SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Crossfitowa rodzina SFD

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4230

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Dobrze każdy z nas wie, że crossfit jest wyśmiewany przez wiele osób, co najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że śmieją się z niego osoby które nigdy nie trenowały, lub po prostu spróbowały i nie dały rady. Dopiero gdy pochłonie Cię pozytywna energia crossfitu i poczujesz się częścią rodziny crossfiterów jesteśmy w stanie zrozumieć fenomen tego sportu. Najczęściej słyszy się, że jest pedalski, że nie przynosi efektów, że wygląda się ciągle tak samo, że nie nabiera ię siły. Dla mnie i pewnie dla tych którzy regularnie ćwiczą są to totalne bzdury. Nie znalazłam na forum tematu w którym moglibyśmy się poznać, napisać kilka słów o sobie, stworzyć fajną spójną grupę, a może i udałoby się zorganizować wspólne treningi. Stąd pomysł na nowy temat. Fajnie by było jakby każdy napisał kilka słów o sobie - skąd jest, jak często trenuje, co lubi w treningach najbardziej, czego nie lubi, nad czym pracuje, jakie ma cele treningowe, od jak dawna trenuje crossfit, co daje największą motywację, wszystko co chcecie = mile widziane wrzucenie swojej jakiejś fotki :)
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
żeby nie było to mogę zacząć;) Przygodę z crossfitem zaczęłam dokładnie 16 maja 2015 roku, po tym jak znudzona bieganiem i siłownią naczytałam się w internecie o tej dyscyplinie. Poszukałam sobie w Opolu gdzie mieszkam miejsc gdzie można trenować. Wtedy jeszcze nawet nie wiedziałam że to są BOXy ;) Na szczęście nie było ich wówczas w Opolu zbyt wiele bo aż dwa ;) Także nie mając wielkiego wyboru poszłam do tego który był bliżej i miał korzystniejszą ofertę. Na pierwszy trening szłam z przerażeniem - przecież wcześniej naczytałam się opinii że ludzie prawie tam umierają ;) ale raz się żyje. Tak się zaczęła moja przygoda z CF Rise w Opolu. Super atmosfera na treningach, wzajemna motywacja, całkowita tolerancja i pomocni ludzie. Podoba mi się to, że nie ma lansu, każdy chodzi rozczochrany, zmęczony i brudny - w końcu nie raz leży się na matach. Z co pokochałam crossfit - za dynamikę ćwiczeń, za to jak poprawiła się moja kondycja i ciało wizualnie. czego nie lubię - wall balli ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 2097 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206871
Lucyna86
Najczęściej słyszy się, że jest pedalski, że nie przynosi efektów, że wygląda się ciągle tak samo, że nie nabiera ię siły. Dla mnie i pewnie dla tych którzy regularnie ćwiczą są to totalne bzdury.

Koleżanko, ty tu jesteś jakimś nowym animatorem w dziale? jeśli tak, to może zmień strategię i trochę słownictwo może stonuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020281
CrossFit jak każdy sport ma swoje plusy i minusy. Osobiście uważam, że jest bardzo dobrym uzupełnieniem planów treningowych dla innych sportów. CF bardzo się zmienił i rozwinął od kiedy zaczynałem używać tego systemu w 2011. Wiedza jaką oferował i oferuje zawsze była bardzo dobrze przekazywana i dopracowana. Obecnie jest zdecydowanie lepiej niż gdy ja zaczynałem, świadomość ludzi prowadzących zajęcia również wzrosła, programowanie się rozwinęło. Jednak wciąż CF jest reltywnie młodym systemem treningowym i długa droga przed nim. Zapewne się rozwinie, bo ludzie którzy go rozwijają mają otwarte głowy na nową wiedzę. CrossFit stawia na intensywność, gdy ona nie zawsze jest odpowiedzią.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958348
dorotkastokrotka
Lucyna86
Najczęściej słyszy się, że jest pedalski, że nie przynosi efektów, że wygląda się ciągle tak samo, że nie nabiera ię siły. Dla mnie i pewnie dla tych którzy regularnie ćwiczą są to totalne bzdury.

Koleżanko, ty tu jesteś jakimś nowym animatorem w dziale? jeśli tak, to może zmień strategię i trochę słownictwo może stonuj.


a nie napisała prawdy? bo ja jestem z zewnątrz świata CF, a tak właśnie widzę w różnych internetowych miejscach to 'wyśmiewanie' jak zostało opisane nie trzeba chyba wrzucać różnych przykładów wypowiedzi, czy grafik oczywiście nie zgadzam się z tym, ale tak jest

Lucyna z pomocą Fightera będzie starała się rozwijać dział CF, może jeszcze uda się go wspólnymi siłam rozbujać ;) Oczywiście zachęcam wszystkich do własnych inicjatyw w dziale, jak ktoś ma jakiś pomysł proszę do mnie pisać

Czasem mocniejsze słownictwo lepiej dociera do ludzi, jak i przedstawia daną kwestię ;) więcej dystansu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 249 Napisanych postów 2097 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 206871
Fajowo,życzę powodzenia.Mnie nie ciekawi dział o "pedalskim crossficie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958348
kłania się czytanie ze zrozumieniem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
dorotkastokrotka
Fajowo,życzę powodzenia.Mnie nie ciekawi dział o "pedalskim crossficie".
osobiście crossfit uważam za najlepszą dziedzinę jaka jest. Określenie jest zasłyszane wśród ludzi wyśmiewających CF. Jeżeli uraziło to Twoją osobę to przepraszam ale nie widzę nic złego w cytowaniu innych osób
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020281
Lucyna86
dorotkastokrotka
Fajowo,życzę powodzenia.Mnie nie ciekawi dział o "pedalskim crossficie".
osobiście crossfit uważam za najlepszą dziedzinę jaka jest. Określenie jest zasłyszane wśród ludzi wyśmiewających CF. Jeżeli uraziło to Twoją osobę to przepraszam ale nie widzę nic złego w cytowaniu innych osób


Gdy cytujesz warto podkreślić, że to cytat. Wtedy nie dojdzie do nieporozumień

CrossFit ma dużo wad i dużo zalet. Tak jak wspomniałem wcześniej jest doskonałym uzupełnieniem planu treningowego dla innego sportu. Dobrze pomaga utrzymać ciało w kondycji i jest dobra praktyką ruchu, bo wymaga pracy w pełnych zakresach ruchu. Bazuje na intensywności, która nie zawsze jest odpowiedzią na poprawę zdrowia czy sprawności. Często brakuje w nim ruchów w różnych plaszczyznach lub z wykorzystaniem rotacji (obecnie to się zmienia, choćby praca z jednym hantlem w 18.1).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Co do Gamesów ktoś się sprawdzał w 18.1?? Jakie wyniki??? 18.2 też zapowiada się milutko : Trening 18.2

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 powtórzeń dla czasu:
Hantle przysiady
Bar-facing burpees

Mężczyźni używają 32 kg hantle , kobiety 16 kg

Trening 18.2a

1-rep-max czysty

Limit czasu: 12 minut do ukończenia 18,2 i 18.2a



Zmieniony przez - Lucyna86 w dniu 2018-03-02 15:47:24

Zmieniony przez - Lucyna86 w dniu 2018-03-02 15:48:16
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020281
Lucyna86
Co do Gamesów ktoś się sprawdzał w 18.1?? Jakie wyniki??? 18.2 też zapowiada się milutko : Trening 18.2

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 powtórzeń dla czasu:
Hantle przysiady
Bar-facing burpees

Mężczyźni używają 32 kg hantle , kobiety 16 kg

Trening 18.2a

1-rep-max czysty

Limit czasu: 12 minut do ukończenia 18,2 i 18.2a




Zmieniony przez - Lucyna86 w dniu 2018-03-02 15:47:24

Zmieniony przez - Lucyna86 w dniu 2018-03-02 15:48:16



Trening 18.2 składa się z dwóch części na wykonanie obu mamy w sumie 12 minut
18.2A
Na czas
1-2-3-4-5-6-7-8-9-10
Squats with dumbbells - przysiady z hantlami 2*22,5/16kg
Burpees over the bar facing the bar - burpees z przeskokiem nad sztangą twarzą do sztangi

18.2B
Po wykonaniu 18.2A w pozostałym czasie do pełnych 12 minut mamy znaleźć maksymalny ciężar z jakim wykonamy clean - zarzut sztangi z ziemi na barki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Upominek dla 6ripley

Następny temat

ANKIETA _ WASZE ULUBIONE ĆWICZENIE CROSSFIT

WHEY premium