SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Crossfit początek

Wysłana -
"Z techniką myślę nie mam problemu i z koordynacją również. "
Szczerzenie? Nie sądzę:) Poprawny clean to setki powtórzeń, snatch - tysięcy. A squat snatch jest jeszcze trudniejszy. I to wszystko pod okiem trenera, sam musiałbyś się non stop nagrywać i porównywać do filmików instruktażowych z internetu.
Co do mobilności - u nas piłkarze wcale nią nie "błyszczą", a wręcz przeciwnie, mają problemy z zejściem nisko przy przysiadzie bo mają tak pospinane mięśnie nóg. Wrzuć filmik z front squata, a najlepiej z thrustera i będzie w miarę wiadomo, czy Twoja opinia o swojej sprawności nie jest odrobinę na wyrost.
Crossfit to też intensywność - uwierz, wielu takich, co to ćwiczyło od kilku lat i wyobrażało sobie, że potrafią się "przycisnąć" nie potrafiło się pozbierać po jednym treningu i było w szoku, że dali radę zmusić się pod wpływem grupy i trenera nad głową do takiego wysiłku.

Polecanie treningu fran dla początkującego odbieram jako żart...

A treningi za każdym razem są inne, co najwyżej raz na kilka miesięcy możesz zrobić taki sam i porównać wynik, żeby widzieć progres. Głównie powtarza się treningi benchmarkowe, jak nie wiesz ocb wpisz w google "benchmark crossfit". Z tym, że te treningi są zazwyczaj trudne, szczególnie Hero Wody, początkujący raczej nie powinien się za nie brać.


Zmieniony przez - Janca w dniu 2016-11-03 11:10:36

Zmieniony przez - Janca w dniu 2016-11-03 11:15:02
Wysłana -
Postaram się wrzucić film. A teraz jeszcze pytanie zamierzam trenować poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek. Reszta odpoczynek. I jak teraz powiedzmy w poniedziałek robię angie to co w inne dni, przecież Nie mogę non stop się podciągać i pompki bo zające się w tym. Jak rozpisywać plan na kolejne dni
Wysłana -
Janca
Polecanie treningu fran dla początkującego odbieram jako żart...
To nie żart. Specjalnie zaproponowałem jeden z najcięższych WOD-ów aby sooo przekonał się dlaczego jego słowa
sooo
Z techniką myślę nie mam problemu i z koordynacją również. Długo już ćwiczę, do tego pilka...
mogą wydawać się śmieszne.

Sam gdy zaczynałem crossfit, pół roku temu, chciałem iść od razu na trening zaawansowanych. Sądziłem że mam dobrą wytrzymałość - trenowałem SW. I miałem. Pompki, przysiady, brzuszki, a zwłaszcza podciąganie szło mi znakomicie...
...ale przyszedł czas na double unders, clean, snach, front squat, thruster, hand stad push up. Wtedy okazało się, że bez techniki nie daję rady. Do tego doszedł brak mobilności w stawach skokowych, biodra, barkach.
Teraz śmieję się z siebie z tamtego czasu i mojego wyobrażenia na temat trudności crossfitu. Trzy miesiące ciężkiej pracy (5 razy w tygodniu) zajął mi awans do zaawansowanej.
Wysłana -
sooo
...w poniedziałek robię angie to co w inne dni, przecież Nie mogę non stop się podciągać i pompki bo zające się w tym. Jak rozpisywać plan na kolejne dni
Masz mnóstwo innych ćwiczeń: skoki na skakance, burpees, przysiady, brzuszki, swingi kettlem, rwanie, zarzut, podrzut, martwy ciąg, wskoki na skrzynie. itd.
Przykłady WOD-ów dla początkujących 5 Beginner-Friendly CrossFit Workouts i Beginner CrossFit WODs
Wysłana -
Dlatego powracam do mojej poprzedniej wypowiedzi, śledź jakikolwiek box lub crossfit.com i rób cokolwiek tam wyskoczy i już.
Wysłana -
fsl
Rzuć okiem na konkursowe prace na temat początków w crossficie, są tutaj:
http://www.sfd.pl/KONKURS_CROSSFIT,_TREC-t1126967-s2.html

Przy okazji - najlepsze prace miały być gdzies podwieszone a nie widziałem ich nigdzie Jestem ślepy czy temat gdzies uciekł ?
Wezmę się za to bo w ostatnim czasie miałem kumulację ale na pewno zbiorę to do jednego tematu
Wysłana -
Tylko nie wiem czy robić na ilość powtórzeń czy np wszystko po 30 sekund. Codziennie inaczej?
Wysłana -
sooo
Tylko nie wiem czy robić na ilość powtórzeń czy np wszystko po 30 sekund. Codziennie inaczej?


stary wejdź na CrossFit.com i będziesz miał codziennie inny trening, nie martwisz się o programowanie, bo masz już zaplanowane na każdy dzień.
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź