SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykl Masowy 2017 na Insie i GH ( OPRACOWANIE teoretyczne )

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8000

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
Witam, w końcu nadszedł czas by przestać się szczypać w tańcu i zacząć normalnie podchodzić do tematu. Najpierw chwila wstępu o mnie i wszystko co napisze to moje prywatne zdanie na temat SAA chciałbym się z wami podzielić wiedzą którą do tej pory zdobyłem. A więc tak biorę już jakiś przeważnie były to cykle MASA\REDUKCJA trwające po pół roku później odblok chwila przerwy i tak przez ładnych parę lat sam nie wiem kiedy zacząłem początki jakoś w liceum kilkanaście lat temu. Co mogę powiedzieć to była jedna wielka głupota brać SAA robić formę a później odblokami ją sobie niszczyć i mieszać w hormonach. Na nastepnym cyklu przez jakiś czas wracałem do tego co zniszczył odblok i w sumie mało co mięsa dokładałem bo już trza było kończyć. Formę moją możecie zobaczyć w profilu, nie ukrywam się i nie wstydze tego żę biore SAA cała moja rodzina, żona i znajomi wiedzą i to akceptują bez tego by się nie dało. Teraz z perspektywy czasu wiem ze korzystniej, bezpieczniej trzeba było ciąglę być ON nie mieszać sobie tak w hormonach tylko robić mostki. SAA to bilet w jedną strone nikogo też nie namawiałem nigdy do brania. Co roku robione badania USG brzucha, tarczycy, prostaty i wszystkie możliwe badania krwi zawsze wychodziły ok.
W koncu nadszedł czas w którym zrozumiałem że nie ma sensu już schodzić. Wybrałem się ostatnio do endokrynologa bo stwierdziłem że skoro mam bić do konca życia to chociaż chce być pewien co biore, przedstawiłem mu sytuacje pokazałem badania jak byłem zablokowany trochę ubarwiłem ze już jajka nie domagają ze nie moge się już odblokować i jedyne wyjście to HTZ na omce do konca życia udało mi się go przekonać wypisał zaświadczenie do internisty a ten co 3miesiace wypisuje mi 6 paczek OMKI i 6 paczek Pregnylu (nawet nie wiecie jak tani jest na refundacje nie gada się o cenach ale uwierzcie kosztuje dosłownie pare złotych) i tak oto przeszedłem sobie na czysty apteczny temat. W piątek mam zamiar iść do diabetyka i używając swojej perswazji zrobić z siebie cukrzyka insulinozależnego plan w głowie już ułożony od tygodnia intensywnie czytałem książki czytałem fora zgłębiałem temat i wiem dokładnie wszystko o insulinach cukrzycach wyliczeniach do posiłku korektach badaniach wiem wszystko co powinien wiedzieć prawdziwy cukrzyk by dostał swoją dawkę insuliny. :)

No to przejdzmy do cyklu. Trzeba zacząć od diety. Jak wszyscy wiedzą dieta to podstawa i klucz do wszystkiego. Ja swoją dopracowywałem od kilku lat.przeszedłem przez wszystkie od ketozy po skrajną ketoze VLCD, CBL, rotacje i inne. Wnioski najlepsza jest zbilansowana jest najprostrza, najsmaczniejsza różnorodna mało rygorystyczna i w ogóle najlepsza. Białka 2-3g choc 3g to nawet za dużo nie ma sensu ładować w siebie więcej bo nawet na grubych cyklach nic to nie daje. Tłuszcze 1-1,5g i uwaga wcześniej stosowałem główne źródła wielonienasycone ale jak od roku przeszedłem na głownie nasycone (smalec , kokosowy, masło) widze znaczącą poprawę w każdym aspekcie profil lipidowy idealny, forma lepsza, samopoczucie lepsze. Choc nie ukrywam staram się jeść wszystkie możliwe rodzaje tłuszczy poza TRANS. Co do węgli regulujemy według zapotrzebowania. Preferuje sniadania białkowo-tłuszczowe i znaczną ilość węgli na noc. Kiedys jadłem odwrotnie i byłem niewyspany a po śniadaniu z węglami po godzinie czułem mega głód po białkowo-tłuszczowym nic takiego nie ma. Z racji że insa będzie leciała też z rana w sniadaniach też będą węgle.



No i teraz troche o insulinie i GH. GH 5iu rano po przebudzeniu w dni treningowe. Z racji że chinczyk niby sprawdzony po konsultacji z wieloma osobami myśle że tyle właśnie trzeba przyjąć by to miało jakiś sens. Trening 5 razy w tygodniu.

No i przejdzmy do tej insy w świecie kulturystyki wykorzystuje sie dwa ślimy:

krótkie analogi takie jak: NovoRapid, Apidra, Humalog gdzie zaczynają działać po 15min sczyt maja 1-2h i po 4h ich juz nie ma w organiźmie
oraz
krótkie ludzkie takie jak: Actrapid penfill,Polhumin R, Humulin R, Gensulin R, Insuman Rapid działają po 30min sczyt 2-4h i po 8h już ich nie ma.
No i teraz odwieczne pytanie kiedy ile i jak się do tego zabrać. Ponieważ nie ma na necie sprecyzowanych schematów można powiedzieć że kazdy wali jak chce wiekszość przyjmuje 1j insy do 10g węgli zacząłem intensywnie doszkalać się w tym temacie. Przeczytałem pare książęk, przeprowadziłem wywiady z cukrzykami na insie jak oni stosuja cukrzykami kulturystami bo też tacy są przewertowałem wieksze fora oraz konsultowałem się z kulturystami od dawna bawiący się w te środki. Doszedłem do wniosku że wiekszość amatorów insy nie ma zielonego pojęcia jak i ile sie jej bierze zazwyczaj większość bierze duzo za duzo albo skupia się na samych cukrach prostych co chwile i wyparowuja a później płacze bo czesta hipka to samo dotyczy tłuszczy by omijać je w czasie brania insy co totalną bzdurą to nie tluszcze tuczą a nadmiar cukru. Zdrowe cukry są niezbędne by ustabilizować działanie insy. Najwiecej dały mi rozmowy z cukrzykami co od wielu lat biorą inse. Panowie nie bierze sie węgli do insy powiem więcej nie bierze się insy do węgli tak robiło się 20lat temu lecząc cukrzyce. Odpowiednią ilość insuliny bierzemy do całego posiłku nie samych węgli.
Liczenie tego jak ktoś choc troche czai matematyke jest banalne.
W środowisku cukrzyków istnieje takie pojęcie jak wymiennik weglowodanowy inaczej WW oraz wymiennik białkowo-tłuszczowy WBT.
Jeden wymiennik węglowodanowy (1 WW) to taka ilość produktu wyrażona w gramach, która zawiera 10 g węglowodanów przyswajalnych przez organizm (co odpowiada 10 g czystego cukru).
1 WBT to każde 100 kcal z białkowo-tłuszczowej części produktu. Jeśli więc chcemy zjeść np. 100 gramów sera Camembert. A w tym serze jest 350 kcal, to ile mamy wymienników białkowo-tłuszczowych? 350 : 100 = 3,5 WBT
ogólnie można przyjąć by obniżyć cukier 1WW lub 1WBT węglowodanów trzeba przyjąć 1j insy czyli
1WW=1j i 1WBT=1j oczywiscie to równanie jest uśrednione bo każdy jest inny i 1WW= od 0,5j nawet do 2j ale to już powie tylko glukometr reasumując starzy cukrzycy oraz kulturysci skupiali sie by na 10g węgli przyjąć 1j insy świat poszedł do przodu i trzeba również uwzgledniać białko i tłuszcze w posiłku. Tak samo wiekszość skupia sie by zaraz po wbiciu insy odrazu wypić jakies cukry proste ale czy myslicie że to takie prawidłowe czy robią tak cukrzycy? No nie cukrzyk oblicza sobie wymienniki przyjmuje inse i spokojnie sobie zjada pełnowartościowy posiłek. Istnieje też takie cos jak długość uwalniania cukru do krwi i trawienie posiłku. Jeśli wypijemy czyste wegle szybko skoczy nam cukier a organizm do 2h wyrówna ich poziom właśnie 2h! istnieje też takie coś jak długość trwania insy cukrzyk oblicza sobie jak długo zjedzony posiłek bedzie mu podnosił cukier .Polega to na tym ze do ilości wymienników białkowo-tłuszczowych dodaję liczbę 2 i wychodzi mi ilość godzin trwania cukru we krwi. Jeśli jem 1 WBT, 1+2 czyli 3 godziny. Jeśli jem 2 WBT - 4 h. Tak więc nie ma sensu ładować cukrów prostych a przynajmniej ograniczyć ich ilość.
obliczmy ile ja potrzebuje insy do mojego shake i posiłku potreningowego.
ponieważ shake wypije po 15min od podania insy a posiłek jak wróce do domu po kolejnych 15-20min (większość je posiłek po shake po 1h co jest błedem za długo od podania tak szybkiej insy bo nie zdązy sie strawić a insa przestanie działać takie jest moje zdanie i znajomych cukrzyków) łączymy ilość insy do ich obu poprostu łączymy te posiłki i tak mamy 52+78=130węgli i 500kcl z białek-tłuszczy czyli 13WW+5WBT=18j i tak widzicie musze przy takim makro przyjąć 18j insy co na start hmmm wydaje sie za duzo bo się boje bede musial troche zejść z ilośćia posiłka potreningowego albo zrezygnować z shake no i ze wzoru przy 500kcl z białek tłuszczu 5+2 spokojnie starczy nam cukru do konca trwania insy i nie ma mowy o jakiejś hipce. Zobaczmy ile insy musze walnąć do śniadania 90wegli to 9WW + 414kcl tj 4WBT czyli 13j insy no i jest jeszcze jeden ważny punkt w godzinnach porannych zapotrzebowanie na inse wzrasta o 50% czyli 13j x 1,5 = 20j oczywiście to są dawki o wiele za duże dla mnie na start będe musiał coś pozmieniać :D Rano będe leciał dłuższą Humulin R a po treningu analog novorapid.

cykl:
1- insa do śniadania ludzka i po siłce analog w dni treningowe
1- HGH 5iu rano po przebudzeniu w dni treningowe
1- t3 40mcg (rano pod język) 2tab novo100

1-7 meta 40mg ed
1-7 Omka 250mg e3d 600mg week


8-10 Ketoza delikatny plus (przerwa od insy)
8-10 Omka 250mg e4d 450mg week
8-10 Clen

11-14 NPP 100mg e2d 450mg week
15-18 NPP 150mg e2d 525mg week
11-18 omka 250mg e2d 875mg week


19-21 Ketoza delikatny plus (przerwa od insy)
19-21 Omka 250mg e3d 600mg week
19-21 Clen

21-28 meta 40mg ed
20-28 omka 500mg e5d 875mg
20-28 coś tu jeszcze wcisne

jeszcze się zastanawiam jak tu metforminke wcisnąć :P oczywiscie suplementacja witc 4g, siarka4g, omega3, b6, complex wit i B, magnez, Q10, jakies ashwagandy i inne wynalazki o których zapomniałem. To jest omówienie czysto teoretyczne odnośnie brania insy na sobie bede testował niebawem jak kasy troche jeszcze uzbieram, No i bez glukanometru napweno się nie obejdzie. Chetnie wysłucham krytyki ciągle się jeszcze ucze.

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
nie no spoko przeglądnę sobie przecież napisałem że ja amator który się ciągle uczy i napewno wszelkie rady nie sa bagatelizowane. Wątek trochę zszedł z tematu a niepotrzebnie. Zawsze można napisać tak czy tak lub wogóle sie nie odzywać a nie odrazu pojazd i odzywki typu "TYP" i inne buractwa po co to. Ja chciałem uzyskać troche info tylko tyle.


Zmieniony przez - jopekmp w dniu 2017-06-16 18:59:18

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93296 Napisanych postów 362804 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664175
brakuje ankiety jeszcze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
e-lite Moderator
Ekspert
Szacuny 3608 Napisanych postów 36527 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 260866
Druga sprawa , kto to przeczyta %)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 655 Napisanych postów 11875 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 88271
No wlasnie odpuscilem w polowie, chopie pisz konkretnie, fajnie ze sie rozpisales ale mnie oczy bolaly w polowie a widzialem temat gh+insa to wszedlem bo uwazam ze mogl bym ci odpowiedziec, napisz konkrety co chcesz wiedziec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
ale ja nie chce nic wiedzieć chcialem troche podzielić się wiedzą odnośnie brania insy bo tematów mało a każdy z dupy tą inse bierze rozpisałem poprostu ile dokładnie trzeba wziąć insy do posiłku jak to liczą cukrzycy. A nie jak wiekszość "kulturystów" weż 10j insy i 100g wegli bedzie git. A później daja rozpiske ze po silce 100g Carbo 60g Białka a po godzinie posiłek gdzie znowu 100g węgli raz ze insy dwa razy za mało do takiej ilośći żarcia bo już samych węgli wychodzi im 200g a gdzie jeszcze potrzebna insa do białka i tłuszczu a dwa ze Humalog czy novorapid po 1,5h-2h przestaja działać a zarcie nawet się nie strawi.
Ale chetnie wysłucham jakie wasze są schematy brania insy i ile żarcia do niej.


Zmieniony przez - jopekmp w dniu 2017-06-15 09:13:29

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 170 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36235
Masz jakieś sprawdzone źródła które mówią że tłuszcz przy slinie może spokojnie lecieć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6701 Napisanych postów 16650 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 102340
e-lite
Druga sprawa , kto to przeczyta %)

Tak samo

Aktualny BLOG http://www.sfd.pl/[BLOG]_Natan33_Living_the_dream...-t1126442.html
http://www.sfd.pl/temat215501/ stary temat i zdjęcia z przed lat
http://www.sfd.pl/temat229096/  z czasów jak jadałem owsiankę

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 252 Napisanych postów 605 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12779
Jakie igf po tym hgh?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93296 Napisanych postów 362804 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664175
boltek
Masz jakieś sprawdzone źródła które mówią że tłuszcz przy slinie może spokojnie lecieć?


ostatnio jak leciałem an ślinie to zszedłem do ok 5gr ww/1 jm slinu i było ok
po siłowni jak biłem ślin leciały aminki całodziennie ,kretka,gluta ,bcaa 50 gr carbi i po ok pół h jadłe posiłek udka z kurczka ziemniaki zapiekane i zasmażaną kapustą kiszoną i do tego zjadałem hot doga ( akurat po siłce zawsze do auchana na zakupy wchodze i tam zjadalem posilek w ich barze)
3 porcja ślinu szła w ok obiadu i jadłem normalny obiad mięso/wegle/tłuszcze nic złego nie zauwazylem żadna hipka nie łapała
w szczycie szło rano 20 jm po trg rannym 20 jm i do obiadu 10 jm

tak naprawdę nie liczyłem dokładnie ww , dodatkowo wpadał jakiś baton białkowy i red bull

pisałem z kolega trochę na pw ale on za bardzo tutaj to wszystko demonizuje , wystarczy jeść i caly problem z głowy
pod ręka miec coś słodkiego i tyle

na trg podpijałem jakiegoś izotonika zawsze z dodatkiem bcaa i wszystko

z jednej strony dobrze że chce wszystko wiedzieć z drugiej myślę ze nie ma co przesadzać i cykle ze slinem sa dosć bezpieczne

najlepiej było by wywalić totalnie carbo i cukry proste lecz ja jestem nie jadek i dlatego się tym ratuje
a tak carbo z aminkami wpada w minutę i nie zamula zołądka , następnie posiłek i po problemie
u mnie dodatkowo idzie trochę owoców i zawsze wpadają ze 2 jablka jakies gruszki nektarynki czy winogrona w ciągu dnia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 886 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 29676
piszecie kto to przeczyta ten co profesjonalnie chce podejsc do tematu to poświeci 5min na doczytanie do konca ja poświeciłem cały tydzien na zgłebienie wiedzy i jakoś mi to nie przeszkadzało. Mi też sie wydaje że ślim jest bardzo bezpiecznym środkiem ale trzeba wiedzieć jak się do tego zabrać. Prawda jest taka że ludzie wala o wiele mniej ślimu do ilości wegli i to najczsciej prostych. Najwiecej przydatnych info dali mi cukrzycy co stosują inse od wielu wielu lat codziennie oni nie piją żadnych carbo jedzą normalne posiłki średnio do posiłku po 7-15j insy ale też ich posiłki nie są niewiadomo jak kaloryczne no i nie robia ą masy gdzie w posiłku jesz dwa razy wiecej wegli. Co do tłuszczy czy sprawdzone info no badan nie mam ale cukrzycy jedza normalne posiłki i nie sa otyli tłuszcze służa do stabilizacji insy i by zmniejszyć IG nie może być tak że walniesz ślimia i to jeszcze Humalin R który szczyt ma 2-4h wypijesz carbo gdzie po godzinie jego juz nie bedzie a później hipka bo insa dalej działa pozatym nam nie zalezy by insa wpychała wegle do mięsni owszem fajnie jak szybko odbuduje glikogen ale ona ma się zająć aminokwasami w celu ich budowania. Pozatym od dziecka mnie uczyli tłuszcz nie tuczy tuczą cukry. A jak insa upakuje już te cukry w mieśnie uzupełni glikogen to co będzie robiła z pozostałymi? część posłuży do pomocy w transporcje aminokwasów a reszta bedzie szła w fat. Więc jedzenie po 200g węgli po ślimie to jest nieporozumienie lepiej skupić się na białku i tłuszczach by te wegle były dłużej przyswajane przez cały okres trwania ślima.


Zmieniony przez - jopekmp w dniu 2017-06-15 13:11:43

"idz wyprostowany wśród tych co idą na kolanach".
Z.Herbert

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 93296 Napisanych postów 362804 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1664175
kolego słuchaj nie jesteś jakimś wyjątkiem na tym forum , setki osób potrafia wypełnić ankiete działu ,Już dostałem kilak pw że innym zamykamy tematy bez ankiety a tobie nie.tak wiec dalej łamiesz regulamin a nie ma na tym forum równych i równiejszych temat zamykam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Tutanabol - niskie lh, fsh, estro i testosteron poniżej normy.

Wiecej