SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykl Redukcyjny

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4265

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
1. Dieta


Założenia diety:

- Zbilansowana z bilansem kcal ujemnym(-300)
- W Dni treningowe węgle na śniadanie i w okolicach treningu, w DNT 2 pierwsze posiłki z węglami.
- 5-6 posiłków
- Muszę mieć: 172g białka, 86g Tłuszczu i 179 węgli zaś kcal 2176,8

Przykładowa dieta w dzień treningowy:

1. Poniedziałek - Śniadanie 7.20
0.5l Mleka 1.5% + 65g płatków owsianych
50g orzechów Włoskich

32B/45T/67W/ 800kcal

2. Posiłek w szkole ~11 Jednocześnie przed Aerobami

- Jajka 180g
- Pestki dyni 50g
- Sałata

30B/32T/8W 439kcal

3. Obiad 15.00 - przed treningowy

Mięso z Indyka 120g
Kasza Jęczmienna 100g
Pomidorek

32B/3T/72W 283kcal

4. Po treningu bezpośrednio

Banan + porcja odżywki białkowej Hi Tec Protein 80

25/3/24 220kcal

5. ok. 30-40min po treningu

Tuńczyk w wodzie 100g + Kasza jęczmienna 50g

25B/2T/35W 263kcal

6. Przed snem

- Jogurt naturalny 250ml(im mniej % tłuszczu tym lepiej, ale w dzienniku był tylko 2%)
- Ser twarogowy chudy 100g
31/6/19 249kcal



Razem: 171g białka(99%- 2.0g na kg)
86g tłuszczy 104% - 1.0g/kg)
179g węgli (106% - 2.2g/kg)
Kalorie: 2177(104%) Wszystko na zielono w dzienniku posiłków.

W dzień nie treningowy podobnie, ale węgle rano 2 pierwsze posiłki.

Napoje herbata zielona/czerwona/biala i woda. W czasie treninigu woda z miodem.

Trening:


Trening siłowy

1. Trening FBW redukcyjny

Pon - 15 powtórzeń.
Środa - 10 powtórzeń.
Piątek - 5 powtórzeń.

Tydzień 1 i 3
Pon: A
Śr: B
Pt: A
Tydzień 2 i 4
Pon: B
Śr: A
Pt: B


Zakładam ,że max 9 seri w tygodniu na duże partie mięśni i 6 na małe. Partie w kolejności współpracującej (klatka piersiowa- barki- tricepsy- plecy -nogi- bicepsy ).

A
1. Wyciskanie sztangi skos 3 serie
2. Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia do brody 2 serie
3. Prostowanie ramion na wyciągu 2 serie
4. Wiosłowanie hantlą 3 serie
5. Unoszenie tułowia z opadu 3 serie
6. Przysiady ze sztanga 3 serie
7. Uginanie ramion z hantlami 2 serie
8. Spięcia siedząc 3 serie (max - odstępstwo od 15/10/5)
9. Brzuch A - Spięcia brzucha 3xMax

B
1. Wyciskanie na płaskiej hantli 3 serie
2. Wyciskanie sztangi z klatki 2 serie
3. Wyciskanie francuskie leżąc 2 serie
4. Ściąganie linki do karku 3 serie
5. Wyciskanie na suwnicy(uda) 3 serie
6. Martwy ciąg 3 serie
7. Uginanie z gryfem łamanym 2 serie
8. Wspięcia stojąc 3x max
9. Brzuch B - Boki hantlami 3x

Aeroby 2-3 razy w tygodniu w dni nie treningowe.

3. Suplementacja

Generalnie do diety w razie niedoborów dokładam białko. Na codzień omega 3, chelatonowy magnez i ginko biloba. Ostatnio probiotyki. Od jutra Tauryna.

4. Wcześniej można powiedzieć ,że ćwiczę od 1.5roku, ale to czas zmarnowany na siłce. Stosowanie siłownianej mądrości 1 czyli "weź se carbo i krete zrobisz mięśnie i tłuszcz spadnie sam" wyszło tak ,że siła i masa poszła z efektem ubocznym 5cm w pasie. Teraz mam powrót na siłownię i mimo redukcji organizm odbudowuje siłę po długiej przerwie. NIby ćwiczyłem, ale praktycznie na głodnego bo druga siłowniana mądrość "nic nie jedz w końcu spadnie" spowodowała ,że od kwietnia się tak męczyłem.


-------------------------------------------------------------------

Aby cykl był w miarę ekonomiczny chciałem zacząć od Yohimbiny HCL + Koffeine. W połowie dorzucić TSE a na finish Venoma. Do aerobów BCAA. Mono na codzień 5g w nie treningowe i 10 w treningowe. Tauryna do tego.

Co sądzicie o tym ? Zastanawiam się w ogóle czy redukować czy może spróbować robić masę i redukować tłuszcz.

obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył):






Wiek: 18

Waga: 86/87 %bf 22

Wzrost: 183

Cel cyklu: sucha masa ?

stosowane już wcześniej suplementy : TSE, 30% Venoma, Kreatyna

Uprawiane inne sporty: Bieganie

stosowane wcześniej spalacze : Venom, TSE

suplement stosowane przez ostatnie 60 dni: nic

ilość dni wolnych od kreatyny: 200+

przewidziane finanse na cykl: ciężko powiedzieć, im mniej tym lepiej będzie więcej na masówkę

uwagi i sugestie: ---


Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-15 23:25:21

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-15 23:26:49
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Bullmastif, a co myślisz o produktach typu EPH Hardcore, ALRI - Venom Lean Dreams, T-X, Special Tactics , Yohimbine czy THYROTHERM Next Generation !? Ogólnie o spalaczach z USA?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
od początku

1) wyglądasz fatalnie jak na 18lat, jaki jest powód, słodycze, obżarstwo?

2)zestaw spalaczy który wymieniłeś będzie zapewne super skuteczny
ale nie jest obojętny ani bezpieczny dla zdrowia.
Masz tę świadomośc?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Dzięki Bullmastif za odpisanie. Tak wiem ,że wyglądam fatalnie. prawdę mówiąc było gorzej. Desperackie próby odchudzania w postaci głodowania przyniosły jakiś efekt, ale więcej negatywnych w postaci utraty mięśni. Moje ambicje na pewno nie kończą się na redukcji.

Ciężko powiedzieć co było powodem. Geny, nieodpowiedzialność moja i rodziców też. Miałem anemię hemolityczną i mamusia zawsze mnie karmiła dużo i często ... Przed styczniem obżarstwo było też codziennością, brak śniadania(przyzwyczajenie się do śniadania było ciężkie) i kolacja składająca się z 8-9 kromek chleba z czymś... Patrzę jednak na pewne dobre aspekty tego. Gdybym był chudy nie zacząłbym ćwiczyć. Gdybym nie był taki gruby bym pewnie tak dużo nie czytał o diecie a tak przynajmniej mam o tym jakieś pojęcie. W czasie "głodówki" nauczyłem się jeść na śniadanie płatki, na kolacje nic zaś na obiad nie jeść ziemniaków

Zdaje sobie ,że Yohimbina może się niekorzystnie odbić na moim zdrowiu. Dołożę wszelkich starań aby tak nie było. Witaminy, Omega -3 , Chela MG... dużo owocow i będzie dobrze.

Co z kreatyną, brać ?:)

Generalnie od 2tygodni jestem na diecie zbilansowanej, można powiedzieć ,że rozpisanej przynajmniej przyzwoicie. Mój organizm wraca na pełne obroty z tej poprzedniej głodówki. Od ponad miesiąca jem "zdrowo" czyli w miarę normalnie i efekt jest prosty - chęć do treinnigu jak nigdy. Wraca mi siła więc może kreatyna by mogła pomóc zrobić trochę masy. Czytałem ,że po przerwie(a tak traktuję ćwiczenie na siłowni i głodowanie) można zbudować mase i gubić fat..

Tak się zastanawiam czy Yohimbine HCL można nadal dostać w aptece? W postach Qzara doczytałem się ,że tak było. Jaka jest jej cena może ktoś wie ?

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-16 13:51:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1193
Jak zaczynalem cwiczyc wygladalem bardzo podobnie.cwiczylem nawe podobnym reningiem ale na twoim miejscu aeroby wprowadzilbym zaraz po treningu tak przez 20min a w dni nietreningowe robil bieganie inerwalowo (hit) na max swoich mozliwosci. u mnie razem z dieta pomoglo chociaz i takjescze sporo do zrobienia:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moja rada jest taka

maxymalnie ograniczaj ww proste
jedz duzo miesa, chudego sera, ryby, jaja i multum warzyw ( zwłaszcza surowe)

kompletnie wywal slodycze, pieczywo cukiernicze i soki

kretke mozesz brac cyklicznie i w małych dawkach stale
w redukcji fatu nie przeszkodzi ani tez nie pomoze

wracając do spalaczy

wymien mi jakie brałeś w cyklu i jakie próbowałes, wrazenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Generalnie WW ogólnie staram się ograniczać, ale tak aby nie poleciało za dużo mięcha. Największy problem mam z warzywami i owocami, ale jakoś będę starał się sobie z tym poradzić. Z rana owsianka zawsze, po treningu banan do obiadu kalafior/brokuł. To póki co standard. 4-5dni w tygodniu też dodaje cytrusa do tuny. Słodycze i takie rzeczy oczywiście są wywalone. Pieczywo tylko razowe co 2dni w szkole z szulstada. W 100g ma 16g węgli dobrych więc myślę ,że to porcja która może być.


Spalacze. TSE, hm wrażenia pozytywne parę kg poszło na nim ,ale to było od razu jak zacząłem na siłkę chodzić. Venoma brałem też ok 1/3 opakowania. Strasznie naładowany energią , pociłem się mocno. Brałem go w czasie głodówki o dziwo nie zemdlałem ani razu chociaż pare razy na treningu jak poszedłem bez posiłku było nieciekawie. Generalnie potem jak brałem drugą część Venoma i jadłem to było spoko. Pocenie, więcej energii na pewno, mobilizacja też mi skoczyła(np. po nogach na siłce miałem ochotę pobiegać i to zrobiłem). Po 2-3dniach bez aerobów miałem problem ze snem jeżeli brałem 2tabletki. Chciałbym Venoma brać rano i TSE po południu 1-2 kapsy. Takie połączenie jest możliwe i dobre czy może lepiej nie łączyć?

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-16 15:12:39

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-16 15:13:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?s=3&d=e&p1=2&letter=&lek=2331


Taka Yohimbina może być ? Czy w aptece powinienem dostać jakąś w płynie ? Czy może Yohimbina HCL? Jak to dawkować?

Może alternatywą dla yohimbiny może być Dyma burn + TSE + 60kapsów Venoma + Kaffeina ?:)

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-16 22:32:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 220 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6318
IMO za dużo tych spalaczy i za mocne bo zatłuszczony tragicznie nie jesteś...dieta+trening+TSE, Dyma Burn i będzie Ok!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zacznij od tego Venoma
jestem przekonany, ze 2caps dziennie
dadza dobry wynik

nawet jestem pewien
opakowanie wystarczy na 45 dni

poszukaj wersji 400mg

po 40 dniach pomyslimy co dalej
spoko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 82 Napisanych postów 1910 Wiek 4 lata Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 29229
Dzięki panowie za rady.

Aktualnie doszlifowałem dietę w praktyce( w teorii mam w małym palcu ) i jutro wprowadzam Aeroby i HIIT. Myślę ,że przed wprowadzeniem Venoma poobserwuję jak mój organizm zareaguje na sport (przez ostatnie 2 tygodnie jak wprowadzałem dietę musiałem z tego elementu zrezygnować).

Aktualnie chcę robić to tak:

W Dzień gdy mam trening siłowy wrzucam po treningu 30min steperka(wywalam z FBW łydki) albo skakanke w piątek. Przed FBW biorę 4 MC kreatyny + tauryne. Po treningu 4 MC Kreatyny + 4 MC BCAA + Białko i zaczynam trening aerobowy. W czasie treningu siłowego piję wodę z cytryną i miodem.

Przed HIITEm normalny posiłek z pełnowartościowym białkiem i węglami(ale mniej niż przed siłowym) zaś po HIIT tuńczyk czyli samo białko.

Jak wam to się widzi ?

Zmieniony przez - konar128 w dniu 2008-10-19 16:38:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 244
wrzucaj fotkę co miesiąc, może chęć pochwalenia się postępami będzie dodatkowo Cię mobilizować i pomoże bardziej doświadczonym ode mnie dać Ci parę aktualnych wskazówek. Pozdrawiam i życzę powodzenia w redukcji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

GLUTAMINA

Następny temat

cykl z suplementów

WHEY premium