SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Crossfit - Bjj - Marzenie

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5647

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Witam, proszę o wyrażenie swojej szczerej opinii, bez spin. Chodzi o: (Mam lat 20/wzrost ok 165/waga 65.)

Czy jest możliwe wybicie się w Bjj na skale Europejską gdy zacznie trenować się ten sport mając 23lata, przed rozpoczęciem treningu 3 letnie przygotowanie crossfitowe? (dopiero za 3lata mam możliwość zapisania się na treningi bjj do dyspozycji mam siłownię więc przez ten czas przygotowałbym się fizycznie (z sportem mam do czynienia od dziecka, zawsze byłem aktywny w sporcie oraz mój staż na siłowni ok. 3lata.) dodam że treningi będą z pełnym zaangażowaniem dietą oraz suplementami i odpowiednia regeneracją. Na początku miałem zamiar trenować judo, ale w tym sporcie z takim wiekiem nic się nie ugra. Wiadomo też że trudno pogodzić normalne życie z sportem jak się myśli o zawodowstwie. Jednak jestem w stanie poświęcić się by mieć szansę dojść daleko, zawsze myślałem o spełnieniu się sportowym na dużą skalę (można powiedzieć ze jest to mój cel życiowy.) Lecz lokalizacja na to nie pozwalała oraz wiadomo nic na siłę nie przyjdzie ale ja zdecydowanie "Kocham Sport" lubię ten mega wyczerpujący wysiłek. Ja wiem, nie jest nikt prorokiem ale mniej więcej są jakieś szansę w tym sporcie? Bjj jest raczej sportem w którym najbardziej można wybić się z wiekiem już trochę większym dlatego chce postawić na Bjj (może zna ktoś przypadki zaczynających sport w wieku mniej więcej podobnym do mojego w różnych dyscyplinach, lub poleca ktoś coś innego niż Bjj gdzie bardziej można się wybić?

- dodam że przygód z alkoholem, papierosami oraz innymi substancjami nie miałem i nie mam zamiaru mieć.

ps- Później wstawię trening crossfitu do ocenki, za odpowiedzi z góry dzięki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2713 Napisanych postów 3771 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 222826
Mając na uwadze znaki w magicznej kuli, prognozy meteorologiczne dla Żelistrzewa i stan smogu, zostaniesz mistrzem BJJ za 5 lat, 11 miesięcy i 4 dni . BTW, to wczorajsze o CF to też Twojego autorstwa?
A tak poważnie, bez spiny: Nikt Ci na to nie odpowie (może wróżbita Maciej ), wiek, waga, poziom zaangażowania jeszcze nic nie mówi. Startowanie z postawy pragnienia osiągnięcia mistrzostwa na jakimkolwiek poziomie i dobór dyscypliny tylko i wyłącznie z takich pobudek nie jest najzdrowszym pomysłem. Od samego początku trening napędzany chęcią bycia najlepszym, chociaż może wydaje się to fajne i ambitne, ale przez to będziesz niesamowicie sfrustrowanym sportowcem i człowiekiem. Spróbuj to przyswoić i przemyśleć na spokojnie. Warto startować od zainteresowania i pasji, czerpania przyjemności z tej jednej, konkretnej dyscypliny- tej, która Tobie się podoba a nie, w której można coś konkretnego osiągnąć. Nie jest istotne, czy jesteś za stary (zobacz w jakim wieku zaczynała Justyna Kowalczyk i przez ile lat zamykała stawki na zawodach). W innym wypadku każde potknięcie czy porażka będzie po prostu dla Ciebie sygnałem do zmiany dyscypliny na "bardziej opłacalną" .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stary, jak chcesz zacząć sporty walki w wieku 23 lat, to od razu powiem Ci, że możesz zostać mistrzem w domu spokojnej starości. I to bez szydery, w tych sportach to po prostu późno.

A jakby było wszystko w porządku, to zacząłbyś dziś, a nie za trzy lata.

Wiesz co można z powodzeniem zacząć uprawiać w wieku 23 lat?

Sporty sylwetkowe lub wytrzymałościowe (maraton, triathlon itp.).

A także trójbój.

Nie żebym Cię zniechęcał, ale po prostu zacznij ćwiczyć i rób postępy jakie możesz, a jak chcesz myśleć o Europie, to maratony lub kulturystyka.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Według mnie nigdy nie jest za późno. Jak chcesz trenować BJJ to rozpoczynaj w wieku 20 lat. a nie czekaj do 23 lat. w dobrych klubach treningi crossfit są wplecione w trening BJJ. Przez 3 lata możesz zdobyć nawet purpurowy pas w BJJ. wszystko zależy od tego jak dużo czasu poświęcisz i zaangażowania w to włożysz . po za tym jako biały pas też można brać udział w zawodach, MP itd. Jak masz odpowiednie środki finansowe to dużo startować. da Ci dużo doświadczenia i dzięki temu szybciej będziesz się uczył.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć. Ja niezadługo będę miał 37 wiosen, ale w tym przypadku mamy do czynienia ze złym podejściem i złymi powodami do podjęcia ćwiczeń. Żeby się wybić? By zaistnieć? A na najwyższy poziom to w każdej dyscyplinie trzeba mieć gen czy talent. A te trzy lata czekania to już w ogóle nieporozumienie.

W pierwszej kolejności ćwiczy się dla hobby, a gdy wyniki wskazują na predyspozycje, to wówczas można myśleć o karierze.

Tylko, że z takiej kariery nie koniecznie czerpie się kokosy, a wręcz często trzeba dokładać.


Zmieniony przez - Seweryn300 w dniu 2/11/2018 9:17:09 AM
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
Uważam, że wiek 20-23 lat nadaję się do rozpoczęcia trenowania BJJ. Wiadomo, że w im młodszym wieku się rozpoczyna tym lepiej. Na BJJ ciężko zarobić z wygrywania samych zawodów.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
sraty p*****ty
zapyerdalaj i przestań skamleć
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
Mam dopiero możliwość trenowania Bjj za 3 lata gdy się przeprowadzę nie mieszkam w mieście, nie ma klubów najbliższy jest ok 100km ode mnie.Z moim pytaniem głównie chodziło czy ten wiek nie będzie zbyt późny bo chce się zaangażować na 100% w coś co da mi chociaż minimalną szansę na sukces poprzez ciężkie treningi itd. Te 3 lata potraktowałbym jako ciężki trening crossfitowy oraz rozciąganie, w tym dziale zauważyłem post gdzie ktoś wypytywał się o zawody crossfit, ale w tym zawodzie trzeba być mega silnym-wytrzymałym-atletą dlatego w tym są bardzo potrzebne dobre geny tzn większy wzrost niż mam za czym idzie większa masa mięśniowa= siła większa na np martwy/podrzuty które na zawodach trzeba robić szybko i z ciężkim ciężarem i tu nie mam szans czy może się mylę? Wiadomo że trzeba mieć pasje by nie przestawać trenować nawet gdy się nie chce, bo żeby coś osiągnąć trzeba to "Kochać" ale jak wcześniej wspominałem "Kocham" ciężko trenować oraz chciałbym to połączyć z sportem w którym miałbym największe możliwości przez swój wiek na wybicie się na większą skalę.

"Nie chodzi mi oto by zarabiać miliony, chociaż fajnie by było później dostawać jakieś pieniądze za to, interesują mnie tytuły. "


Zmieniony przez - vAsher w dniu 2018-02-11 12:21:48

Zmieniony przez - vAsher w dniu 2018-02-11 12:26:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 326 Napisanych postów 1603 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50249
zamiast robienia typowego crossfit to jest WOD. Skup się na ciężkich podstawowych ćwiczeniach jak siady, ciągi, wyciskania itd. crossfit 2-3 razy w tygodniu dodatkowo. musisz znaleźć dobry plan.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 311 Wiek 24 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 16151
VVizard89
zamiast robienia typowego crossfit to jest WOD. Skup się na ciężkich podstawowych ćwiczeniach jak siady, ciągi, wyciskania itd. crossfit 2-3 razy w tygodniu dodatkowo. musisz znaleźć dobry plan.


Ten trening będzie okey? bym za 3lata byl przygotowany pod wzgledem fizycznym w 100% pod bjj/sporty walki? (za pare miesięcy bym wykonywał interwały sprinty.) Czy jednak kompletnie nie nadaje się ten plan lub dodać/zamienić któreś ćwiczenie, z góry dzięki!

Poniedziałek:

rozgrzewka lekkie rozciąganie 5min oraz 5min skakanki intensywnie.

Wyciskanie stojąc - 3 serie po 5 powtórzeń/ Etap 1: Piątki - 75% x 5 powtórzeń, 80% x 5 powtórzeń, 85% x 5powtorzeń

wyciskanie hantelek siedząc x5 serii po 15 powtórzeń (hantelki 15kg.)

Pompki na poręczach x5 serii po 15 powtórzeń

5min rozciągania po treningu

wieczorem: cwiczenia na refleks 15min / 20min rozciagania / wiszenie na drązku 1min x5



Środa:

rozgrzewka lekkie rozciąganie 5min oraz 5min skakanki intensywnie.

Martwy ciąg - 3 serie po 5 powtórzeń/ Etap 1: Piątki - 75% x 5, 80% x 5, 85% x 5

podciąganie szeroko - x5 serii - 10 powtórzeń

Wznosy tułowia - x5 serii 20 powtórzeń

5min rozciągania po treningu

wieczorem: cwiczenia na refleks 15min/ 20min rozciągania/ wiszenie na drązku 1min x5 serii



Piatek:

rozgrzewka lekkie rozciąganie 5min oraz 5min skakanki intensywnie.

Wyciskanie leżąc - 3 serie po 5 powtórzeń/ Etap 1: Piątki - 75% x 5, 80% x 5, 85% x 5

wyciskanie hantelek siedząc 15kg - 5 serii (15 powtórzeń.)

Pompki- x5 serii (po 20 powtórzeń)

5min rozciagania po treningu

wieczorem: cwiczenia na refleks 15min/ rozciaganie 20min / wiszenie na drązku 1min x5 serii


Sobota:

rozgrzewka lekkie rozciąganie 5min oraz 5min skakanki intensywnie.

Przysiady - 3 serie po 5 powtórzeń/ Etap 1: Piątki - 75% x 5, 80% x 5, 85% x 5

Przysiady jednonóż - x5 serii (5powtórzeń)

Łydki na maszynie - x5 serii (40 powtórzeń)

5min rozciagania po treningu

wieczorem - cwiczenia na refleks 15min/ rozciaganie 20min/ wiszenie na drazku 1min x5 serii

(dodatkowo przy każdym ćwiczeniu dodam ostatnią seriie obiążenie takie samo lecz liczba powtórzeń na maksa.)
Etap 1: Piątki - 75% x 5, 80% x 5, 85% x 5 (Tydzień ćwiczeń etap 1)

Etap 2: Trójki - 80% x 3, 85% x 3, 90% x 3 ( w drugim tygodniu.)

Etap 3: 5/3/1 - 75% x 5, 85% x 3, 95% x 1 ( w trzecim tygodniu.)

Etap 4: Rozładowanie - 60% x 5, 65% x 5, 70% x 5 ( w czwartym tygodniu.)




Wtorek/Czwartek

rozgrzewka rozciaganie lekkie 5min/ 5min intensywnie skakanki

Crossfit 20min

- podciąganie się na linie x1

- wskoki na skrzynie x15

- burpees x10

-przeskoki przez drabinkę bokiem


po tych 20min trening kapturów x5 serii po 20 ruchów oraz jedna seria 100 powtórzeń hantelkami biceps

rozciaganie 5min

wieczorem- trening karku x4 cwiczenia x5 serii po 20 powtórzeń bez ciężaru/ trening brzucha 3 cwiczenia 5 serii 20/30 powtórzeń

rozciąganie 20min.







Zmieniony przez - vAsher w dniu 2018-02-11 18:57:37

Zmieniony przez - vAsher w dniu 2018-02-11 18:59:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
vAsher
Mam dopiero możliwość trenowania Bjj za 3 lata gdy się przeprowadzę nie mieszkam w mieście, nie ma klubów najbliższy jest ok 100km ode mnie.Z moim pytaniem głównie chodziło czy ten wiek nie będzie zbyt późny bo chce się zaangażować na 100% w coś co da mi chociaż minimalną szansę na sukces poprzez ciężkie treningi itd. Te 3 lata potraktowałbym jako ciężki trening crossfitowy oraz rozciąganie, w tym dziale zauważyłem post gdzie ktoś wypytywał się o zawody crossfit, ale w tym zawodzie trzeba być mega silnym-wytrzymałym-atletą dlatego w tym są bardzo potrzebne dobre geny tzn większy wzrost niż mam za czym idzie większa masa mięśniowa= siła większa na np martwy/podrzuty które na zawodach trzeba robić szybko i z ciężkim ciężarem i tu nie mam szans czy może się mylę? Wiadomo że trzeba mieć pasje by nie przestawać trenować nawet gdy się nie chce, bo żeby coś osiągnąć trzeba to "Kochać" ale jak wcześniej wspominałem "Kocham" ciężko trenować oraz chciałbym to połączyć z sportem w którym miałbym największe możliwości przez swój wiek na wybicie się na większą skalę.

"Nie chodzi mi oto by zarabiać miliony, chociaż fajnie by było później dostawać jakieś pieniądze za to, interesują mnie tytuły. "



Zmieniony przez - vAsher w dniu 2018-02-11 12:21:48

Zmieniony przez - vAsher w dniu 2018-02-11 12:26:42


Spoko. Masz szanse w Bjj na duże postępy. Jak duże tego nikt Ci nie powie, bo to zależy od twojego zaangażowania, potencjału i innych czynników.

Masz też szanse w innych sportach, ale nie żebym namawiał.

To teraz zapierdzielaj na ten crossfit i tyle.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Crossfit - Zawody

Wiecej