedł czas żeby przechylić szalę na jedną ze stron. Coraz mniej czasu i młodszy też się nie robię :D
Czy ktoś z was był może w podobnej sytuacji i postawił na jedną z opcji? I jak na tym wyszedł z czasem? Nie wiem co wybrać i na co postawić. Żelastwo targać uwielbiam ale i boks daje mi mega satysfakcję.

Umniejszam fakt pytania się co w życiu bardziej się przyda ;) Ani wielkich ciężarów nie będę przewalać ani bić nikogo nie zamierzam :D

Ma ktoś podobne doświadczenia?
Mój wiek to 34.

Ps. Mówiąc siłownia mam na myśli trening typowo siłowy. Kulturystyka nie w chodzi w grę.
Mówiąc boks mam również na myśli rozwój wytrzymałości i kondycji.
Pozdro


Zmieniony przez - mozaik w dniu 2017-12-30 19:45:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Ciężki mikrocykl siłowy robi się off-season. On-season pałujesz obwody, treningi ACT i inne takie podtrzymując swoje parametry

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Nadal bez problemu możesz robić jedno i drugie.

Jest cykl programów z przygotowania do Debiutów kulturystycznych.
Dawid od ponad 10 lat trenuje sporty walki ale teraz zapragnąl wystartować także w zawodach kulturystycznych-jedno i drugie godzi bez problemu




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Co rozumiesz przez PRZECHYLIĆ SZALĘ NA KTÓRĄŚ Z OPCJI - czyli ile byś treningów boksu/siłki planował robić a ile robisz teraz?

Co rozumiesz przez trening siłowy? Bo 2 akapity wyżej jest, że nie chcesz dużych ciężarów przerzucać. Czyli co, będziesz robił 5-3-1 Wendlera na gargantuicznym ciężarze 100 kg w ciągu i to jest wg Ciebie trening siłowy?;)

Bo jak chcesz się skupić w końcu na jakiejś dyscyplinie to - przynajmniej ja to tak rozumiem - będziesz w niej progresował i się rozwijał. Przez rozwój rozumiem zwiększanie parametrów treningowych, osiągów i rekordów

Bo jak czytam takie wypowiedzi jak Twoje to mam wrażenie że ludzie chcą omleta bez rozbijania jajek. A tak się nie da. Zwiększając objętość treningową danego sportu siłą rzeczy chcesz się w danym sporcie rozwijać, a więc nie stać w miejscu
Jeśli mimo zwiększenia objętości treningowej masz zamiar stać w miejscu - czyli nie rozwijać się - to moim zdaniem możesz śmiało ciągnąć oba sporty tak, jak robiłeś to do tej pory.

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
Siema.
Dzięki za odpowiedzi. Może źle sformułowałem. Pisząc że nie mam zamiaru dużych ciężarów to chodziło o codzienne życie i sytuacje w nim. Jeżeli chodzi o dyscypliny to właśnie chciałbym postawić na jedną. Boks i trenowanie pod to kondycji i dynamiki nie pozwala mi przejść pewnych ciężarów. Natomiast treningi siłowe nie pozwalają uzyskać kompletnej sprawności i dynamiki.
Coś trzeba postawić na pozycję nr 1. Albo boks i siłko stricte pod to. Albo ćwiczenia siłowe i progres ciężaru.


Zmieniony przez - mozaik w dniu 2017-12-30 20:08:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Mozaik-chcesz to robić amatorsko -więc nie rozumiem skad takie dylematy.
Dawid startuje i w zawodach sportów walki i trenuje kulturystykę pod wyjście na scenę-i daje radę.

Więc nie wiem w czym widzisz problem .

Kiedyś też startowałem w kulturystyce,trójboju siłowym a do tego trenowałem boks i lekką atletykę.
Wszędzie startowałem w zawodach .

I było dobrze :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4932 Napisanych postów 15291 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1180542
Kombinujesz jak koń pod górę. Jezeli wydaje Ci się, że nie można tego połączyć to musisz odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie ...






a siłę i dynamikę imho można pogodzić, wystarczy popatrzeć na Pudziana czy dwuboistów czy wreszcie CrossFit'owców (ale tych takich naprawdę)
btw: boks w wadze superciężkiej mało ma wspólnego z dynamiką, siła w czystej postaci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Tu link do tematu z Dawidem -jest tam komplet filmów,kolejne wkrótce.

Plany są duże-będzie też trening Dawida z Borysem Mańkowskim .
Powinno się udać :)
Do 18 lutego też jeszcze kulturystyka w wydaniu ekstremalnym :)

https://www.sfd.pl/Projekt_:_Debiuty_2018_Dawid_Ceranek_przygotowania_do_startu-t1156014.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
HEHE :D Macie sporo racji oczywiści. Jest jednak ta myśl w głowie, że skoro dajesz z siebie w obu dyscyplinach 100% to może stawiając na jedno uzyskasz 200 :D


Masti dzięki za linka ;)


Zmieniony przez - mozaik w dniu 2017-12-30 20:39:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 39 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 497
kabo9
btw: boks w wadze superciężkiej mało ma wspólnego z dynamiką, siła w czystej postaci


Prawda... aczkolwiek Tyson latał w ciężkiej jak motylek :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1013 Napisanych postów 5401 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136804
Jak jedna dyscyplina to może siłka? O ile nie będzie durnego parcia na ciężar ale systematyczna i cierpliwa praca to jeszcze spokojnie jako 50-latek będziesz machał sztangą

Po 30-tce ciężko sensownie z młodszymi rywalizować - zajeżdżają kondycyjnie i siłowo, niestety każdego technika można zdusić siłą. Co z tego że będziesz zapieprzał 4-6 x w tyg jak wyłapiesz KO od młodego gniewnego, który ćwiczy 2x w miesiącu ale ma talent i naturalną lekkość ruchu>

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
Widać ze nie znasz chyba do końca tematu albo operujesz strasznym skrotami myślowymi. Podnoszenie ciężarów to czysta dynamika, trójbój to czysta siła a boks to fajna zabawa dla młodszych.
Uczciwie to za późno na cokolwiek jeśli chcesz osiągnąć dobre wyniki bez wspomagania. Napisz coś konkretnego o sobie. Aktualny staż, wyniki, parametry itp.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Blitzkrieg Rache,czyli rewanż po latach Gwid,Kabo,Kerad

Następny temat

DT Macek 2018

WHEY premium