SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Crossfit początek

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5503

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 89 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12109
"Z techniką myślę nie mam problemu i z koordynacją również. "
Szczerzenie? Nie sądzę:) Poprawny clean to setki powtórzeń, snatch - tysięcy. A squat snatch jest jeszcze trudniejszy. I to wszystko pod okiem trenera, sam musiałbyś się non stop nagrywać i porównywać do filmików instruktażowych z internetu.
Co do mobilności - u nas piłkarze wcale nią nie "błyszczą", a wręcz przeciwnie, mają problemy z zejściem nisko przy przysiadzie bo mają tak pospinane mięśnie nóg. Wrzuć filmik z front squata, a najlepiej z thrustera i będzie w miarę wiadomo, czy Twoja opinia o swojej sprawności nie jest odrobinę na wyrost.
Crossfit to też intensywność - uwierz, wielu takich, co to ćwiczyło od kilku lat i wyobrażało sobie, że potrafią się "przycisnąć" nie potrafiło się pozbierać po jednym treningu i było w szoku, że dali radę zmusić się pod wpływem grupy i trenera nad głową do takiego wysiłku.

Polecanie treningu fran dla początkującego odbieram jako żart...

A treningi za każdym razem są inne, co najwyżej raz na kilka miesięcy możesz zrobić taki sam i porównać wynik, żeby widzieć progres. Głównie powtarza się treningi benchmarkowe, jak nie wiesz ocb wpisz w google "benchmark crossfit". Z tym, że te treningi są zazwyczaj trudne, szczególnie Hero Wody, początkujący raczej nie powinien się za nie brać.


Zmieniony przez - Janca w dniu 2016-11-03 11:10:36

Zmieniony przez - Janca w dniu 2016-11-03 11:15:02

My tylko chcemy żyć mocniej!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3447 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55097
Postaram się wrzucić film. A teraz jeszcze pytanie zamierzam trenować poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek. Reszta odpoczynek. I jak teraz powiedzmy w poniedziałek robię angie to co w inne dni, przecież Nie mogę non stop się podciągać i pompki bo zające się w tym. Jak rozpisywać plan na kolejne dni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Janca
Polecanie treningu fran dla początkującego odbieram jako żart...
To nie żart. Specjalnie zaproponowałem jeden z najcięższych WOD-ów aby sooo przekonał się dlaczego jego słowa
sooo
Z techniką myślę nie mam problemu i z koordynacją również. Długo już ćwiczę, do tego pilka...
mogą wydawać się śmieszne.

Sam gdy zaczynałem crossfit, pół roku temu, chciałem iść od razu na trening zaawansowanych. Sądziłem że mam dobrą wytrzymałość - trenowałem SW. I miałem. Pompki, przysiady, brzuszki, a zwłaszcza podciąganie szło mi znakomicie...
...ale przyszedł czas na double unders, clean, snach, front squat, thruster, hand stad push up. Wtedy okazało się, że bez techniki nie daję rady. Do tego doszedł brak mobilności w stawach skokowych, biodra, barkach.
Teraz śmieję się z siebie z tamtego czasu i mojego wyobrażenia na temat trudności crossfitu. Trzy miesiące ciężkiej pracy (5 razy w tygodniu) zajął mi awans do zaawansowanej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
sooo
...w poniedziałek robię angie to co w inne dni, przecież Nie mogę non stop się podciągać i pompki bo zające się w tym. Jak rozpisywać plan na kolejne dni
Masz mnóstwo innych ćwiczeń: skoki na skakance, burpees, przysiady, brzuszki, swingi kettlem, rwanie, zarzut, podrzut, martwy ciąg, wskoki na skrzynie. itd.
Przykłady WOD-ów dla początkujących 5 Beginner-Friendly CrossFit Workouts i Beginner CrossFit WODs
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24256 Napisanych postów 25206 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020235
Dlatego powracam do mojej poprzedniej wypowiedzi, śledź jakikolwiek box lub crossfit.com i rób cokolwiek tam wyskoczy i już.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
fsl
Rzuć okiem na konkursowe prace na temat początków w crossficie, są tutaj:
https://www.sfd.pl/KONKURS_CROSSFIT,_TREC-t1126967-s2.html

Przy okazji - najlepsze prace miały być gdzies podwieszone a nie widziałem ich nigdzie Jestem ślepy czy temat gdzies uciekł ?




Wezmę się za to bo w ostatnim czasie miałem kumulację ale na pewno zbiorę to do jednego tematu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3447 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 55097
Tylko nie wiem czy robić na ilość powtórzeń czy np wszystko po 30 sekund. Codziennie inaczej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24256 Napisanych postów 25206 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020235
sooo
Tylko nie wiem czy robić na ilość powtórzeń czy np wszystko po 30 sekund. Codziennie inaczej?


stary wejdź na CrossFit.com i będziesz miał codziennie inny trening, nie martwisz się o programowanie, bo masz już zaplanowane na każdy dzień.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[ART] 4 rzeczy o Crossficie, których nie dowiesz się z reklam

Następny temat

Połączenie CF z treningiem siłowym

Wiecej