sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl FitRage, CROSSFIT i Dieta PALEO

Dodaj odpowiedź

Crossfit

Temat przeniesiony z 'Odżywianie i Odchudzanie' przez: domer
Wysłana -
Witam, chciałbym się zapytać czy warto zapisac sie na trening crossfit? Mam dość duża tkanke tłuszczową i zacząłem od jakiegoś czasu mieć dietę, spalilem juz 2kg ale chciałbym sie zapytac czy crossfit to dobry pomysł na spalenie tkanki tluszczowej i wyrzezbienie brzucha?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
lepsze to niż nic :D
Wysłana -
No tak ale czy jest to skuteczne? Bo z tego co słyszałem jest to bardzo dobra forma aktywności
Wysłana -
oczywiscie, lecz przy corssficie trzeba dbać o rozgrzewki i o stawy, łatwo o kontuzje :) ale w każdym sporcie jest ryzyko :) jak nie masz siłowni, znudziło Ci sie samo bieganie czy trening w domu, crossfit zawsze fajna alternatywa
Wysłana -
Crossfit może być fajnym uzupełnieniem jako trening o wysokiej intensywności bowiem nie możesz bazować jedynie na tej formie aktywności, gdyż kształtowanie sylwetki w tym przypadku będzie mało prawdopodobne zatem należy wprowadzić treningi siłowe w celu poprawy jędrności i kształtów ciała (proporcji tkanki mięśniowej do tłuszczowej) żeby nie wyglądać jak galareta.

Wstaw pełną ankietę działu + schemat swojego żywienia.
http://www.sfd.pl/.-t922822.html

2kg to nie do końca tłuszcz.
1g glikogenu może wiązać nawet do 4g wody.
Wysłana -
Cześć :)

Jasne, że warto - to doskonała forma aktywności dla zrzucenia zbędnych kg. Wysoka intensywność + elementy gimnastyczne i elementy treningu siłowego przy zachowaniu odpowiedniej diety dadzą bardzo dobry rezultat. Oczywiście warunkiem jest zapisanie się na zajęcia w odpowiednim miejscu - nie w jakims tam fitness klubie, gdzie prowadzone są zajęcia typu "cross" tylko do boxa, w którym zajęcia prowadzone są według odpowiedniego programu.

Widziałem na treningach kilku "grubasków" oraz obserwowałem ich przemianę
Wysłana -
To jest tak że ogólnie wagę mam dobrą bo 73kg przy wzroście 182 a lat 15 tylko no... Brzuch mam duży i chciałbym coś z tym zrobić, chodzę na siłownię, mam swoją własną diete a od znajomych slyszalem ze crossfit to bardzo dobre rozwiązanie i dobry sposób na pozbycie sie tkanki tłuszczowej. I teraz takie pytanko,połączyć crossfit z siłownia czy siłownię z basenem?
Wysłana -
Ja bym wybral silownie z basenem, nie ma żadnego sensu chodzić na crossfit i na siłownie, gdzie regenracja... Masz dopiętą diete, brzusio nie spada? :D to pora dodać mocne cardio po siłowni. jakies interwały cz hity
Wysłana -
a moze masz poglebiona lordoze ledzwiowa i przez to wypiety brzuch i wydaje CI sie, ze duzy jest?
Wysłana -
Nie nie, plecy mam proste. Jeszcze z przed 4 lat bylem strasznie tlusty i moze to dlatego?
Wysłana -
Crossfit jest bardzo dobra opcja . Śmiało
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź