SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cwiczenia wzroku

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 28891

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1917
Witam wszystkich.
Jestem krótkowidzem (-3,5) dużo czasu spędzam przed komputerem i książkami i czasem jak wyjde na zewnątrz to źle widze rzeczy położone dalej. Słyszałem, że są jakies ćwiczenia wzroku (np. cos mi sie obiło o Litwinowie)-przeważnie te ćwiczenia są na obozach. Mam pytanko czy może ktoś zna takie ćwiczenia coby wykonywać je na własną rekę w celu polepszenia wzroku(albo przynajmniej nie pogorszenia )

pozdrawiam-stachoo

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 83 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1269
opowiem Ci historie ktora kiedys uslyszalem, ojciec znajomego bedac na studiach mial dosc powazna wade wzroku ( nie wiem dokladnie ile dioprii)pod koniec studiow zaczac plywac na kajakch po jakims czasie, wada ulegla znacznej redukcji (co jak tweirdzil kumpel zostalo potwierdzone badaniami) jak to mozliwe? Wiec ojciec tego kumpla plywal zawsze z przodu i od ciaglego odwracania glowy polepszyl ukrwienie, nie wiem czy na kazdego to podziala ale sprobowac mozesz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 684 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25245
"Ćwiczenia oczu są bardzo ważne zwłaszcza dla tych, którzy mają wady wzroku ale również dla tych, którzy spędzają sporo czasu na pracy przy komputerze lub czytając. Pozwalają na rozluźnienie napięcia akomodacyjnego, dzięki czemu zapobiegają utrwalaniu się nieprawidłowego układu optycznego oka.

Ćwiczeń oczu jest bardzo wiele, np. wyimaginowany 8. Ćwiczenie to polega na wyobrażeniu sobie namalowanej (np. na ścianie 8) i wodzenie po niej wzrokiem, pamiętając jednocześnie, aby nie ruszać przy tym głową. Inny przykładem ćwiczenia jest zmienianie obserwowanych obiektów. Wybieramy jakiś obiekt, który jest w odległości 30-40 cm, patrzymy na niego przez chwilę, następnie przenosimy wzrok bardziej oddalony przedmiot (np. drzewo za oknem). Takie ćwiczenie nie wymaga specjalnych warunków i można je robić w przerwach w pracy. Jest to szczególnie dobre ćwiczenie dla pracujących przy komputerach.





Poniżej przedstawiamy przykładowe ćwiczenia oczu. Ćwiczenia najlepiej wykonywać bez okularów czy szkieł kontaktowych.



1.Ruchy gałek ocznych – płaszczyzna pionowa.

Siadamy wygonie w pokoju (musimy mieć nad sobą sufit). Ćwiczenie polega na powolnym przenoszeniu wzroku z patrzenia w górę, nie ruszając głową (pozostaniu w takiej pozycji przez 1 s.) do patrzenia przed siebie. Następnie przesuwamy wzrok w dół (nie ruszając głową) wytrzymujemy tak przez 1 s. i powracamy do patrzenia przed siebie.

Ćwiczenie powinno trwać od 30 sekund – 1 minuty.



2.Ruchy gałek ocznych – płaszczyzna pozioma.

Siadamy wygodnie – tak aby po prawej i lewej stronie widzieć ścianę. Ćwiczenie polega na powolnym przenoszeniu wzroku (bez ruszania głową) w lewą stronę (pozostajemy tak przez 1 s.), następnie powolny powrót do patrzenia przed siebie. Następnie przesuwamy wzrok w prawą stronę (zostajemy tak przez 1 s.) i wracamy z powrotem do patrzenie przed siebie.

Ćwiczenie powinno trwać od 30 sekund – 1 minuty.



3.Ruchy gałek ocznych – po okręgu

Ćwiczenie jest podobne do dwóch wcześniejszych. Polega na wodzeniu wzrokiem okrężnie, bez ruszania w tym czasie głową. Każdy cykl ruchu okrężnego zakończamy patrzeniem przed siebie.

Ćwiczenie powinno trwać od 30 sekund – 1 minuty."

(http://www.twoje-oczy.ezin.pl/?site=89&vertical_navigation=)


Tak jak jest wspomniane na poczatku cwiczenia te rozluzniaja i poprawiaja prace miesni galek ocznych (podczas gapienia sie nieustannie w monitor miesnie te sa w bezruchu caly czas napiete co je oslabia)A tak ode mnie to mozesz tez:
Bierzesz jakis maly przedmiot typu dlugopis (albo po prostu palec serdeczny) Skupiasz na nim wzrok i wodzisz nim po okregu pola widzenia powoli podazasz wzrokiem potem go przybliasz i oddalasz. A od czasu do czasu po prosty wyjc na spacer popodziwiaj piekno natury :)

ps. pewnie mogles to wszystko znalesc w wyszukiwarce SFD :D albo po prostu zgooglowac :P

Cel jest droga. Droga jest celem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21772 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Jak człowiek zapoda sobie taki zestaw ćwiczeń, to mało że się przewróci ale i zwymiotuje napewno
Na zmęczone, piekące oczy, czy to od kompa czy tv można jakieś krople zaaplikować lub po prostu robić regularne przerwy! Ale i tak najlepiej sprawdza się zamknięcie oczu i zrelaksowanie się

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
kup okulary ktore maja szkla antyrefleksowe, odbijaja promieniowanie od kompa, tv. Ja takie mam, wczesniej jak chodzilam do szkoly informatycznej gdzie siedzialam przed kompem po 6-8 h z tymi szklami nie czulam zadnego negatywnego wplywu spowodowanego takim siedzeniem przed tym urzadzeniem. Wprawdzie trzeba doplacic ale sie oplaca polecam. z tymi wszystkimi kroplami to najpierw zasiegnelabym porady u okulistki, ale z tymi szklami to nie wiem czy ci beda jeszcze takie krople do czegos potrzebne

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 137
szkla antyrefleksowe szklami antyrefleksowymi, oska5, ale to nie zalatwi sprawy

krzykacz prawi dobrze:
bol oczu przy dluzszym wpatrywaniu sie w ekran jest spowodowany nadmiernym wysychaniem rogowki
ktore zas jest konsekwencja rzadkiego mrugania

najlepszym wyjsciem byloby wyrobienie sobie nawyku krotkotrwalego odrywania wzroku od ekranu co kilka minut
i kilkukrotnego mrugniecia

co do tych cwiczen
przed ich wdrozeniem ja poszedlbym sie skonsultowac ze specjalista okulista
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
owszem macie racje, ale jesli chodzi o pieczenie oczu(zamkniecie oczu swietna sprawa w takiej sytuacji). krople to pewnie macie na mysli wszelkiego rodzaju sztuczne lzy, a nie krople z jakimis lekami. nawilzaja rogowke nie pozwalajac wysychac rogowce(w rezultacie oczy nie pieka). to tego wcale nie trzeba konsultowac z lekarzem, wystarczy preczytac ulotke dolaczonal do opakowania ale autorowi tematu chodzi chyba o zatrzymanie/zmniejszenie wady wzroku na stale. cwiczenia o ktore prosil maja na celu wycwiczenie miesni, aby poprawic ostrosc widzenia. od siebie moge dodac z takich domowych sposobow chodzenie bez okularow kiedy tylko sie da. zauwazcie ze jak po wizycie u okulisty dostaniecie mocniejsze szkla, to po pewnym czasie jak zalozycie okulary ze starymi szklami widzicie znacznie gorzej niz przed zmiana szkiel. miesnie sie 'rozleniwiaja' bo nie musza sie tak napinac zeby ostro widziec, czyli slabna. tak wiec trzeba je cwiczyc kiedy tylko sie da

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
o matko swieta.. polecaj krotkowidzowi jak najmniej nosic okulary.. powazny jestes? chyba pojecia nie masz jak to jest. okulista wie co robi, zanim da mocniejsze szkla najpierw je dobiera, czy lepiej tak, czy lepiej jak troche słabsze, delikwent sam ocenia. Uwazam ze polecanie najrzadszego noszenia okularów jest przynajmniej.. glupota. I to mówie od siebie, bo sama okulary nosze. One maja na celu poprawe wzroku, a nie pogorszenie. Ja mam akurat astygmatyzm i mi sie wzrok moze co najwyzej pogarszac, ale to juz inna sprawa.
Do kogos tam wyzej, moze do konca nie zalatwia sprawy takie szkla, ale dadza duzo, bardzo duzo. Tym bardziej jak nie siedzi z nosem 5 cm od monitora, ale to chyba wiadome

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2006-10-23 20:00:22

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 2326 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 78561
Oska, tu nie zgodzę się z Tobą.
Popieram to co napisał Capus. Chodzenie bez okularów sprawia, że oczy muszą "pracować same" (odwrotnie jest, gdy nosimy okulary). Jest to dla nich dobre.
A okulista daje nam mocniejsze szkła w razie pogorszenia wzroku, ponieważ jest to czysta wygoda. Widzimy wyraźnie.
Są naturalne metody leczenia wzroku, ale wymagają ogromnego poświęcenia. Są organizowane tego typu seminaria.

p.s. To wszystko co napisałem tyczy się krótkowzroczności. Oska, masz astygmatyzm, może w tej wadzie jest inaczej, nie wiem.

Jedyną rzeczą której powinniśmy się bać jest sam strach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 137
@ oska5 & el nino:

sprobuje was pogodzic
to o czym mowicie, bylo ongis dwoma roznymi szkolami leczenia wad refrakcji oka
przez dlugi w okulistyce obowiazywala teoria o "cwiczeniu miesni oka" naprzemiennie z teoria o "koniecznoscia wyrownywania wad szklami"

takie skrajne podejscia do tematu w zasadzie odeszly juz jednak do lamusa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 187 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
ale to " nie noszenie kiedy tylko sie da" to juz przesada. okulary nie maja na celu pogorszyc wzrok
moze rzeczywiscie patrze zbyt mocno pod swoim katem, bo ja powinnam nosic okulary caly czas.
ale i tak to "jak najrzadziej" uwazam jest bledem

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2006-10-23 20:50:50

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1069 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17542
tak Oska jestem jak najbardziej powazny.

okulary nie poprawiaja wzroku tylko koryguja jak sama nazwa wskazuje (okulary korekcyjne) i tez nosze okulary od okolo 12lat (krotkowzrocznosc i astygmatyzm wiec tez troche sie orientuje). fakt astygmatyzmu nie wyleczysz, ale co do krotkowzrocznosci to mozna znacznie zmniejszyc wade. mam kolege, ktory kiedys mial szkla -1,5, ale nie nosil okularow i teraz ma -0,5 i dalej nie nosi. drugi kolega przez cale wakacje chodzil bez i wzrok poprawil mu sie o jakies 0,25. niestety ja bez okularow to jak bez reki i rzadko chodze bez. El Nino swietnie to ujal, ze okulary to tylko i wylacznie wygoda. nie mozna ich traktowac jako lekarstwa

szkla z antyrefleksem nosze i powiem, ze oczy sie mniej mecza, ale zmeczenie oczu a wysychanie oczu to 2 rozne rzeczy. owszem wystepuja one czesto jednoczesnie, ale zmeczenie oczu to zmeczenie miesni 'dostrajajacych' ostrosc(w efekcie widzimi mniej wyraznie), a suche oko to suche oko


pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rowerek po rekonstrukcji

Następny temat

ehhh te słodycze

WHEY premium