SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Crossfit na zwykłej siłowni?

Wysłana -
Witam, w moim mieście nie ma nigdzie sali przystosowanej typowo pod crossfit. Siłownia na którą chodze jest w sumie dosc mała i nigdy nikogo nie spotkałem żeby trenował crossfit. Czy myślicie że crossfit na takiej kameralnej, nie przystosowanej siłowni wchodzi w grę ? Sprzęt niby większość potrzebnych rzeczy, a przynajmniej tych podstawowych.

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Oczywiście, że można. Pod warunkiem, że masz tam odrobine wolnej przestrzeni żeby machać sztangą, skakaś przez boxa czy wykonywać inne ćwiczenia wymagające przestrzeni. No i nie rzucisz sobie sztangi znad głowy na glebe - chyba, że masz na siłowni odpowiednie gumowe krążki. Problemem może być też np zajmowanie stanowiska - przykładowo jak masz tam tylko 1 drążek a akurat masz WODa z jego wykorzystaniem a ktoś Ci się akurat wciśnie ze swoją serią a Twój WOD jest na czas to wtedy dupa.
Wysłana -
Tylko logistyczne ogarnięcie siłowni pozwoli zrobić trening crossa. Choć z reguły na siłowniach gdzie nie ma wyznaczonego pola do crossa czy podnoszenia ciężarów nie możesz sobie rzucić od tak sztangą na ziemie.
Wysłana -
No o rzucaniu sztanga na ziemie nie ma mowy, ale to chyba nie będzie problem jeśli będę ją po prostu odkładał?

Plan treningowy stąd http://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html jak oceniacie?

Mam staż 3miesiące na siłowni, zawsze cardio robiłem więc jako tako kondycji nabrałem, opuścic pierwsze dwa tygodnie tego planu?
Wysłana -
Pierwsze 2 tygodnie planu to nie tylko cardio i wyrabianie kondycji ale i wytrzymałość i adaptacja organizmu do podstawowych ruchów - podciągania, pompki, przysiady, burpees zatem opuszczenie ich to moim zdaniem zły pomysł.
Wysłana -
Sam robię CF w prostej, piwnicznej siłowni. U mnie jest to tylko uzupełnienie treningu kulturystycznego, ale jeśli interesuje Cię stricte ta dyscyplina to też dasz radę.
Możesz również wykonywać treningi w terenie.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź