sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Doping

Dodaj odpowiedź

Cypio + T3 - redu na diecie wegańskiej

Wysłana -
Ma swoje plusy o minusy jak wszystko
Wysłana -
Diploid
Na pewno nie przez mięso, jaja czy nabiał.
Korelacja to nie przyczyna, co nie?

To zapytam inaczej: Skoro roślinki są tak cudowne, to czemu wbijasz hormony zwierzęce, a nie fitosterole? ;)stary, nie chcę się tutaj unosić, ale doczytaj troszkę o tym jak nabiał wpływa na raka czy tarczycę, bo widzę, że albo jesteś ofiarą propagandy lobby, albo naprawdę szczelnie zamknąłeś swoją świadomość na wiedzę, która nie idzie w parze z Twoimi przekonaniami.

Ja nie chcę tutaj nikogo do niczego namawiać, podam suche fakty: Najbardziej bałem się, że przechodząc na weganizm cała moja forma pójdzie się j***ć :). Kumple z siłowni też się nabijali, że nic ze mnie nie zostanie. Po paru miesiącach (bo od paru miesięcy dopiero jestem 100% weganem), okazało się, że ani siła nie zleciała ani masa :). Co więcej - progres na siłę się wcale nie zmienił. Nawet powiedziałbym, że regeneracja jest na lepszym poziomie niż wcześniej. Może to placebo, ale tak czuję.

Dla wszystkich jedzących mięso - okej, jedzcie, nikt wam tego nie wytyka, dlatego proszę, nie wytykajcie chłopakowi, że on je co innego. Ma do tego prawo i pełne podstawy.

A tutaj przykładowy zrzut diety :). Sorry że tak późno, ale tak się złożyło, że nie miałem ani chwili w poprzednie dni.
Dla opcji bezglutenowej: ziemniaki, kasza jaglana, płatki jaglane, kasza gryczana, płatki gryczane.
Dla ludzi dobrze tolerujących strączki to nie ma problemu z zapewnieniem odpowiedniego poziomu białka. Dla tych co gorzej je znoszą, no to zostaje najlżej strawna - soczewica, a z reszty to pestki dyni, nasiona konopii, mąka konopna, białko z grochu/ryżu/konopii.
Siemie lniane występuje tak często, bo używam go jako zamennik jajka (do pasztetu - konieczność).
Innymi wariantami potraw są np: naleśniki na słodko z mąki konopnej i mleka ryżowego z truskawkami, kotlety z cieciorki. Naprawdę przykładów jest mnóstwo!
Dodatkowo staram się też do każdego posiłku dokładać warzywa: buraki, marchew, seler, pietruszka, szczypiorek. Ogólnie wszystko co sezonowe :)

Pozdrawiam serdecznie :)


Wysłana -
Jesteś ofiarą propagandy wege.
Wysłana -
Diploid
Jesteś ofiarą propagandy wege.


ok, w takim razie jestem ofiarą propagandy wege. dobrze mi z tym :)

P.S. W dzień nietreningowy zamiast posiłku potreningowego (jaglanka z daktylami i białkiem), wrzucam kolejną porcję pasztetu z soczewicy/cieciorki, ewentualnie jakieś kotlety ze strączków z ziemniakami czy coś w ten deseń. Dzisiaj wlecą naleśniki z mąki konopnej z truskawkami na 100% :)
P.S.2 Innymi źródłami tłuszczu jest też awokado lub nasiona chia lub olej kokosowy. Mak stosuję jako źródło wapnia.
P.S.3 Jeżeli ktoś by chciał takiej diety spróbować i się boi o próg leucynowy, polecam do posiłku robić sobię oranżadkę w postaci BCAA 8:1:1 :)


Zmieniony przez - signal_draft w dniu 2017-06-23 12:20:59
Wysłana -
Po jakiego stosujesz SAA ?Przeciez na tej diecie nie jesteś w stanie wykorzystać ich działania ? Przecież możesz sobie naturalnie trenować zgodnie z natura i założeniem vege
Wysłana -
Tak myslalem. Nic nie zrobisz na tej diecie, zmien sport
Wysłana -
Niestety dieta bez białka praktycznie, nie ma jak budować mięśni. Możesz co najwyżej wypracować atletyczna sylwetkę z mała masa mięśniowa. Nie masz w diecie białka bo to białko co masz nie przedstawia żadnej wartości.
Wysłana -
Damian Parol by się wk***ił.

Ludzie nie rozumieją działania układów biologicznych.
W roślinkach wcale nie chodzi o to, że nie mają kompletu aminokwasów, nawet trawa ma.
Chodzi o ich proporcje (aminokwas limitujący) i biodostępność.
Jak już ruszy produkcja białek w organizmie, np. mięśniowych, to nie można jej zwolnić czy zatrzymać, tylko linia pracuje w tempie reakcji chemicznych dla temperatury 37 stopni.
I teraz, jeśli jakiś aminokwas się skończy a jest potrzebny, to co może zrobić organizm?
Ano ma dwa wyjścia; wygasić produkcję białka, albo zastąpić brakujący aminokwas innym, już nie wg zapisu w matrycy DNA, ale wg dostępności w wątrobie czy innym miejscu.
Jakie to ma implikacje?
Cóż, albo regeneracja jest zwolniona, albo białka nie takie jak trzeba, dlatego mięśnie i stawy roślinożerców są słabe, bo mają "błędy" w postaci wtrętów innych niż normalnie aminokwasów.
Nagromadzenie takich błędów daje objawy zagłodzenia, starzenia czy nowotworu.
Ale to nie wszystko.
Nie dość, że organizm wege ma kłopoty na produkcji, to jeszcze ma kłopoty z dostawami.
Komórka zwierzęca ma tylko błonę otaczającą zawartość, a komórka roślinna jeszcze ścianę z celulozy, która opiera się wszystkim enzymom ssaczym.
Jakby tego było mało, rośliny odkąd istnieją bronią się przed roślinożercami, taka wojna ewolucyjna.
Dlatego swoje białka wyposażają w tzw. substancje antyodżywcze, które w najlepszym razie spowalniają obrót białkiem, a w najgorszym go całkowicie blokują.
No lipa po całości.
Powiem wam po taniości, że weganie mają takie problemy z uzyskaniem energii, że nawet mocz mają zasadowy (choć dla ochrony pęcherza i cewki powinien być kwaśny).
Odczyn kwaśny to nic innego, jak nagromadzenie jonów wodorowych H+, ale to cenne źródło energii, więc taki głodny organizm nie może ich tracić, więc zużywa nawet te, które powinny kwasić mocz w obronie przed bakterią i grzybem.
A wspaniali dietetycy twierdzą, że to dobrze, że zasadowy, znaczy organizm nie zakwaszony...
To samo z witaminą D czy B12 u wege, związków pierścieniowych czy cholesterolu jest w ciele weganina pod dostatkiem, kobalt też znajduje się w jelicie, ale brak energii do syntez powoduje niedobory.
To się nazywa głód utajony, taki niesygnalizowany przez organizm wzrostem apetytu i wzmożeniem zachowań poszukiwawczych.

Niestety dietetyka ludzka leży i kwiczy, obecnie najlepszymi podręcznikami do dietetyki są książki o żywieniu zwierząt hodowlanych.
Tam nie można sobie pozwolić na błędy, bo to odbija się na produkcyjności, czyli klepie po kieszeni.
Nas interesują zwierzęta monogastryczne wszystkożerne, czyli głównie świnki, a dla kobiet na ładny włos, jeszcze np. lisy futerkowe.
Zmieniony przez - Diploid w dniu 2017-06-24 07:46:17

Zmieniony przez - Diploid w dniu 2017-06-24 07:48:08

Zmieniony przez - Diploid w dniu 2017-06-24 07:52:49
Wysłana -
Ciekawy materiał. Polecam obejrzeć.


Strona 8 z 8
Dodaj odpowiedź