SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Crossfit na zwykłej siłowni?

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5377

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 432
Witam, w moim mieście nie ma nigdzie sali przystosowanej typowo pod crossfit. Siłownia na którą chodze jest w sumie dosc mała i nigdy nikogo nie spotkałem żeby trenował crossfit. Czy myślicie że crossfit na takiej kameralnej, nie przystosowanej siłowni wchodzi w grę ? Sprzęt niby większość potrzebnych rzeczy, a przynajmniej tych podstawowych.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Oczywiście, że można. Pod warunkiem, że masz tam odrobine wolnej przestrzeni żeby machać sztangą, skakaś przez boxa czy wykonywać inne ćwiczenia wymagające przestrzeni. No i nie rzucisz sobie sztangi znad głowy na glebe - chyba, że masz na siłowni odpowiednie gumowe krążki. Problemem może być też np zajmowanie stanowiska - przykładowo jak masz tam tylko 1 drążek a akurat masz WODa z jego wykorzystaniem a ktoś Ci się akurat wciśnie ze swoją serią a Twój WOD jest na czas to wtedy dupa.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Tylko logistyczne ogarnięcie siłowni pozwoli zrobić trening crossa. Choć z reguły na siłowniach gdzie nie ma wyznaczonego pola do crossa czy podnoszenia ciężarów nie możesz sobie rzucić od tak sztangą na ziemie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 432
No o rzucaniu sztanga na ziemie nie ma mowy, ale to chyba nie będzie problem jeśli będę ją po prostu odkładał?

Plan treningowy stąd https://www.sfd.pl/Rozpiska_treningowa_Crossfit__Badr-t865730.html jak oceniacie?

Mam staż 3miesiące na siłowni, zawsze cardio robiłem więc jako tako kondycji nabrałem, opuścic pierwsze dwa tygodnie tego planu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1526 Napisanych postów 4154 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 73856
Pierwsze 2 tygodnie planu to nie tylko cardio i wyrabianie kondycji ale i wytrzymałość i adaptacja organizmu do podstawowych ruchów - podciągania, pompki, przysiady, burpees zatem opuszczenie ich to moim zdaniem zły pomysł.

Biegać szybciej, Skakać wyżej,
Time to beat: Półmaraton: 41m27s; Maraton: 1h33m49s; Annie: 7m31s

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Sam robię CF w prostej, piwnicznej siłowni. U mnie jest to tylko uzupełnienie treningu kulturystycznego, ale jeśli interesuje Cię stricte ta dyscyplina to też dasz radę.
Możesz również wykonywać treningi w terenie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

Następny temat

Spodenki do Crossfitu, poleci ktoś coś?

WHEY premium